ΗΠΑ Καναδάς Τοροντο Ουασινγκτον Νεα Υορκη....

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Καλησπερα σας, κανονιζουμε ταξιδι του μελιτος με τον αντρα μου και το παιδακι μας που θα ειναι ενος χρονων, για Απριλιο που μας ερχεται Τοροντο Ουασινγκτον Νεα Υορκη.
Θ ηθελα σας παρακαλω τα φωτα σας για αλλη μια φορα. Αρχικα τι ισχυει με μια αιτηση που πρεπει να κανουμε και αν χρειαζεται ξεχωριστη αιτηση για να παμε απο Τοροντο Ουασινγκτον Νεα Υορκη. Επισης γνωριζεται αν βολευει καθολου να παμε απο τοροντο αμερικη με αυτοκινητο η αεροπορικως.
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
Καλημέρα, είναι τόσο νέκρα τα θέματα με τον Καναδά που αναρωτιέμαι αν πράττω σωστά που θέλω να πάω διακοπές εκεί!:confused:

εχει πάει κανείς πρόσφατα να μου πει αν όντως αξίζει να επισκεφτώ το Βανκούβερ και το Τορόντο και τι δυνατότητες έχω για καμια Ν.ΥΌΡΚΗ απο το Τορόντο;
Σκεφτομαι 1 εβδομάδα στο Βανκούβερ και 1 στο Τορόντο με λίγη Νέα Υόρκη και Νιαγάρα!

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ;)
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Καλημέρα, είναι τόσο νέκρα τα θέματα με τον Καναδά που αναρωτιέμαι αν πράττω σωστά που θέλω να πάω διακοπές εκεί!:confused:

εχει πάει κανείς πρόσφατα να μου πει αν όντως αξίζει να επισκεφτώ το Βανκούβερ και το Τορόντο και τι δυνατότητες έχω για καμια Ν.ΥΌΡΚΗ απο το Τορόντο;
Σκεφτομαι 1 εβδομάδα στο Βανκούβερ και 1 στο Τορόντο με λίγη Νέα Υόρκη και Νιαγάρα!

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ;)
Γειααααα... λοιπον ημουν τοροντο 28 αυγουστου με 5 σεπτεμβριου
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
Πως ηταν κορίτσι;Εγώ για Μάη το σκέφτομαι.Μπορέσατε να πάτε Νιαγάρα και Νέα Υόρκη;
μου λες λίγο το πρόγραμμα εκτός κι αν πήγατε για επίσκεψη σε συγγενείς :)
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Καλημέρα, είναι τόσο νέκρα τα θέματα με τον Καναδά που αναρωτιέμαι αν πράττω σωστά που θέλω να πάω διακοπές εκεί!:confused:

εχει πάει κανείς πρόσφατα να μου πει αν όντως αξίζει να επισκεφτώ το Βανκούβερ και το Τορόντο και τι δυνατότητες έχω για καμια Ν.ΥΌΡΚΗ απο το Τορόντο;
Σκεφτομαι 1 εβδομάδα στο Βανκούβερ και 1 στο Τορόντο με λίγη Νέα Υόρκη και Νιαγάρα!

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ;)



Ειναι φανταστικα... εχει πολλα μα πολλα πραγματα να κανεις... αρχικα προτεινω το city pass που εχει τα βασικα αξιοθεατα
http://www.citypass.com/toronto?mv_...BkrotxZz7bNb5wa8fO8QJG61EXrSuWWkaAnGlEALw_wcB

Εμεις λοιπον πηγαμε σε αυτα... πηγαμε επισης σε αγωνα baseball στο rogers center αλλα αν πας σε εποχη που εχει αγωνες hockey θα σου προτεινα να πας εκει καλυτερα ή και στα 2 αναλογα τα λεφτα που διαθετεις... πηγαμε niagara falls πηγαμε στο lakeshorebeach πηγαμε στον ζωλογικο κηπο πηγαμε στο canada's wonderland πηγαμε γενικα για ψωνια εχει ωραια εστιατορια και γενικα πολλα αλλα... θα γραψω συντομα ιστορια γτ το ταξιδι μας ηταν τοροντο νεα υορκη 17 μερες
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
τελεια θα περιμενω.

αν θυμαμαι σωστα δεν θελει βιζα για καναδα θελει μηπως κατι αντιστοιχο με την εστα για αμερικη;

επισης για αμερικη με καλυπτει η εστα κ εκει θα γραψω οτι θα μπω απο καναδα και θα ξαναγυρισω καναδα για την πτήση μιας κ οι πτησεις θα ειναι για κ απο Καναδα;
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Πως ηταν κορίτσι;Εγώ για Μάη το σκέφτομαι.Μπορέσατε να πάτε Νιαγάρα και Νέα Υόρκη;
μου λες λίγο το πρόγραμμα εκτός κι αν πήγατε για επίσκεψη σε συγγενείς :)

Στο τοροντο μειναμε σε συγγενεις νεα υορκη σε ξενοδοχειο... αλλα οι συγγενεις ειχαν δουλεια απλα μας φιλοξενουσαν...οποτε ειχαμε το προγραμμα μας ετοιμο απο πριν

τελεια θα περιμενω.

αν θυμαμαι σωστα δεν θελει βιζα για καναδα θελει μηπως κατι αντιστοιχο με την εστα για αμερικη;

επισης για αμερικη με καλυπτει η εστα κ εκει θα γραψω οτι θα μπω απο καναδα και θα ξαναγυρισω καναδα για την πτήση μιας κ οι πτησεις θα ειναι για κ απο Καναδα;


Θελει ετα για τοροντο και εστα για νεα υορκη.. θελεις και τα 2 απο οπου και αν πετας σου ζηταει ετα η εστα γτ ειναι απλα ενδιαμεσο απο που ερχεσαι εχει σημασια
 
Last edited by a moderator:

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
μπορω και κανα μηνα πριν φυγω να τα βγαλω αυτα;τι κοστος εχουν θυμασαι μιας κ τα έχεις φρέσκα;

Βανκουβερ να υποθεσω δεν έχεις πάει να μου πεις μια γνώμη πως να τα χωρέσω, μήπως σκυλοβαρεθώ στο Βανκούβερ 1 εβδομάδα και το συνδυάσω με κάτι άλλο πριν έρθω προς Τορόντο-NY;
Επειδή με ενδιαφέρουν κ τα ψώνια :D που ψώνισες ποιο οικονομικά Νέα Υόρκη ή Tορόντο;

Σε ευχαριστώ πολύ!Μιας κ θα πάω μόνη μου θέλω να οργανωθώ σωστά!
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
μπορω και κανα μηνα πριν φυγω να τα βγαλω αυτα;τι κοστος εχουν θυμασαι μιας κ τα έχεις φρέσκα;

Βανκουβερ να υποθεσω δεν έχεις πάει να μου πεις μια γνώμη πως να τα χωρέσω, μήπως σκυλοβαρεθώ στο Βανκούβερ 1 εβδομάδα και το συνδυάσω με κάτι άλλο πριν έρθω προς Τορόντο-NY;
Επειδή με ενδιαφέρουν κ τα ψώνια :D που ψώνισες ποιο οικονομικά Νέα Υόρκη ή Tορόντο;

Σε ευχαριστώ πολύ!Μιας κ θα πάω μόνη μου θέλω να οργανωθώ σωστά!
7 ευρω το ετα... καλα ειναι να το βγαλεις πριν τα αεροπορικα... και γενικα ζητανε διευθυνση και τηλεφωνο επικοινωνιας στον καναδα δεν ειναι σαν το εστα που μπορεις να τα συμπληρωσεις αργοτερα η καθολου το ξενοδοχειο πχ... πολυ πιο αυστηρα... λοιπον 17 μερες φουλαρισμενες γθα τοροντο νεα υορκη οπου καναμε τα παντα ... δεν χωραει το βανκουβερ... τωρα αναλογα και τι θες να δεις... τοροντο εκανα καποια ψωνια λογο καλης διαφορας συναλλαγματος σε πολυ καλες τιμες...νεα υορκη εχει ιδιες τιμες εκτος απο τα guess τα us polo και προσφορες... εκτος κ αν πας woodbary
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
για ποσο καιρο κραταει το ετα για καναδά?
αν ξαναπάς για παράδειγμα τα Χριστούγεννα πρέπει να ξαναβγάλεις;
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
για ποσο καιρο κραταει το ετα για καναδά?
αν ξαναπάς για παράδειγμα τα Χριστούγεννα πρέπει να ξαναβγάλεις;
Διαρκει για 5 χρονια ή μεχρι να ληξει το διαβατηριο σου... οποιο γινει πρωτο
Οτι απορια εχεις την βρισκεις εδω
http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.753
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom