Γερμανία Φρανκφούρτη - Βέρνη

tsepeto

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους,
Σε λίγες μέρες πρόκειτε να ταξιδέψω με το αεροπλάνο μέχρι την Φρανκφούρτη. Εκέι θα νοικιάσω αυτοκίνητο και θα πάω στην Χαϊδελβέργη για μία ημέρα, ύστερα στο Φράϊμπουργκ (Γερμανία) για δύο μέρες λόγο δουλειάς που έχω εκέι (θα υπάρχει και χρόνος για τουρισμό) και στην συνέχεια θα πάω για 2 ημέρες στην Βέρνη να δώ φίλους. Μετά την Βέρνη θα έχω άλλες 2 ημέρες κενές και αναρωτιέμαι πού θα μπορούσα να πάω. Σκέφτομουν την λίμνη της Κωνσταντής και κάτι άλλο ίσος. Επιδί θα πρέπει να επιστρέψω στην Φρανκφούρτη θα ήθελα να μοιράσω την διαδρομή για να μήν οδηγήσω την τελευταία μέρα πολές ώρες. Καμιά ιδέα παρακαλώ; καθώς και προτάσεις για τα must see στα μέρη που ήδη έχω αναφέρει (εκτός απο την Βέρνη που δέν θα έχω πολυ΄χρόνο να γυρνάω).
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους,
Σε λίγες μέρες πρόκειτε να ταξιδέψω με το αεροπλάνο μέχρι την Φρανκφούρτη. Εκέι θα νοικιάσω αυτοκίνητο και θα πάω στην Χαϊδελβέργη για μία ημέρα, ύστερα στο Φράϊμπουργκ (Γερμανία) για δύο μέρες λόγο δουλειάς που έχω εκέι (θα υπάρχει και χρόνος για τουρισμό) και στην συνέχεια θα πάω για 2 ημέρες στην Βέρνη να δώ φίλους. Μετά την Βέρνη θα έχω άλλες 2 ημέρες κενές και αναρωτιέμαι πού θα μπορούσα να πάω. Σκέφτομουν την λίμνη της Κωνσταντής και κάτι άλλο ίσος. Επιδί θα πρέπει να επιστρέψω στην Φρανκφούρτη θα ήθελα να μοιράσω την διαδρομή για να μήν οδηγήσω την τελευταία μέρα πολές ώρες. Καμιά ιδέα παρακαλώ; καθώς και προτάσεις για τα must see στα μέρη που ήδη έχω αναφέρει (εκτός απο την Βέρνη που δέν θα έχω πολυ΄χρόνο να γυρνάω).
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Ε, θέλει και ρώτημα? Στρασβούργο.
 

tsepeto

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Την λίμνη της Κωνστάνζας λέτε να την παραλείψω συγκριτικά με το Στρασβούργο? Το άλλο που θα μπορούσα να κάνω είναι να πάω μιά μέρα στην λίμνη και την επόμενη στο Στρασβούργο. Μήπως όμως είναι πολύ λίγο απο μία μέρα?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
Πολύ φιλόδοξο σε βρίσκω. Πως έχει το πράγμα: για να τα προλάβεις όλα αυτά, από Βέρνη θα πρέπει να πιάσεις αυτοκινητοδρόμους ως την Κωστάντζα άρα χάνεις κάποια μέρη τα οποία θα μπορούσες εν δυνάμει να δεις μέσω των μικρότερων οδών της Ελβετίας. Από κει, Κωστάντζα- Freiburg είναι 120-κάτι όχι και τόσο εύκολα χιλιόμετρα μέχρι να πιάσεις autobahn. Πρότασή μου, άσε την Κωστάντζα και όρμα στην Αλσατία από Colmar μέχρι να ανεβείς Στρασβούργο. Αυτή την περίοδο γράφω για την συγκεκριμένη διαδρομή εδώ: http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%F3%E5-%E5%EE%DD%EB%E9%EE%E7/26946-centralpack-%E1%EB%F3%E1%F4%DF%E1-%E2%DC%E4%E7.html
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Την λίμνη της Κωνστάνζας λέτε να την παραλείψω συγκριτικά με το Στρασβούργο? Το άλλο που θα μπορούσα να κάνω είναι να πάω μιά μέρα στην λίμνη και την επόμενη στο Στρασβούργο. Μήπως όμως είναι πολύ λίγο απο μία μέρα?
Πάρτο λίγο αλλιώς: Είναι Φεβρουάριος (και θα είναι λογικά Μαρτιος όταν θα πας). Τι σκ..ά θα κάνεις σε μια ΛΙΜΝΗ στην Κεντρική Ευρώπη χειμωνιάτικα? Θα είναι ερημιά και θα το δαγκώσεις άσχημα. Αυτά είναι για καλοκαίρι, άντε για άνοιξη/φθινόπωρο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom