Τοπ αξιοθεατα!

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ανοιγω αυτο το θεμα, γιατι πιστευω οτι ο καθενας εχει τα δικα του αγαπημενα μερη στη Γερμανια, που θεωρει οτι πρεπει να τα επισκεφτουν και αλλοι! Προτεινω να τα κανουμε με Bold, ωστε να ειναι ευκολο σε καποιον να τα δει χωρις να διαβαζει ολο το μηνυμα!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ξεκινάω με το κάστρο Neuschwanstein.Mπορεί να είναι πάρα πολύ τουριστικό, αλλά είναι πραγματικά παραμυθένιο!!!
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ξεκινάω με το κάστρο Neuschwanstein.Mπορεί να είναι πάρα πολύ τουριστικό, αλλά είναι πραγματικά παραμυθένιο!!!

:clap::clap::clap: και λίγα λες! για να μην πούμε για τη φύση που το περιβάλλει!

Το αστείο είναι πως ο βασιλιάς Λουδοβίκος που το έχτισε, ξόδεψε τρελό χρήμα -σκεφτείτε ότι αντί για μπογιατζήδες και διακοσμητές προσέλαβε σκηνογράφους για να του φτιάξουν το εσωτερικό- και τελικά πρόλαβε να ζήσει μέσα σε αυτό μόλις 170 μέρες!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Για όσους δεν έχουν πάει ας πάρουν μια μικρή γεύση View attachment 2658
Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε εδώ ANA-MPA Culture
Και για όσους δεν το ξέρουν ήταν υποψήφιο για επτά θαύματα του σύχρονου κόσμου
 

marcrafin

Member
Μηνύματα
130
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Καταπληκτικό τοπίο που σου κόβει την ανάσα είναι το Bastei (Μπαστάϊ) στην Σαξωνία, η περιοχή λέγεται Ελβετική Σαξωνία , περίπου 30 χλμ. από την Δρέσδη. Νομίζω η axinos έχει πάει ή όχι?
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Καταπληκτικό τοπίο που σου κόβει την ανάσα είναι το Bastei (Μπαστάϊ) στην Σαξωνία, η περιοχή λέγεται Ελβετική Σαξωνία , περίπου 30 χλμ. από την Δρέσδη. Νομίζω η axinos έχει πάει ή όχι?
Ναι, εχω παει! Με την πρωτη ευκαιρια θα σας γραψω και για εκει! Ηταν το πρωτο ταξιδι που καναμε με Navi (gation) και το ειχα ευχαριστηθει πολυ, γιατι δεν ψαχναμε τιποτα στο χαρτη! :reading:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Kαταρακτες του Ρηνου....χωρις αλλη σκεψη, για τη φυσικη τους ομορφια

μου αρεσε πολυ και η λιμνη Τιτιζε:cool::cool:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
H Zugspitze είναι must για οποιον βρεθεί κοντά στο Μόναχο, στο Σάλτσμπουργκ η στο Ινσμπρουκ.
Τι εστί Tσούτκσπιτζε;
Με λίγα λόγια, το ψηλότερο κ δημοφιλέστερο βουνό της Γερμανίας!:clap:
Zugspitze - Wikipedia, the free encyclopedia
Bayerische Zugspitzbahn Bergbahn AG - Zugspitze | Garmisch-Partenkirchen

Οσοι βρεθούνε Νυρεμβέργη:
η βόλτα απο την Λορεντσκίρχε εως το Μπούργκ, μια διαδρομή περιπου 1,5 χιλ. που οι εικόνες που συναντάει ο επισκέπτης, δεν τις ξεχνάει.:cool:
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Πολύ ωραίο θέμα! :clap:

Μπορώ να πω το κέντρο της Χαϊδελβέργης; Πανέμορφο!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Να πω το Bamberg για χριστουγεννα το Freiburg για εξορμησεις στον Μελα Δρυμο και μια πολη που δεν εχω δει να την αναφερουν εδω μεσα )συγχωρεστε με αν εχει αναφερθει και δεν υπεπεσε στην αντιληψη μου) και ειναι πανεμορφη το Lubeck η πολη του Thomas Man που συμπεριλαμβανεται στα μνημεια παγκοσμιας πολιτιστικης κληρονομιας της Ουνεσκο .
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.748
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom