Σεϋχέλλες Τοποθεσία διαμονης και άνεμοι στις Σευχέλλες

m96

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημερα σε ολους,
Καταρχας να σας πω οτι ειστε το πιο οργανωμενο φορουμ στην Ελλαδα στο συγκεκριμενο αντικειμενο. Και αυτο πίστευω οφειλεται στον καθενα απο σας, που αγαπαει τα ταξιδια και μοιραζεται τις πληροφοριες με τους υπολοιπους.
Το δικο μου θεμα αφορα το επικειμενο γαμηλιο ταξιδι μου στις Σευχελλες στα μεσα Σεπτεμβριου. Για να μη νομιζετε οτι ανοιγω ενα ακομη θεμα σχετικα με τις Σευχελες, ενω υπαρχουν τοσο λεπτομερεις αναφορες, θα σας πω οτι διαβασα τα παντα σχετικα με τον προορισμο μου και μου εχει δημιουργηθει ενα πολυ συγκεκριμενο ερωτημα, το οποιο δυστυχως δεν μπορει να μου το απαντησει το ταξιδιωτικο.
Διαβασα λοιπον οτι επικρατουν 2 ειδων ανεμοι που επηρεαζουν τις παραλιες του νησιου.Οταν απο τη μια πλευρα ειναι ηρεμα απο την αλλη επικρατει κυματα για σερφινγκ. Την συγκεριμενη περιοδο απ οτι εμαθα (δεν ξερω εαν ισχυει) θα πνεουν νοτιοανατολικοι ανεμοι. Το ξενοδοχειο λεγεται Four Seasons και ειναι στην περιοχη Petite Anse, Baie Lazare, στο νησι Mahé (ετσι λεει το site του ξενοδοχειου). Επειδη σκοπευω να δωσω αρκετα χρηματα θα ηθελα οποιος γνωριζει να μου πει εαν η τοποθεσια ενδείκνυται ή θα συναντησω θηριωδη κυματα και θα αναγκαζομαι να τρεχω στην αλλη πλευρα.

Σας ευχαριστω
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Καλως ορισες ,η ωρα η καλη κτλ..

Γιατι δε στελνεις μαιλ στο ιδιο το ξενοδοχειο και τους κανεις την ιδια ερωτηση; Γιατι οταν λες ταξιδιωτικο θα εννοεις το γραφειο απο Ελλαδα και οχι το χοτελ φανταζομαι.
 

m96

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλως ορισες ,η ωρα η καλη κτλ..

Γιατι δε στελνεις μαιλ στο ιδιο το ξενοδοχειο και τους κανεις την ιδια ερωτηση; Γιατι οταν λες ταξιδιωτικο θα εννοεις το γραφειο απο Ελλαδα και οχι το χοτελ φανταζομαι.
σκεφτομαι να το κανω αλλα δεν περιμενω καμια ειλικρινη απαντηση...φανταζομαι οτι δεν προκειται να μου μου πουν οτι ειναι ακαταλληλη η παραλια μπροστα τους και να χασουν τον πελατη.
εαν δε βγαλω ακρη παντως, θα τους στειλω mail (ειστε η προ-τελευταια μου ελπιδα..:lol:)
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλώς ήρθες και από εμένα και η Ώρα Η Καλή!

Και όταν με το καλό επιστρέψεις από τις Σεϋχέλλες, να θυμηθείς και εμάς εδώ στο travelstories και να μας λύσεις το ερώτημα που ο ίδιος έθεσες.

Ακόμα καλύτερα, αν θέλεις, να μας αφηγηθείς πως τα περάσατε, τι είδατε και τι σας άρεσε από Σεϋχέλλες. Εμείς θα χαρούμε ιδιαίτερα να τα διαβάσουμε.

Να είστε Ευτυχισμένοι και να περάσετε όμορφα...
 

m96

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλώς ήρθες και από εμένα και η Ώρα Η Καλή!

Και όταν με το καλό επιστρέψεις από τις Σεϋχέλλες, να θυμηθείς και εμάς εδώ στο travelstories και να μας λύσεις το ερώτημα που ο ίδιος έθεσες.

Ακόμα καλύτερα, αν θέλεις, να μας αφηγηθείς πως τα περάσατε, τι είδατε και τι σας άρεσε από Σεϋχέλλες. Εμείς θα χαρούμε ιδιαίτερα να τα διαβάσουμε.

Να είστε Ευτυχισμένοι και να περάσετε όμορφα...
σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια..

getxowoman εστειλα ηδη ερωτημα στο σαιτ που μου εδωσες!
 

Michael.S

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Απο το ίδιο site
Two opposing trade winds generally govern the weather pattern: the north-westerly trades blow from October to March when wind speeds average from 8 to 12 knots; and the brisker south-easterly trades blow from May to September with winds of between 10 to 20 knots, bringing the cooler and windier conditions ideal for sailing.

The periods of calm between the trades produce fairly warm and wind-free conditions throughout April and also in October.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.250
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom