Βουλγαρία Υπάρχει κτελ από Αθήνα για Σόφια Βουλγαρίας?

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Παίδες ζητώ τη βοήθεια σας...
Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει λεωφορειακή γραμμη-κτελ που να συνδέει απευθείας την Αθήνα (όπου και μένω) με τα Σόφια Βουλγαρίας?? Μου φαίνεται πολύ περίποκο και κουραστικό να ταξιδέψω στην Θεσ/κη πρωτα και μετα να πάρω από εκεί λεωφορείο... Τα λεωφορεία ΟΣΕ για Βουλγαρία φεύγουν μόνο από Θεσ/κη δυστυχώς!! Αν έχει κανένας κάποιο τηλέφωνο για τα κτελ Βαλκανίων από Αθήνα παρακαλώ να μου το στείλει.... (Αλλιώς θα αναγκαστώ να κατέβω στην Ομόνοια και να αρχίσω να ρωτάω..:roll: )

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων... :):)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μάλλον η καλύτερη λύση
Εκεί τριγύρω από το σταθμό Λαρίσης έχω δει πρακτορεία
Κάποιος θα ξέρει κάτι πιο συγκεκριμένο
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
εδώ υπάρχει λεωφορείο Αθήνα-Βαρσοβία. Αθήνα-Σόφια δεν θα υπάρχει;
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
-

συμφωνα με τη σελιδα του κτελ στα σοφια ( με ενα google transalate) εχουν καθημερινη αφιξη απο αθηνα , καθε πρωι...αρα απο καπου φευγει σιγουρα ενα λεωφορειο....

και μαλιστα βρηκα αυτο, δες αν βοηθα

Tourist Services :: Bus tickets :: Timetable

λεει αυτη τη ιδευθυνση

ATHENS, 22, Karolu Str., Karaiskaki Sq.

Tel.: +30 210 522 23 90, 210 522 23 45

και απο πειραια

PIRAEUS PORT, GATE № 3, 56. Akti Kondili

Tel.: +30 210 463 67 11
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Στήν Πλατεία Καραισκάκη δίπλα στο θέατρο Περοκέ έχει πρακτορεία για Αλβανία Ρουμανία και Βουλγαρία


Θεικό topic '' Με ΚΤΕΛ στην Βουλγαρία !!!!!!!!!''
προτείνω στους mods να μπει στην λίστα με τα cult θέματα :clap::clap:
 

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.... Νομίζω βρήκα μια άκρη! :)
Θα προτιμούσα η αλήθεια είναι να ταξιδέψω με αεροπλάνο αλλά δυστυχώς είναι δύσκολοι καιροί... οικονομικά... και ως φοιτήτρια ψάχνω τις φτηνότερες λύσεις! εεεε νεα παιδιά είμαστε, τι κακό θα μας κάνει ένα 11ωράκι ταξίδι με λεωφορείο???? χεχε!
θα πάω με μια φίλη μου να επισκεφτούμε μια κοπέλα που γνωρίσαμε σε σπουδές στην Αγγλία! Τα Σόφια ως πόλη πώς είναι? Έχει πάει κανείς?
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Πατάς στη λέξη Σόφια και σου βγάζει όλες τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γραφεί για τον συγκεκριμένο προορισμό. Αν δεν βρεις αυτό που ζητάς, βάλε την Σόφια στην αναζήτηση και θα σου βγάλει επίσης αρκετά θέματα..
 

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Πατάς στη λέξη Σόφια και σου βγάζει όλες τις ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γραφεί για τον συγκεκριμένο προορισμό. Αν δεν βρεις αυτό που ζητάς, βάλε την Σόφια στην αναζήτηση και θα σου βγάλει επίσης αρκετά θέματα..
Ευχαριστώ πολύ!!
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Πιστευω αυτο θα σε βοηθησεις

Αθηνα-Σοφια-Αθηνα 105 ευρω!

Βεβαια οι ημερομηνιες ειναι ενδεικτικες μιας που δεν ξερω ποτε θα πας αλλα το θεμα ειναι οτι μπορεις να βρεις με τα ιδια λεφτα που θα εδινες με το ΚΤΕΛ (συν οτι γλυτωνεις 10 ωρες)

Αεροπορικά Εισιτήρια, Πτήσεις - airtickets.gr, Ξενοδοχεία, Ταξίδια online
 

fenia100

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Πιστευω αυτο θα σε βοηθησεις

Αθηνα-Σοφια-Αθηνα 105 ευρω!

Βεβαια οι ημερομηνιες ειναι ενδεικτικες μιας που δεν ξερω ποτε θα πας αλλα το θεμα ειναι οτι μπορεις να βρεις με τα ιδια λεφτα που θα εδινες με το ΚΤΕΛ (συν οτι γλυτωνεις 10 ωρες)

Αεροπορικά Εισιτήρια, Πτήσεις - airtickets.gr, Ξενοδοχεία, Ταξίδια online
για τις ημερομηνίες που θέλω (25/4-29/4) οι φθηνότερες πτήσεις μου βγαίνουν στα 169 (με επιστροφή).. το κτελ θα μου βγει ακριβώς στην μισή τιμή...:russianroulette: μάλλον δεν το γλιτώνω το πακέτο..!
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Α μαλλον γιατι πεφτεις πανω στην περιοδο του Πασχα οποτε αμα θες ΚΤΕΛ κλειστο μην σου πω κλειστο αυριο μεθαυριο γιατι αμα γεμισει δεν θα πας πουθενα κοπελα μου!:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom