Ιταλία Φλωρεντία - Βενετία - Vittorio Veneto 2011

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα

Μεσα Μαιου 2011.Εγω σαν τρελος να τρεχω απο φροντηστηριο σε φροντηστηριο μιας και οι εξετασεις ειναι σε εξελιξη και απο τα πρωτα 2 μαθηματα εχω καταλαβει οτι πρεπει να ζοριστω ακομα περισσοτερο.Με περνει τηλεφωνο μια πολυ καλη μου φιλη και μου λεει -Τα μαθεσ? της λεω τι θες λεγε γρηγορα ... -Η νονα(μητερα μου) θα παει για επαγγελμαιτκους λογους κοντα στην Βενετια και κανονισε να παμε και εμεις,καλα δεν στο πε; :roll::roll: ΕΓΩ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ!

Ετσι καπως αρχισε η προετοιμασια για ενα ταξιδι στην Βενετια αρχισε.Θα πηγαιναμε 29 Ιουνιου και θα γυριζαμε 4 Ιουλιου.Εγω,η μητερα μου,μια καλη φιλη και η ξαδερφη μου θα ταξιδευαμε για Ιταλια(3 γυναικες και ενα αγορι(ενα δραμα)):roll:Αρχικα θα πηγαιναμε στο χωριο Vittorio Veneto περιπου 60 χλμ μακρια απο Βενετια και απο κει στην 1 Ιουλιου θα πηγαιναμε στην Βενετια για 3 διανυκτερευσεις.Ολα τελεια!

24 Ιουνιου 2011

Πανικος...μολις ενημερονωμαστε οτι με τις ασχημες εξελελιξεις στην οικονομια και οτι υπαρχει σοβαρη περιπτωση την Τεταρτη που θα φευγαμε να υπηρχε προβλημα με την πτηση.Αμεσως,περνουμε τηλεφωνο την Aegean και με καποια μικρη επιβαρυνση κανονισαμε πτηση για Ρωμη(διοτι για Βενετια δεν υπηρχε) στις 27 Ιουνιου(2 μερες πριν δηλαδη).Ετσι,και επειδη η μητερα μου σπουδασε στην Φλωρεντια κανονιζουμε να παμε για 2 διανυκτερευσεις στην Φλωρεντια.

26 Ιουνιου 2011

Μια ημερα πριν φυγουμε ολα ειναι φαινομενικα τελεια.Σε μια ημερα και 8.40(ν θυμαμαι ακριβως την ωρα) το πρωι θα ταξιδευαμε για Ρωμη.:clap::lol:
 

Attachments

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Επισης,πριν συνεχισω την ιστορια μου...πως γινεται να την χωρισω σε κομματι?Δηλαδη αυτο που μολις εγραψα να ειναι το πρωτο κομματι και μετα να συνεχιζεται στα απομενα που θα γραψω?Ευχαριστω πολυ!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
γραφεις κανονικα εσυ, και επειτα ο συντονιστης θα φτιαξει την ιστορια σου με κεφαλαια!

παρεμπιπτοντως ωραια αρχη!!!:)
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
για παμε!!! σε παρακολουθω!!!
μια ερωτηση : πανελληνιες εδινες?:cool:
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Πρωτη μερα(27/6)

Πρωι 27ης Ιουνιου 2011.
Με κεφι(και με μαυρα ματια καθως απο την υπερενταση που παρεπιμπτοντως παθαινω καθε φορα πριν απο ταξιδι δεν κοιμηθηκα καθλου) φτανουμε στο Αεροδρομιο Ελευθεριος Βενιζελος εχοντας ηδη κανει web check-in και ετσι αφου αφησαμε τις βαλιτσες μας σδτο check in κατευθυνθηκαμε(Εγω) προς τα τουριστικα μαγαζια για χαρτες κλπ και αυτες προς ΟΛΑ τα μαγαζια με ρουχα που υπηρχαν στο αεροδρομιο(ασχετως αν δεν πηραν τιποτα).Αφου εφοδιαζομαι και με καποια περιοδικα πηγαινω σιγα σιγα προς των ελεγχο εισητηριων περιμενοντας την γυναικοπαρεα.Αφου φτανει αρχιζει το ταξιδι.:lol:

Μετα απο περιπου 1 ωρας και κατι ταξιδιου φτανουμε επιτελους στο αεροδρομιο της Ρωμης και αμεσως κατευθυνομαστε προς το σταθμο του τρενου του αεροδρομιου.Μετα απο καποια καθυστερηση(καθυστερηση σε τρενο ειλικρινα πρωτη φορα ακουω(και βλεπω) :shock: . Φτανουμε λοιπον στο σταθμο τρενων της Ρωμης μεσα στον ιδρωτα καθως η ζεστη αφορητη και οι βαλιτσες πολλες.Αφου πηραμε τα εισητηρια μας κατευθηνθηκαμε προς την πλατφορμα απο οπου θα περναμε το τρενο.Γνωριζαμε λοιπον οτι θα περναμε την πλατφορμα 9.Ελα ομως που οταν πηγαεμ στην πλατφορμα 9 η πορτα ηταν κλειδωμενη και αφου καναμε μια τεραστια διαδρομη μεχρι να βρουμε που πηγαινουμε μπενουμε στο τρενο 5 λεπτα πριν φυγει καταιδρωμενοι.

Περιπου 2 ωρες μετα φτανουμε στην Φλωρεντια.Βγενουμε απο τον σταθμο γεματοι τρελες προσδοκιες μιας και η μητερα μου θυμηθηκε τα φοιτητικα της χρονια και αρχισε να λεει -Να εδω γνωριστηκα με τον πατερα σου Κωνσταντινε,-Να εδω δουλευα καποια στιγμη -Να εδω..... Να εδω..... -Μα δεν ειναι η πιο ομορφη πολη του κοσμου;..... Ευτυχως περιπου στα 5 λεπτα ηταν το ξενοδοχειο στο οποιο μεναμε οποτε αυτη η λογοδοιαρροια δεν κρατησε για πολυ.Το ξενοδοχειο μια χαρα,πολυ καθαρο,σχετικα ομορφο και πολυ περιποιημενο αν και λιγο παλιο(που ομως αυτη η αισθηση περιοριζοταν στο ασανσερ και στους διαδρομους των δωματιων).Τακτοποιουμαστε και αρχιζουμε να εξερευνουμε αυτη την πολη για την οποια εχουμε ακουσει τοοοοοοσα πολλα!

Ο δρομος του ξενοδοχειου εφτανε μεχρι το κεντρο της πολης οποτε δνε ειχαμε ιδιαιτερα ζικ ζακ και να σιγα σιγα αρχιζει αν φενεται ο τρουλος του Καθεδρικου ναου Duomo που ομως δεν επισκεφθηκαμε την ιδια ημερα.Η μητερα μου συνεχιζει την λογοδοιαρροια που ειχε αφησει πιο πριν και εγω αρχιζω να ζω αυτη την πολη.Η πρωτη αισθηση ηταν καπως περιεργη γιατι ημουν εξαιρετικα κουρασμενος και ισως να μην ειχα συνηδητοποιησει που και γιατι ημουν :rolleyes: .Αφου καναμε μια γρηγορη βολτα στο κεντρο της πολης βλεποντας την Piazza Reppublica και Piazza della Signoria ενω και το φοβερο Pallazzo Vechio πηρα τις πρωτες εικονες και κατευθυνθηκα στο ξενοδοχειο στο οποιο κοιμηθηκα ΕΣΤΩ και για 20 λεπτα.Μετα το προγραμμα ειχε να παμε σε ενα καταπληκτικο εστιατοριο το οποιο ειχαμε βρει απο το ιντερνετ και φαγαμε πραγματικα καταπληκτικη πιτσα ενω και κλασσικα ιταλικα πιατα σε μια πολη ομορφη περιοχη και μετα ΝΑΝΙΙΙΙΙΙΙΙ διοτι μας περιμενε μια πολυ κουραστικη αλλα ομορφη μερα στην ΦΛΩΡΕΝΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
canf ευχαριστω πολυ για την βοηθεια! elenara88 καταρχας ευχαριστω για την στηριξη.Οσον αφορα τις πανελληνιες,οχι εγω ειμαι 16 ετων αλλα τρεχω απο τωρα πολυ γιατι εχω πολλες ξενες γλωσσες επειδη θελω αν σπουδασω εξωτερικο οποτε και ειδικα εκεινη την περιοδο το προγραμμα μου ηταν ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ.Η καλη φιλη που αναφερω μεσα ομως ναι,φεος περασε το μαρτυριο των πανελλαδικων οποτε ηταν μια ανακουφιση για αυτη αυτο το ταξιδι!
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Δευτερη Μερα 28/6

Πρωινο ξυπνημα και μετα το(πολυ ωραιο) πρωινο αρχιζει η βολτα μας.Αρχικα παμε στην Piazza della Signoria ξανα στην οποια κατσαμε αρκετη ωρα θαυμαζοντας αρκετη ωρα τα πολυ ωραια αγαλματα που η πλατεια φιλοξενει αλλα και το καταπληκτικο κτηριο του Palazzio Vechio που ειδαμε και την πρηγουμενη μερα επισης.Πιο διπλα υπαρχει το γνωστο στους περισσοτερους Μουσειο Uffizi το οποιο αποφασιζουμε να επισκεφθουμε......

Περιπου 45 λεπτα απο το ξεκινιμα της αναμονης μας για να μπουμε στο μουσειο εχουμε προχωρησει μονο κατι λιγα μετρα απο την μεγαλη ουρα και βλεπουμε πιο διπλα κατι κοπελες νεαρες στην ηλικια με τις οποιες με μια τιμη(νομιζω γυρω στα 30ε) σου εδινε το εισητηριο και την ξεναγηση μεσα.Ετσι και καναμε...περιπου 20-30 λεπτα μετα μπηκαμε στο μουσειο.Το Uffizi λοιπον,εμενα προσωπικα τουλαχιστον δεν με ενθουσιασε.Ηταν ενα ωραιο μουσειο απλα.Οχι κατι το φανταστικο ουτε κατι το οποιο σου μενει στο μυαλο σαν κατι το ξεχωριστο αλλα σιγουρα αξιζει μια επισκεψη.Στη συνεχεια και αφου ειχαμε φαει ολο το πρωινο μας στο Μουσειο κανουμε μια βολτα στο περιφημο Ponte Vechio στο οποιο βγαζουμε και τις κλασσικες φωτογραφιες ανω εργοτερα παμε στον πραγματικα μαγευτικο Καθεδρικο ναο της Φλωρεντιας η αλλιως Duomo τον οποιο επισκεφθηκαμε κιολας(μεσα).Σιγουρα αξιζει μια επισκεψη ακι σε αυτο μιας και ο τρουλος ειναι τεραστιος και πολυ ομορφος.Αφου βγηκαμε εξω και περιπλανηθηκαμε στα στενα και στους δρομους την Φλωρεντιας μου ερχεται εμενα η φαινη :D ιδεα να ανεβουμε πανω στον τρουλο του Duomo.Ξαναγυριζουμε λοιπον και μετα απο περιπου μιση ωρα αναμονης ειμαστε ετοιμοι να ξενικινησουμε να ανεβενουμε σιγα σιγα στον τρουλο...

Μονο που δεν ειχαμε πληροφορηθει οτι ασανσερ δεν υπαρχει(ειμαστε και εμεις ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΙ:roll:) και θα επρεπε να ανεβουμε ενα υψος γυρω στα 80-100 μετρα με τα ποδαρακια μας.Οι κοπελες της παρεας να εχουν παθε σοκ και να ανεβενουμε να ανεβενουμε να ανεβενουμε και να ειματσε ακομα στην μεση!Εγω προσωπικα το καταευχαριστηθηκα αν και την επομενη μερα τα ποδια μου ηταν σε δραματικη κατασταση.Νομιζω παντως,οτι η θεα μας(βασικα τις) αποζημιωσε και εμ το παραπανω καθως απο εκει πανω μπορεις να δεις ολη την πολη και να βγαλεις πραγματικα καταπληκτικες φωτογραφιες.

Αφου λοιπον καναμε και την μεσημεριανοαπογευματινη μας γυμναστικουλα και αφου κοντεψαν να με σφαξουν αποφασιζουμε να παμε στο ξενοδοχειο να ξεκουραστουμε μιας και το βραδυ ειχαμε εξοδο...η μητερα μου θα συναντιοταν με την ιταλιδα κολλητη της την (μακρινη εκεινη :bleh: ) εποχη που σπουδαζαν μαζι!(κακια).Αφοτου λοιπον ξεκουραστηκαμε και καναμε μπανιο στην μικροσκοπηκη πισινα του ξενοδοχειου ετοιμαστηκαμε να βγουμε εξω.

Η βραδυα κυλησε πολυ ομορφα.Εμεις οι πιο νεοι γνωριστηκαμε και με τα παιδια της οποτε καναμε μια πολυ ωραια παρεα και γνωρισαμε το πιο ανθρωπινο και καθημερινο κομματι της Φλωρεντιας.Φαγαμε σε μια σχετικα ομορφη πλατεια της πολης η οποια αν και δεν σου επεπνεε αυτο το ρομαντικο τηε Φλωρεντιας ειχε την ομορφια αυτου του καθημερινου που δυσκολα με τον τουρισμο βλεπεις.Η πλατεια ειναι σχετικα γνωστη αν και δεν ειναι το τοπ τουριστικο μερος και λεγεται Piazza dem Marcato Centrale ενω ειναι ακριβως διπλα απο την αγορα της πολης και σχεδον διπλα απο τον σιδηροδρομικο σταθμο.

Ετσι λοιπον περασε και η δευτερη μας μερα στην ομορφη αυτη πολη της Ιταλιας..:)
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Τριτη μερα 29/6

Σημερα αποφασισαν τα κοριτσια της παρεα να παμε για ψωνια καθε ειδους :shock: .Εγω τι να κανω; Ακολουθησα αναγκαστικα!

Πρωτη σταση: Αφου ετοιμαζομαστε λοιπον και πουρνο πουρνο αναχωρουμε για το μερος που ειχαμε φαει την πρηγουμενη ακριβως μερα με την πρωην συμφοιτητρια της μητερας μου..Την αγορα της Φλωρεντιας.Η αγορα λοιπον ηταν κατι σαν να λεμε Μοναστηρακι κια κυριαρχουσε το Παζαρι ενω υπηρχαν ειδη ολων των ειδων απο "μαιμου" σαρπες και τσαντες μεχρι καθε ειδους τουριστικα.Οι τουριστες ηταν ελαχιστοι ενω εκτως των Φιορεντινων ειδαμε και αρκετους μεταναστες στην περιοχη.Αφου αγοραζουμε κατι βλακειουλες συνεχιζουμε..

Δευτερη Σταση:Αφου περπαταμε λιγακι και ενω η ωρα εχει φτασει περιπου 9.30-10 πηγαινουμε στους πιο εμπορικους δρομους της Φλωρεντιας.Κατηφοριζουμε την Via de Martelli ενω αφου περασαμε το Duomo συνεχισαμε στην Via dei Calzaioli.Αφου αγορασαμε λοιπον ολη την αγορα της Φλωρεντιας :mad: καναμε μια τελευταια βολτα στην πολη ενω μετα πηγαμε να φτιαξουμε βαλιτσες και να παμε στον Σιδηροδρομικο Σταθμο για να παρουμε το τρενο για το Vittorio Veneto.

Αφου λοιπον περνουμε τα τελευταια 4 εισητηρια που υπηρχαν μπενουμε στο Frenciargento αυτη ην φορα το οποιο ειναι σαν το Frenciarossa,ισως ενα τσακ πιο αργο και πιο παλιο αλλα συνεχιζει να ειναι απαιχτο!Εκει λοιπον και αφου περναμε πολεις οπως Bologna κανω την αποτιμηση της πρωτης πολης του ταξιδιου μας που ειχα ακουσει τοσα πολλα και ακομα περισσοτερα απο τους γονεις μου.Δυστηχως δεν θα ελεγα οτι ενθουσιαστηκα.Σιγουρα μου αρεσε,σιγουρα ειναι μια ομορφη πολη,σιγουρα αξιζει να πας μια φορα αλλα μεχρι εκει.Ισως να περιμενα περισσοτερα η απλα δεν μου αρεσε η αρχιτεκτονικη της Κνετρικης Ιταλιας(οχι πως ηταν ασχημη προς θεου :shock: απλα επειδη μαρεσει η αρχιτεκτονικη εχω αδυναμια σε αυτη της Βενετιας πχ).Τελος παντων,σιγουρα θα την χαρακτηριζα μια ομορφη πολη ενω μου αφησε και μια ωραια αναμνηση.

Περιπου δυο ωρες μετα φανουμε στο σταθμο του Mestre.Το Mestre,ετσι οπως τουλαχιστον φενεται,ειναι μια βιομηχανικη περιοχη που εστω και απο τον σταθμο εμενα προσωπικα μου εφερνε αναγουλα ;) Περιμενουμε μιση ωρα και περνουμε το τρενο για Vittorio Veneto.Επειδη υποτιθεται δενε ειχε εισητηρια για δευτερη θεση πληρωσαμε ενα πολυ μικρο ποσο παραπανω και ΥΠΟΤΘΕΤΑΙ οτι πηραμε πρωτη θεση.Λεμε,καλα τι στο διαολο?Τοσο λιγο παραπανω και πρωτη θεση?Αμ δε!Μπενουμε μεσα σε ενα πανπαλαιο τρενο που πρεπει να ηταν του 30' σχεδον(χωρις πλακα) ενω εννοειται πως ειναι φουλ και αφου εννοειται οτι δεν μπορουμε να κατσουμε πουθενα καπου στο βαθος βλεπουμε ενα 1η θεση.λεμε να τη!Παμε και ηταν ακριβως ιδια,φουλ, και εμεις σε απογνωση με 4 τεραστιες βαλιτσες.Κθομαστε λοιπον αανμεσα στα βαγονια εκει που βλεπεις και απο κατω ενω οι υψοφοβικοι της παρεας εχουν παθει σοκ.Αφου λοιπον κανουμε της καρδια μας πετρα δεν θυμαμαι ακριβως ποση ωρα μετα και αφου καθομασταν πανω στις βαλιτσες μας σε ενα χωρο 1x2 με θεα της γραμμες απο ακτω που βεβαια απο πανω υπηρχε διαδρομος και δεν επεφτες δεν σου εκανε και την καλυτερη εντυπωση(να προσθεσω εδω οτι τουλαχιστον ο χωρος αυτος δεν ηταν ανοιχτος γιατι εχω ακουσει και τετοια)...φτανουμε στο χωριο του Vittorio Veneto.

Ο σταθμος ειναι σαν να βγηκε απο καποιο θριλλερ.Διπλα απο αυτο οι προποδες των αλπεων,πραγματικα μαγευτικοι εκαναν το τοπιο επιβλητικο και την διαθεση μου που λατρευω τα θριλλερ πραγαμτικα τελεια.Το ξενοδοεχειο θα αμς το ειχαν κλεισει οι ανθρωποι που ειχαν καλεσει την μητερα μου εκει για αυτους τους επαγγελματικους λογους οποτε δεν γνωριζαμε ακριβως τι θα αντιμετωπιζαμε.Προχωρουμε ουτε 50 μετρα και αριστερα βλεπουμε ενα πορτοκαλι κτηριο το οποιο επειδη ειχα ψαξει λιγο στο Ιντερνετ καταλαβα οτι ειναι το ξενοδοχειο.Το ξενοδοχειο λοιπον.ηταν ενα κλασσικο επαρχιακο ξενοδοχειο της Ιταλιας αξιοπρεπεστατο και πεντακαθαρο με κλασσικη διακοσμηση.Τιποτα περισσοτερο,τιποτα λιγοτερο!Αφου λοιπον τακτοποιουμαστε και επειδη εχει ηδη φτασει βραδυ ερχονται ακιτ Ιταλοι που τελως παντων η μητερα μου γνωριζε και αφου πηγαμε στο εργοστασιο τους μας πηγαν για φαγητο.Το εστιατοριο σε ενα μερος πραγαμτικα μαγευτικο με τις αλπεις διπλα και τα ομορφα επαρχιακα σπιτια του Veneto να αχνοφενονται.Ο καιρος,μετριοκρυος ενω ειχε μπολικη συννεφια.Τρωμε και φτανουμε στο ξενοδοχειο για το πρωτο μας πραγμαιτκα τρομακτικο βραδυ στο λατρεμενο Vittorio Veneto ενω εγω εχω προμηθευθει με οτι απαραιτητο για την επομενη μερα που ηθελα να εξερευνισω αυτο το χωριο-κωμοπολη που πραγματικα αργοτερα λατρεψα!
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Τεταρτη μερα 30/6

Ο βραδυνος υπνος ηταν ενα δραμα.Βροντες,αστραπες και δυο κοριτσια το ενα 18χρονο και το αλλο 16χρονο να ουρλιαζουν πανικοβλητες!Και τωρα που το λεμε...η κατασταση ηταν λιγο freaky.Το σημειο του ξενοδοχειου οπως ειπα ηταν σαν να ηταν βγαλμενο απο καποιο θριλλερ.Τελος παντων,το πρωι ξυπναμε και αρχιζει η εξερευνηση της πολης!

Ουσιαστικα αυτη την ημερα την ειχαμε τελειως ελευθερη να κανει ομ καθενας οτι θελει.Η μητερα μου ειχε φυγει για δουλεια ενω το ρβαδυ θα ειχαμε γκαλα σε βιλλα στο Βενετο(το καλυτερο μας εμας αχαχαχα) του εργοστασιαρχη που προσκαλεσε την μητερα μου.Οποτε εγω,αγνοοντας τελειως το βραδυνο αρχισα να κανω βολτες σε ολο το μερος.Προχωραω και το μονο που βλεπω ειναι βιλλες.Λεω,καλα,σε αυτο το μερος ιστορικο κεντρο δεν υπαρχει;Ευτυχως λιγο πιο κατω αρχιζουν και φαινονται τα πρωτα δειγματα παλιας πολης.Η παλια πολη φανατστικη ενω το το τοπιο γυρω απο αυτη σου ανεβαζε την διαθεση,Η θερμοκρασια οσο ακριβως πρεπει ενω πολυ λιγος ο κοσμος που περπατουσε και οι τουριστυες μηδενικοι.Μετα απο αρκετη ωρα περιπλανησης και φωτογραφιων γυριζω πισω να βρω τις κοπελες οι οποιες ειχαν παει να δουν το πιο "εμπορικο" κομματι του Vittorio Veneto και καθομαστε σε ενα καφε.Το καφε διπλα απο ενα παρκο το οποιο πραγματικα μας ενθουασιασε.Τοσο καθαρο,τοσο τελειο για μια τοσο μικρη πολη!:D

Αφου λοιπον κανουμε μια βολτα στην πολη ολο το πρωινο φτανει η ωρα που γυριζουμε στο ξενοδοχειο.Βγαζουμε τα αυριανα εισητηρια για το τρενο για Βενετια και αρχιζει η ετοιμασια για το βραδυ.

Μετα απο περιπου 4-5 ωρες και αφου ειαμστε πληρως ετοιμασμενοι αναχωρουμ ε για την περιφημη βιλλα και οταν φτανουμε απλα δεν το πιστευουμε.Πριν παμε λεγαμε βιλλα,τωρα πια λεμε χαος.Πραγματικα εντυπωσιακα κτισματα προηγουμενων αιονων ηταν διασπαρτα σε ολο το οικοπεδο ενω εμεις ειχαμε παθει την πλακα μας.Εμεις εδω τι ακριβως κανουμε?Ευτυχως που ολοι οι προσκεκλημενοι ηταν απλοι θνητοι γιατι αλλιως ...:bleh:

Παρ'ολα αυτα η βραδυα κυλησε ομαλα.Εμεις,αφου καναμε και καποιες κοινωνικες γνωριμιες γυριζουμε στο ξενοδοχειο στο οποιο πεφτουμε σαν τα πτωματα στο κρεβατι.

ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ.....
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Πριν συνεχισω την ιστορια μου παρακατω θα ηθελα να ζητησω συγγνωμη για τις παραληψεις ενω και για την ισως "ακαταλαβιστικη" σειρα που τα γραφω μιας και ειναι το πρωτο μου ποστ δεν ειμαι συνιθισμενος να γραφω ταξιδιωτικες ιστοριες οποτε μερικες φορες ισως να μπερδευω τις λεξεις και να μην γινομαι σαφης!Ευχαριστω παρ'ολα αυτα για την στηριξη και τα αρκετα views!
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Ευχαριστω παρα πολυ και ελπιζω να μην σε κουρασα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom