Turkish Airlines Τurkish Airlines

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Καλησπερα εχω κλεισει με Turkish Αθηνα-Κωνσταντινούπολη και Κωσταντινουπολη-Σκωτία. Και αντίστοιχα την επιστροφή. Πρέπει να μπω καπου να δω αν έχουν ακυρωθει αυτές οι πτήσεις η θα με ενημερώσουν αυτοί?
΄Εχεις κλείσει κατευθείαν από το site τους ή μέσω άλλου;Αν είναι κατευθείαν θα πρέπει να σε ενημερώσουν.Δεν χάνεις και τίποτα να τσεκάρεις και από την μεριά σου.Για πότε έχεις κλείσει;
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Έκλεισα μέσω άλλου site για 1-7 Οκτώβρη.

Να μπω στο site τής Turkish η να προσπαθήσω να επικοινωνήσω με το site που τα έκλεισα?
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Να μπω στο site τής Turkish η να προσπαθήσω να επικοινωνήσω με το site που τα έκλεισα?
Και τα δύο.
Μπές στην Turkish(διαχείριση κράτησης ή κάτι τέτοιο) και δες την κατάσταση της κράτησης.
Επίσης επικοινώνησε με το site/πρακτορείο που έκλεισες και τσέκαρα.Κανονικά βέβαια και αν είναι σωστοί επαγγελματίες θα πρέπει να σε ενημερώσουν μόνοι τους σε περίπτωση αλλαγών καθώς αυτοί έχουν τα στοιχεία σου.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Επίσης μπορείς απλα να κάνεις μία αναζήτηση και να δεις αν εξακολουθεί να στην εμφανιζει
 

rena88

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Πήρα επικοινώνησα με το site που τα είχα κλείσει και μου είπαν πως δεν εχουν ακυρωθει οι δικες μου πτησεις. Ευχαριστώ πολύ.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Στο δρομολόγιο Μαδρίτη-Κωνσταντινούπολη το φαγητό(βραδινό) ήταν εξαίρετο αν και αρκετά βαρύ. Μα κεμπάπ με ρεβίθια; Ρεβίθια σε αεροπλάνο;:rolleyes-80:
Το αεροπλάνο ήταν σχεδόν άδειο, περίπου στα 30 άτομα και η συντριπτική πλειοψηφία Τούρκοι.
Στο αεροδρόμιο της Κων/πολης υπήρχε πολύς κόσμος και όλα ήταν κομπλέ. Εκτυλίχτηκε και ο εξής διάλογος με έναν πωλητή στο αεροδρόμιο όπου πήγα να πάρω καφέ.
-Γειά σου, ψάχνεις κάτι;
-Κοιτάω...τα πάντα.
-Και εγώ κοιτάω εσένα.You are so cute!(τούρκικο καμάκι)
(σιωπή)
-Προς τα πού πετάς;
(εκείνη τη στιγμή έρχεται και άλλος υπάλληλος)
-Προς Θεσσαλονίκη.
-Ισπανίδα είσαι!!; :haha::haha:

Στην πτήση για Σελανίκ το φαγητό(πρωινό) ήταν μέτριο αλλά ούτως ή άλλως το ταξίδι ήταν μικρό. Το αεροπλάνο ήταν σχεδόν γεμάτο.

Και κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση.
Στο Κίτο-Μαδρίτη με IBERIA είχα βαλίτσα μέχρι 23 κιλά. Η βαλίτσα μου ήταν 23.6 αλλά δε μου είπαν κάτι. Επίσης δε μου ζύγισαν τη χειραποσκευή η οποία ήταν καμιά 12αριά κιλά(και βάλε).
Στο Μαδρίτη-Κων/πολη-Θεσσαλονικα με Turkish είχα δικαίωμα μέχρι 20 κιλά και άλλα 10 νομίζω σε χειραποσκευή. Για να μειώσω το βάρος πέταξα ένα μαλακτικό μαλλιών που είχα και έβαλα ένα πορτοφόλι με κέρματα από όλες τις χώρες που είχα πάει στη χειραποσκευή. Όταν άφησα τη βαλίτσα είδα ότι ζύγιζε πλέον 22.5, πάλι δηλαδή ήμουν υπέρβαρη, μη μιλήσω για τη χειραποσκευή τέρας. Και πάλι δε μου είπαν τίποτα, δεν πλήρωσα δηλαδή παραπάνω. Περίεργο δεν είναι;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Στο δρομολόγιο Μαδρίτη-Κωνσταντινούπολη το φαγητό(βραδινό) ήταν εξαίρετο αν και αρκετά βαρύ. Μα κεμπάπ με ρεβίθια; Ρεβίθια σε αεροπλάνο;:rolleyes-80:
Το αεροπλάνο ήταν σχεδόν άδειο, περίπου στα 30 άτομα και η συντριπτική πλειοψηφία Τούρκοι.
Στο αεροδρόμιο της Κων/πολης υπήρχε πολύς κόσμος και όλα ήταν κομπλέ. Εκτυλίχτηκε και ο εξής διάλογος με έναν πωλητή στο αεροδρόμιο όπου πήγα να πάρω καφέ.
-Γειά σου, ψάχνεις κάτι;
-Κοιτάω...τα πάντα.
-Και εγώ κοιτάω εσένα.You are so cute!(τούρκικο καμάκι)
(σιωπή)
-Προς τα πού πετάς;
(εκείνη τη στιγμή έρχεται και άλλος υπάλληλος)
-Προς Θεσσαλονίκη.
-Ισπανίδα είσαι!!; :haha::haha:

Στην πτήση για Σελανίκ το φαγητό(πρωινό) ήταν μέτριο αλλά ούτως ή άλλως το ταξίδι ήταν μικρό. Το αεροπλάνο ήταν σχεδόν γεμάτο.

Και κάτι άλλο που μου έκανε εντύπωση.
Στο Κίτο-Μαδρίτη με IBERIA είχα βαλίτσα μέχρι 23 κιλά. Η βαλίτσα μου ήταν 23.6 αλλά δε μου είπαν κάτι. Επίσης δε μου ζύγισαν τη χειραποσκευή η οποία ήταν καμιά 12αριά κιλά(και βάλε).
Στο Μαδρίτη-Κων/πολη-Θεσσαλονικα με Turkish είχα δικαίωμα μέχρι 20 κιλά και άλλα 10 νομίζω σε χειραποσκευή. Για να μειώσω το βάρος πέταξα ένα μαλακτικό μαλλιών που είχα και έβαλα ένα πορτοφόλι με κέρματα από όλες τις χώρες που είχα πάει στη χειραποσκευή. Όταν άφησα τη βαλίτσα είδα ότι ζύγιζε πλέον 22.5, πάλι δηλαδή ήμουν υπέρβαρη, μη μιλήσω για τη χειραποσκευή τέρας. Και πάλι δε μου είπαν τίποτα, δεν πλήρωσα δηλαδή παραπάνω. Περίεργο δεν είναι;
Στην βαλίτσα οι διαφορές δεν ήταν τόσο μεγάλες.Και ίσως έπεσες στην εξαίρεση.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Εντάξει δυόμιση κιλά δεν το λες και αμελητέο. Στην IBERIA το καταλαβαίνω. Αλλά στο άλλο σκέλος! Ναι μάλλον έπεσα στην εξαίρεση.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευτυχως το Ατατουρκ εχει ανετο χωρο παρκιν για τα αεροσκαφη που θα καθονται αυτο το χειμωνα..
από 30/10 ξεκινησαν οι (υποχρεωτικές) διακοπές για 7 Α330 που θα αναπαυονται στο γκαζον του Ατατουρκ τον ερχομενο χειμωνα. οι ακυρωσεις και για τη θερινη σαιζον συνεχιζονται (οσακα, Washington, Γενοβα, Βενετια κλπ)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απιστευτο κρεσεντο κακων ειδησεων για την εταιρεία..θα συνελθει ποτε? ελπιζω ως μεσα μαρτη να εχει παρει τα πανω της λιγο. που εκλεισα κατι μαζι τους.
Φωτια στο 320 για Μιλανο, διαλυση επι τοπου του ολοκαινουριου (<1 ετος..) 330 στο Νεπαλ, ακυρωση πανω απο 50 παραγγελιων νεων αεροσκαφων, 28 (!!) αεροσκαφη σε χειμερια ναρκη και αλλα 8 (!!) 330 ενοικιαστηκαν σε εταιρειες ανα τον κοσμο. κ ολα αυτα αναμενοντας τα κακα μαντάτα των υψηλοτατων ζημιων για το παρον ετος...
http://aviationnepal.com/dismantlin...for-the-crashed-turkish-airlines-airbus-a330/
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
τις τουρκικες αερογραμμές επιλεξαμε και εμεις για το ταξιδι στη κολομβια.. αθλια αεροσκαφη, στενα βρωμικα στη δε τουαλετα ειχε αποκολληθεί ενα κομματι επιπλο που συγκρατει κατω απο τον νιπτήρα τα χαρτια και ειχαν βαλει μια φαρδια αυτοκολλητη ταινια..μεσα σε ενα χρονο απο το προηγουμενο ταξιδι μου στη Μοζαμβικη με την ιδια εταιρεια διαπιστωσα μεγαλη αλλαγη προς το κατηφορο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.269
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom