Ηνωμένο Βασίλειο Τρένα στο Λονδίνο

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα Σινικό Τείχος
Καλημέρα σε όλους!!! Ξέρω ότι έχω εξαφανιστεί από το φόρουμ είμαι απλά απαράδεκτη αλλά τρέχω, τρέχω τρέχω......
Θέλω για ακόμα μια φορά την βοήθεια σας γιατί δεν βρίσκω κάτι σχετικό και έχω ψιλομπερδευτεί...
Αύριο φτάνω Λονδίνο στο Heatrow και θέλω από εκεί να φτάσω στο Lambeth North και αν δεν κάνω λάθος θα ακολουθήσω την εξής διαδρομή:
1.Παίρνω το τρένο και πάω προς Paddinghton - Piccadilly
2. Piccadilly αλλάζω γραμμή και πάω Lambeth North
Στα τρένα υπάρχει κάποιο σχεδιάγραμμα με τις στάσεις ώστε να πάρω το σωστό, ξέρετε πως λέγονται πχ. το πρώτο θα λέει heatrow - paddington;
Αν κάποιος από εσάς έχει χάρτη του τρένου θα με εξυπηρετούσε πάρα πολύ;
Επίσης η διαδικασία έκδοσης εισιτηρίων είναι ίδια με εδώ έχει εκδοτήρια παντού; Χαζή ερώτηση το ξέρω!
Ευχαριστώ πολύ πολύ προκαταβολικά!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλημέρα σε όλους!!! Ξέρω ότι έχω εξαφανιστεί από το φόρουμ είμαι απλά απαράδεκτη αλλά τρέχω, τρέχω τρέχω......
Θέλω για ακόμα μια φορά την βοήθεια σας γιατί δεν βρίσκω κάτι σχετικό και έχω ψιλομπερδευτεί...
Αύριο φτάνω Λονδίνο στο Heatrow και θέλω από εκεί να φτάσω στο Lambeth North και αν δεν κάνω λάθος θα ακολουθήσω την εξής διαδρομή:
1.Παίρνω το τρένο και πάω προς Paddinghton - Piccadilly
2. Piccadilly αλλάζω γραμμή και πάω Lambeth North
Στα τρένα υπάρχει κάποιο σχεδιάγραμμα με τις στάσεις ώστε να πάρω το σωστό, ξέρετε πως λέγονται πχ. το πρώτο θα λέει heatrow - paddington;
Αν κάποιος από εσάς έχει χάρτη του τρένου θα με εξυπηρετούσε πάρα πολύ;
Επίσης η διαδικασία έκδοσης εισιτηρίων είναι ίδια με εδώ έχει εκδοτήρια παντού; Χαζή ερώτηση το ξέρω!
Ευχαριστώ πολύ πολύ προκαταβολικά!
Θα ακολουθήσεις άλλη διαδρομή.
Θα πάρεις το μετρό, piccadilly(σκούρο μπλε στο χάρτη), θα κατέβεις piccadilly circus και θα πάρεις από εκεί την Bakerloo(καφέ χρώμα) και μετά σταματάς Lambert North.

http://www.tfl.gov.uk/assets/downloads/london-rail-and-tube-services-map.pdf

Είναι εύκολο να βγάλεις εισιτήρια και μέσα στα τρένα έχει και χάρτες και αν αγχωθείς μπορείς να ρωτήσεις και σίγουρα θα σε βοηθήσουν.
 

sophie_3601

Member
Μηνύματα
103
Likes
92
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα Σινικό Τείχος
Ευχαριστώ πολύ για τον χάρτη πολύ κατατοπιστικός! Να' σαι καλά!
Αυτό με ξεαγχώνει λίγο!
Άρα πάω picaddily και από εκεί με bakerloo στο lambert north.
Σε ευχαριστώ πολύ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom