Τοσκάνη το Πάσχα

manoo

Member
Μηνύματα
27
Likes
49
Καλησπέρα!
Σκεφτόμαστε να οργανώσουμε ένα 6ημερο ταξίδι στην Τοσκάνη το Πάσχα (01-07/05)
Ο σύντροφος μου θεωρεί πως είναι καλύτερο να φύγουμε με το αυτ/το μας από εδώ, εγώ πάλι νομίζω πως θα ήταν οικονομικότερο να πάμε αεροπορικώς κ να νοικιάσουμε αυτ/το εκεί. Θα μπορούσατε να με συμβουλέψετε πάνω σε αυτο?
Θα θέλαμε να επισκεπτούμε διάφορα χωριά, μας αρέσει ο αγροτουρισμός και η οινογνωσία.
Όποιες συμβουλές-πληροφορίες-προτάσεις για καταλύμματα, χωριά, οτιδήποτε θα είναι πολύτιμες για εμάς
Σας ευχαριστώ ;)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
ποσες μερες θα ειναι το ταξιδακι σας; τεινω να πω οτι εφ οσον θελετε μονο αυτη την περιοχη δεν πρεπει να ταλαιπωρηθειτε με καραβι!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ρωμη αεροπορικως και απο εκεί αυτοκίνητο για Τοσκάνη...ή με alitalia αθήνα-ρώμη-φλωρεντια...κ μετά συνέχεια μ αυτοκίνητο...για χωρια και καταλυματα θα βρεις πολλες ιστορίες με μια αναζήτηση
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Όταν είναι 6ήμερο το ταξιδάκι είναι κρίμα να χαραμίσετε μέρες, όπως πολύ σωστά λέει η elenara, στο πλοίο.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αν θέλετε να δείτε ένα ξεχωριστό τοσκανικό πασχαλινό έθιμο, μπορείτε να περάσετε την ημέρα του καθολικού Πάσχα στη Φλωρεντία και να παρευρεθείτε στο Scoppio del Carro! :D Είχα πάει πέρυσι και μου άρεσε πολύ! Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να δεις στην ιστορία μου http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E1%E9-%EB%DF%E3%E7-bologna.html#content_start .
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Αν θέλετε να δείτε ένα ξεχωριστό τοσκανικό πασχαλινό έθιμο, μπορείτε να περάσετε την ημέρα του καθολικού Πάσχα στη Φλωρεντία και να παρευρεθείτε στο Scoppio del Carro! :D Είχα πάει πέρυσι και μου άρεσε πολύ! Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να δεις στην ιστορία μου http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E1%E9-%EB%DF%E3%E7-bologna.html#content_start .
Το καθολικο πεφτει στις 31 μαρτιου,ενω η φιλη μας θελει να παει
1-7/5.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.286
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom