Ουγγαρία Σερβία Σλοβακία Τραίνα σε Σλοβακία-Σερβία-Ουγγαρία

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καλησπέρα ζητώ βοήθεια για το ταξίδι μου. Θα πάω στο Βελιγράδι αεροπορικώς. Από εκεί θα πάω Βουδαπέστη και Μπρατισλάβα. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος μετάβασης το τραίνο η το λεωφορείο?
Έψαξα και βρήκα τα δρομολόγια του τραίνου ,αλλά δεν μου κλείνουν από εδώ εισιτήρια. Θα είναι εύκολο να βρω μόλις φθάσω στο Βελιγράδι? Επίσης η τιμή των εισιτηρίων για τις ίδιες διαδρομές είναι διαφορετική σε κάθε χώρα. Πιο ακριβά απόλα οι Τσέχικες λόγω ευρώ. Όλες οι πληροφορίες σας θα μου είναι χρήσιμες.
Ευχαριστώ
 

natalia-p

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Καλησπέρα ζητώ βοήθεια για το ταξίδι μου. Θα πάω στο Βελιγράδι αεροπορικώς. Από εκεί θα πάω Βουδαπέστη και Μπρατισλάβα. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος μετάβασης το τραίνο η το λεωφορείο?
Έψαξα και βρήκα τα δρομολόγια του τραίνου ,αλλά δεν μου κλείνουν από εδώ εισιτήρια. Θα είναι εύκολο να βρω μόλις φθάσω στο Βελιγράδι? Επίσης η τιμή των εισιτηρίων για τις ίδιες διαδρομές είναι διαφορετική σε κάθε χώρα. Πιο ακριβά απόλα οι Τσέχικες λόγω ευρώ. Όλες οι πληροφορίες σας θα μου είναι χρήσιμες.
Ευχαριστώ
http://www.orangeways.com/en
αυτό ίσως σε βοηθήσει είναι λεωφορεία από και προς Βουδαπέστη.
Θα κάνω και εγώ το ίδιο ταξίδι το καλοκαίρι,αλλά ξεκινάμε από Μπρατισλάβα.
ότι θέλεις στείλε μου μήνυμα
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
http://www.orangeways.com/en
αυτό ίσως σε βοηθήσει είναι λεωφορεία από και προς Βουδαπέστη.
Θα κάνω και εγώ το ίδιο ταξίδι το καλοκαίρι,αλλά ξεκινάμε από Μπρατισλάβα.
ότι θέλεις στείλε μου μήνυμα
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Το έχω βρεί, αλλά δεν συνδυάζεται με το τραίνο για την επιστροφή απο την Μπρατισλάβα. Δεν πάει απότι βρήκα λεωφορείο Μπρατισλάβα-Βελιγράδι. Εσείς πως θα κάνετε το ταξίδι προς τα κάτω?
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Εμείς πάμε Βελιγράδι 6/7 Βελιγράδι- Νovisad -Βουδαπέστη (2 βράδια) Μπρατισλάβα (2 βράδια) και επιστροφή Βελιγράδι (3 βράδια). Βρήκα λοιπόν ότι τα εισητήρια πρέπει να τα κλείσεις τμηματικά για να είναι φθηνότερα. Το τραίνο Βουδαπέστη- Μπρατισλάβα έχει από την Βουδαπέστη με επιστροφή 17,5 ευρώ ,το λεωφορείο έχει 35 ευρώ και κάνει και περισσότερη ώρα. Το τραίνο Βελιγράδι- Βουδαπέστη έχει μιά σπέσιαλ τιμή 15ευρώ απλό και 26ευρώ επιστροφή. Δεν μου δίνει την δυνατότητα να τα κλείσω από εδώ. Σε ένα σάιτ μου γράφει ότι με 6 ευρώ μπορείς να κάνεις μόνο κράτηση θέσης. Έχω λίγο μπερδευτεί γιαυτό ζήτησα βοήθεια. Τραίνο Μπρατισλάβα- Βελιγράδι έχει 1 πρώι και 1 βράδυ. Από Βουδαπέστη Μπρατισλάβα έχει κάθε 2 ώρες περίπου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom