Γενικά Αστυπάλαια Φλερτ στα νησιά

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. Εγώ με ένα φίλο μου ψάχνουμε νησάκι για διακοπές. Είμαστε 35 και single από Αθήνα. Έχουμε χορτάσει νησιά τύπου Ιο, Μύκονο, Σκιάθο, Πάρο, Σαντορίνη, Ζάκυνθο. Δε θέλουμε τέτοια. Ψάχνουμε πιο εναλλακτικά και κάποια που μαζεύουν μεγαλύτερες ηλικίες (30 -+). όχι άλλοι φοιτητές δεν αντέχουμε τέτοια. Σκοπός μας είναι προφανώς είναι να περάσουμε καλά, να χαλαρώσουμε, αλλά και να έχουμε επιλογές φλερτ. Πέρισυ για να σας δώσω μια εικόνα είχαμε πάει Σίφνο και πρόπερσυ Αμοργό. Δεν είμαστε του κλαμπ, αγαπάμε μπαράκια τύπου Σίφνου. Σκεφτόμαστε Αστυπάλαια. Έχει γυναικοπαρέες ή είναι πιο πολύ για ζευγάρια; Κόσμημα το νησί δε λέω με πανέμορφο χώρα, αλλά δε θα πάμε μόνο για την ομορφιά του νησιού.
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Μάλλον θα απογοητευτεις! Ίσως στη Φολέγανδρο ή την Πάτμο να δεις ελεύθερες.
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Μάλλον θα απογοητευτεις! Ίσως στη Φολέγανδρο ή την Πάτμο να δεις ελεύθερες.
άμεση απάντηση. Φολέγανδρο; Αυτό κ αν είναι ζευγαρονήσι, τουλάχιστον από ότι έχω ακούσει.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλημέρα. Ωραίο θέμα για κουβέντα κι αυτό αν και νομίζω ότι είναι ίσως και λίγο υποκειμενικό.
Είμαστε πάντως πάνω κάτω στην ίδια ηλικία, και μπορώ να καταλάβω πως το έννοείς.
Έχοντας γυρίσει αρκετά, θα έλεγα ότι με την αυστηρή έννοια του όρου φλερτ, έχεις πάει ήδη στα δύο τοπ που αναφέρεις (Αμοργό και Σίφνο), χωρίς αυτό να είναι βέβαια αποτρεπτικό για τα υπόλοιπα.
Δεν είναι δίκαιο να χαρακτηρίζουμε νησιά, ασχέτως αν επικρατεί μια δεδομένη κατάσταση.
Νομίζω κιόλας ότι αυτές οι τάσεις αλλάζουν κάθε λίγο και ανάλογα με το πόσο ακούγεται ένα μέρος ή όχι.
Προσωπικά έχω γνωρίσει κόσμο και στη Φολέγανδρο, και στη Δονούσα, και στη Μήλο ακόμα ακόμα. Είναι πως το προσεγγίζεις, και πως το βλέπεις.
Στην Αστυπάλαια συγκεκριμένα όχι τόσο, αλλά μπορεί και να έτυχε, ήταν και περίεργη περίοδος, τέλος σεζον.
Για να μη το τεντώσω κι άλλο, θα σου πρότεινα να κοιτάξεις λίγο τη Σέριφο, και τη Νάξο ως εναλλακτικές επιλογές.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ωραίο θέμα...by the way! Προσωπικά θα σου έλεγα να τσεκάρεις λιγάκι και την Αντίπαρο. Είναι παρείστικη και διατηρεί ακόμα μια νότα "χιπστεριάς"! Η Αστυπάλαια που σκέφτεσαι προσωπικά μου φάνηκε κάπως πιο "ζευγαροειδής"! Βέβαια καλά είναι να μη λειτουργούμε με κλισέ, εξάλλου πολλά αλλάζουν και επαναδιαμορφώνονται
 

hitman47

Member
Μηνύματα
44
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παναμάς- Κόστα Ρίκα
Ωραίο θέμα...by the way! Προσωπικά θα σου έλεγα να τσεκάρεις λιγάκι και την Αντίπαρο. Είναι παρείστικη και διατηρεί ακόμα μια νότα "χιπστεριάς"!
Έχει πέσει στο τραπέζι. Με αυτα που μου λέτε σιγά σιγά απομακρύνεται η ιδέα της Αστυπάλαιας.

Πλάκα πλάκα υπάρχει κάποιο γενικό θεμέ φλερτ στα νησιά; Η πρέπει να ανοίγω θέμα για κάθε ένα χωριστά; Πχ μου έχουν προτείνει Πάτμο και Ανάφη.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πλάκα πλάκα υπάρχει κάποιο γενικό θεμέ φλερτ στα νησιά; Η πρέπει να ανοίγω θέμα για κάθε ένα χωριστά;
Όχι μη! :eek::haha: Εδώ για όλα! Άλλαξε και ο τίτλος.
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Hitman (πετυχημένο ψευδώνυμο για αυτό που ζητάς :D ) μη την ακους, δώσε πονο :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ή να κάτσει στην Αθήνα που θα έχει αδειάσει απ΄τις αντροπαρέες οι οποίες θα έχουν συνωστιστεί στα ίδια συγκεκριμένα 10-15 νησιά και θα γκρινιάζουν που δε βρίσκουν γυναικοπαρέες για φλερτ.:haha:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.690
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom