Ιταλία Τοσκάνη Φλωρεντία

alexandra80

Member
Επόμενο Ταξίδι
Τσεχία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Αν ξεκινησετε πολύ πρωί,θα είσαστε εντάξει.Υπάρχει υπηρεσία μςταφοράς από το σιδηροδρομικό σταθμό απευθείας για αεροδρόμιο ,κάθε 11 λεπτά και με κόστος 6 ευρώ.Νομίζω κάνει γύρω στο μισάωρο.
http://aerobus.bo.it/en

fantina

Member
Γεια σας! Είμαι νέο μέλος στην παρέα. Προγραμματίζω ένα ταξίδι στην Φλωρεντία τις επόμενες εβδομάδες και ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει πάει τα εξής:
-Από το αεροδρόμιο της Πίζα είναι καλύτερα να φτάσω κέντρο Φλωρεντίας με τρένο ή με λεωφορείο; Ξέρουμε γραμμές;
-Θέλουμε εννοείται να κάνουμε μια βόλτα στα υπέροχα τοπία της Τοσκάνης. Έχω βάλει στα SOS Σιέννα, San Gimignano, Κιαντι, Valle d'orca.... Υπάρχει κάποια εκδρομή οργανωμένη που να αξίζει; Θέλουμε να κάνουμε επίσκεψη και σε κάποιο από τα οινοποιεία... Ή να νοικιάσουμε μία μέρα ένα αυτοκίνητο και να πάμε μόνοι μας; Βγαίνει σε μια μέρα;
Συγγνώμη που σας ζάλισα. περιμένω εναγωνίως τις απαντήσεις σας.

jimp

Member
Γεια σας! Είμαι νέο μέλος στην παρέα. Προγραμματίζω ένα ταξίδι στην Φλωρεντία τις επόμενες εβδομάδες και ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει πάει τα εξής:
-Από το αεροδρόμιο της Πίζα είναι καλύτερα να φτάσω κέντρο Φλωρεντίας με τρένο ή με λεωφορείο; Ξέρουμε γραμμές;
-Θέλουμε εννοείται να κάνουμε μια βόλτα στα υπέροχα τοπία της Τοσκάνης. Έχω βάλει στα SOS Σιέννα, San Gimignano, Κιαντι, Valle d'orca.... Υπάρχει κάποια εκδρομή οργανωμένη που να αξίζει; Θέλουμε να κάνουμε επίσκεψη και σε κάποιο από τα οινοποιεία... Ή να νοικιάσουμε μία μέρα ένα αυτοκίνητο και να πάμε μόνοι μας; Βγαίνει σε μια μέρα;
Συγγνώμη που σας ζάλισα. περιμένω εναγωνίως τις απαντήσεις σας.
1. Πιζα-Φλωρεντία http://www.terravision.eu/airport_t...cebus/where-to-find-us-pisa-airport-florence/
ή http://www.autostradale.it/airports/7/45/?lang=1

2.Φυσικά να νοικιάσετε αυτοκίνητο αλλά αν δεν είστε φαν της φάσης(όπως εγώ ας πούμε) θα ήταν καλύτερα να μείνετε σε κάποιο από αυτά έστω και για μία ημέρα.

Π.χ μπορείς από Πίζα να πας κατευθείαν με τρένο στη Σιένα για 1-2 βράδια, 1 βράδυ San gimignano και τα υπόλοιπα στη Φλωρεντία.

Soiler

Member
Καλησπέρα στην παρέα.εχω μια ερώτηση παιδιά.Απο φλωρεντια υπάρχει τρένο για Σιένα και πιζα και ξέρουμε και πόση ώρα κάνει??Σας ευχαριστώ!

Viaggi

Member
Καλησπέρα στην παρέα.εχω μια ερώτηση παιδιά.Απο φλωρεντια υπάρχει τρένο για Σιένα και πιζα και ξέρουμε και πόση ώρα κάνει??Σας ευχαριστώ!
Φλωρεντία - Σιένα 1,5 ώρα και Φλωρεντία - Πίζα 1 ώρα, άρα Πίζα - Σιένα 2,5 ώρες!

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

jimp

Member
Παντως για Φλωρεντία-Σιένα καλύτερα λεωφορείο γιατί ο σταθμός στη Σιένα είναι μακριά,ενώ των λεωφορείων κέντρο.
Το ιδιο και στο Φλωρεντια-Πίζα.
Για Πίζα-Σιένα αλλαγή στο Empoli.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.174
Μέλη
35.795
Νεότερο μέλος
kostasvro