Καραϊβική Φωτογραφίες από Καραϊβική

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το καινούριο μέλος του TravelStories.gr go2dbeach (και επίδοξη... πρόεδρος :D ) ξεκίνησε μια εξαιρετική συλλογή από φωτογραφίες από την Καραϊβική, εδώ.

Μερικές που βλέπω ήδη είναι εντυπωσιακές, όπως τούτη εδώ:




Πολλά μπράβο για τις φωτογραφίες και περιμένουμε να μας γράψεις και τις εντυπώσεις σου, όσο πιο αναλυτικές γίνεται!!!
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Θαυμάσιες φωτογραφίες.

Συνεχώς όμως με μπερδεύετε. Αυτή η λίστα με τους επόμενους προορισμούς μου, δεν λέει να οριστικοποιηθεί με τίποτα :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.367
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Χαιρομαι που σαs αρεσουν :D στην πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο ωραια.Οι φωτογραφιεs δεν αποτυπωνουν τουs ηχουs,τη μουσικη, τιs μυρωδιεs ,την αισθηση του τροπικου ηλιου στο δερμα..

Και εγω ειμαι μπερδεμενη με το που να παω στο μελλον - αν υπαρχουν λεφτα βεβαια :p .
Αληθεια ο προεδροs τι μισθο παιρνει?:haha:

Σιγουρα θα σαs γραψω λεπτομερειεs του ταξιδιου..τωρα βαζω μερικεs φωτογραφιεs απο Μεξικο.
Mexican , ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΟΥ!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Χαιρομαι που σαs αρεσουν :D στην πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο ωραια.Οι φωτογραφιεs δεν αποτυπωνουν τουs ηχουs,τη μουσικη, τιs μυρωδιεs ,την αισθηση του τροπικου ηλιου στο δερμα..
Μην τα περιγράφεις τόσο γλαφυρά, γιατί μας βλέπω να παίρνουμε το πρώτο αεροπλάνο. :D
 

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
τωρα βαζω μερικεs φωτογραφιεs απο Μεξικο.
Mexican , ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΣΟΥ!!
Αι αι αι αι αι αι αι....asta manana...:eek:
Εγώ τώρα με τι ψυχολογία να πάω Καβάλα αυτό το ΠΣΚ να προσέχω την μικρή μου ξαδέρφη?ε, μου λές?
Την μικρούλα θα προσέχω η' θα σκέφτομαι την μητέρα πατρίδα?:cry:
Είναι εκνευριστικά όμορφες οι φωτογραφίες σου!!
Χαίρομαι πάντως που πήγες σε ένα τέτοιο μέρος...επίγειος παράδεισος..!
Οι παραλίες,ο κόσμος,η ζωή όλα έχουν άλλο χρώμα..λες και ήρθαν από αλλον πλανήτη..!
Πήγαν κάτι φίλοι μου πριν 2 χρόνια και έκατσαν 1 μήνα με 1.000 ευρά στην τσέπη..!
Δεν ρωτάω αν πέρασες καλά γιατί θα με περάσεις για χαζό οπότε αρκούμαι στον (μίνι) σχολιασμό των φωτογραφιών σου!!!
Με συγκίνησες βρε..!
Τελικά αναρωτιέμαι: Υπάρχουν πιθανότητες να συναντήσεις το τέλειο?
αν και ξέρεις ότι πάντα οτιδήποτε επιλογή και αν κάνεις πάντα θα υπάρχει μία κάπως καλύτερη..!αρκείσαι σε αυτήν που επέλεξες να κάνεις η' συνεχίζεις μέχρι να βρεις την καλύτερη?
Για να ξέρω αν είναι να μην πάω Καβάλα...να πάρω την μικρή και να πάω στο Μεξικό...
ε είμαι LoL...:bleh:

άσχετο αλλά πριν πεθάνω θέλω να πάω στο νησί του Πάσχα...:cool:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.367
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Hola Mexican!:p
Ποια ειναι η μητερα πατριδα , γιατι μπερδευτηκα.Μη μου πειs το Μεξικο!
Φοβερη χωρα,φοβεροι ανθρωποι,απιστευτεs παραλιεs!
Το πιστευω οτι οι φιλοι σου την εβγαλαν φθηνα.Η βενζινη ειχε 0,45 λεπτα!Πρεπει να στρωθω να σαs γραψω για αυτο το ταξιδι.

Ειναι αστειο , αλλα στο νησι Mujeres επιασα κουβεντουλα με μια Μεξικανα.Τηs ειπα οτι ηταν το ονειρο μου το Μεξικο και μου ειπε οτι το ονειρο τηs ηταν να ερθει στην Ελλαδα.
Μου ειπε λοιπον "ποια αλλη χωρα εχει τοσο ωραια νησια , παραλιεs , αρχαιο πολιτισμο , μνημεια να επισκεφτειs και νυχτερινη ζωη"?
Αμεσωs τηs απαντησα "το Μεξικο φυσικα". Γελασαμε γιατι ηταν αληθεια πωs η περιγραφη ταιριαζε και στιs δυο χωρεs.

Ταξιδευω λοιπον οχι για να βρω κατι καλυτερο , αλλα απλα κατι διαφορετικο.Για το ταξιδι το ιδιο...και ευχομαι να 'ναι μακρυs ο δρομοs.
Bora-bora ε?? Στα ακριβα..
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.367
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Mexican εγω θελω να παω στο νησι των Χριστουγεννων που ανηκει στην Αυστραλια.Καποτε το εψαχνα αλλα ειναι λουκι να παs.
Σκεφτεσαι ομωσ :idea: να πασ στο νησι του πασχα και να ειναι Χριστουγεννα?χεχεχε
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.367
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μια που το θεμα ειναι η καραιβικη , ολοι εχετε ακουσει το τραγουδι τηs Madonna "La isla Bonita" - εγω οχι γιατι δεν ειχα γεννηθει:haha: .
Ξερετε ομωs οτι το νησι αυτο υπαρχει , ανηκει στο Μπελιζ και εχει πρωτευουσα το Σαν Πεδρο?

"Last night i dreamt of San Peedrooo ,lalala..."
Εαν θελετε να δειτε τι ονειρευτηκε χθεs βραδυ η Madonna , δειτε τιs φωτογραφιεs που εχω βαλει στο Μπελιζ και μαζι και αλλα μερη τηs μακρινηs και αγνωστηs αυτηs χωραs.
 

*The_Mexican*

Banned
Μηνύματα
224
Likes
2
Hola mi amiga...!
Νησί των χριστουγέννων???σαν παραμύθι ακούγεται...πρώτη φορά το ακούω!
πάντως ακούγεσαι ενδιαφέρουσα και ψαγμένη chica..
keep walking..!
Όσο για το νησί του Πάσχα είμαι περίεργος να δω πως και πόσα είναι εκείνα τα αναθεματισμένα αγάλματα...
καιιιιι..... μήπως μπορώ να καβατζώσω κανένα..:oops:
αλλά τόσο μεγάλο που είναι μέχρι να το φέρω Ελλάδα...χριστούγεννα θα ξεκινήσω και φεβρουάριο θα φτάσω...
ε λογικά θα με πιάσουν γιατί είναι μεγάλο...που θα το κρύψω?
ε βάλε μέχρι να το γυρίσω πίσω άλλο έναμισι μήνα ...έφτασε το ΠΑΣΧΑ!
άρα θα κάνω ΠΑΣΧΑ στο νησί του ΠΑΣΧΑ...!
φοβερός συνειρμός ε?μπορείτε να με λιθοβολίσετε τώρα...:shock:
 

maria

Member
Μηνύματα
96
Likes
75
Ζηλεύω απίστευτα!! Τέλειες οι φωτογραφίες και προφανώς μαγευτικό το μέρος.
go2dbeach, περιμένουμε γρήγορα να μας πεις περισσότερα.... :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom