Φαγητό στην χειραποσκευή

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Συγκεκριμενα λουκούμια με μπολικη ζαχαρη αχνη. Θα εχω θεμα στον ελεγχο λετε;;;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Συγκεκριμενα λουκούμια με μπολικη ζαχαρη αχνη. Θα εχω θεμα στον ελεγχο λετε;;;
Παλιά εφερνα πολλά λουκουμια και μπακλαβαδες απο Τουρκία χωρις προβλημα .
Τωρα δεν ξερω τι γινεται ... αλλά δεν βλεπω γιατι να υπαρχει προβλημα .
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Μακάρι... δεν θέλω να τα φάνε οι σεκιουριτάδες... είναι και παραδοσιακά!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Έχω μεταφέρει ακανέδες χωρίς κανένα πρόβλημα. Αφού δεν περιέχουν υγρό γιατί να υπάρχει πρόβλημα; Και φαγητό έχω μεταφέρει στη χειραποσκευή αρκετές φορές (όχι σούπα φυσικά :)).
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.069
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Αυτό με τα υγρά πάντως δεν το έχω καταλάβει! Σου παίρνουν πχ το νερό και 10 μέτρα μετά τον έλεγχο μπορείς να πάρεις άλλο. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα άλλα υγρά/καλλυντικά κτλπ!! :confused:
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Αυτό με τα υγρά πάντως δεν το έχω καταλάβει! Σου παίρνουν πχ το νερό και 10 μέτρα μετά τον έλεγχο μπορείς να πάρεις άλλο. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα άλλα υγρά/καλλυντικά κτλπ!! :confused:
Υποτιθετε μεσα τ μαγαζια που τα πουλαν και τα αγοραζεις ,ειναι ελεγμενα και τσεκαρισμενα οποτε δε παιζει μεσα στο μπουκαλι νερου να χεις βαλει αλλο υγρο που δεν επιτρεπετε!το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα υγρα!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Αν ήταν έτσι θα απαγορεύονταν γενικά τα υγρά και όχι απλά τα υγρά πάνω από 100μλ.
Μα στα τσεκαρουν!!αν βρουν κατι υποπτο μεσα στα υγρα που κουβαλας,θα στο κρατησουν προφανως!και εκτος αυτου νερο σου δινουν και στο αεροπλανο...ασε κιολας που καπως πρεπει να πουλησουν και τα duty free.. :p
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
516
Likes
1.069
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Μα στα τσεκαρουν!!αν βρουν κατι υποπτο μεσα στα υγρα που κουβαλας,θα στο κρατησουν προφανως!και εκτος αυτου νερο σου δινουν και στο αεροπλανο...ασε κιολας που καπως πρεπει να πουλησουν και τα duty free.. :p
Δεν μου έχουν ελέγξει ποτέ υγρά,απλά αν είναι κάτι σε μουκαλάκι πάνω από 100μλ μου το παίρνουν. Αν έκαναν έλενχο προφανός δεν υπήρχε κ λόγος να τα κρατήσουν. αλλά όπως είπες και εσύ κάπως πρέπει να πουλήσουν και τα μαγαζιά στο αεροδρόμιο....

Μόνο με άχνη στα ρουθούνια θα έχεις!
χαχαχαχαχα μια μέρα θα το δοκιμάσω! Αλλά θα πάω καμια 10ώρες πριν την πτήση γιατί αλλιώς δεν με βλέπω να την προλαβαίνω. :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.185
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom