Φωτογραφίες και Βιντεο από ταξίδια!

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Τι κανετε τις φωτογραφιες και τα βιντεο που τραβατε; Τις εκτυπωνετε; Ή πλεον τις εχτε στον Η/Υ; Τις κάνετε κατι σαν "παρουσίαση-βιντεακι" μονταρισμενο με μουσικη; Δωστε καμια ιδέα; Ποιο προγραμμα ειναι καλο και "γρηγορο"; Μεχρι τωρα εγω τις εχω σε dvd αλλα σκεφτομαι να αρχισω να τις φτιαχνω σιγα σιγα... Εσεις τι κανετε;
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Eγώ τις έχω κάνει ταινία μεγάλου μήκους και ψάχνω ευγενή χορηγό για να την βγάλω σε παραγωγή:D
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παλι καιω καρβουνο!
Τις αποθηκευω ολες σε cd και μετα τα βαζω στη ντουλαπα μου .Να φανταστεις δεν εχω ουτε αυτο το ειδικο μαρκαδορακι που γραφει πανω στα cd για να ξεχωριζω απο ποιο ταξιδι ειναι το καθενα.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λοιπόν,μόλις επιστρέφω από τα ταξίδι πρώτα ξεφορτώνω τις κάρτες στο pc και σε αντίγραφο σε εξωτερικό σκληρό δίσκο.

Στη συνέχεια κάνω μια επιλογή από καμιά 200αριά αντιπροσωπευτικές και ομορφες φωτογραφίες τις οποίες και τυπώνω ώστε να υπάρχει ένα άλμπουμ στο οποίο μπορεί να ανατρέξει ένας γνωστός/επισκέπτης κλπ κλπ (δεν γίνεται να λέω σε όλους έλα να σου δείξω,κι ο όγκος επίσης του υλικού είναι απαγορευτικός για έναν τρίτο να τα δεί όλα με ενδιαφέρον).

Πρόσφατα τύπωσα και το πρώτο μου προσωπικό album από ταξίδι πατώντας στη πρόταση που έχει η anny,την οποία και ευχαριστώ,στην υπογραφή της.Ονομάζεται blurb και είναι εύκολη και δημιουργική εφαρμογή με πολύ συμπαθητικά αποτελέσματα.Υπάρχουν κι άλλες παρόμοιες αλλά αυτή έχει το πλεονέκτημα να έχει και την καλύτερη σχέση τιμής/ποιότητα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.025
Likes
12.128
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγω παλι χρησιμοποιω μεθοδο KLEOPATRA αλλα σε στικακια τα οποια ειναι πεταμενα απο δω κι απο κει.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Λοιπόν,μόλις επιστρέφω από τα ταξίδι πρώτα ξεφορτώνω τις κάρτες στο pc και σε αντίγραφο σε εξωτερικό σκληρό δίσκο.

Στη συνέχεια κάνω μια επιλογή από καμιά 200αριά αντιπροσωπευτικές και ομορφες φωτογραφίες τις οποίες και τυπώνω ώστε να υπάρχει ένα άλμπουμ στο οποίο μπορεί να ανατρέξει ένας γνωστός/επισκέπτης κλπ κλπ (δεν γίνεται να λέω σε όλους έλα να σου δείξω,κι ο όγκος επίσης του υλικού είναι απαγορευτικός για έναν τρίτο να τα δεί όλα με ενδιαφέρον).

Πρόσφατα τύπωσα και το πρώτο μου προσωπικό album από ταξίδι πατώντας στη πρόταση που έχει η anny,την οποία και ευχαριστώ,στην υπογραφή της.Ονομάζεται blurb και είναι εύκολη και δημιουργική εφαρμογή με πολύ συμπαθητικά αποτελέσματα.Υπάρχουν κι άλλες παρόμοιες αλλά αυτή έχει το πλεονέκτημα να έχει και την καλύτερη σχέση τιμής/ποιότητα.

Το ίδιο σύστημα εφαρμόζουμε και εμείς. 2-3 αντίγραφα ασφαλείας σε cd και εξωτερικούς δίσκους, τύπωμα ορισμένων αντιπροσωπευτικών για το άλμπουμ μας (και κυρίως αυτές που έχουν τις φάτσες μας) και μετά επιλογή κάποιων για φωτογραφικό άλμπουμ (προς το παρόν και για όσο θα είμαστε ευχαριστημένοι, στο blurb).
Κάποιες λίγες βρίσκουν θέση (σε μεγάλο η μικρότερο μέγεθος) και στους τοίχους του σπιτιού μας, αντί για πίνακες.

ΥΓ. maltakia χαίρομαι που τα αποτελέσματα του άλμπουμ σου βγήκαν ικανοποιητικά.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
on/off topic.....η μόνη μου ένσταση για το αποτέλεσμα του blurb είναι η κόλληση στη ράχη που με ανησυχεί.Ίσως να φταίει ότι τύπωσα μικρό album γιατί ήθελα να τεστάρω πρώτα το αποτέλεσμα,αλλά πάλι δεν νομίζω,είναι λίγο ευαίσθητο.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ έχω περασμένες τις φωτογραφίες σε ένα στικάκι και σε cd. Μέχρι πρότινος εκτύπωνα κάποιες και έφτιαχνα άλμπουμ. Τώρα πλέον επειδή μαζεύονται πολλά άλμπουμ δεν το κάνω. Μερικές αντιπροσωπευτικές όμως έχω κι εγώ κρεμασμένες στους τοίχους.
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Eγώ τις έχω κάνει ταινία μεγάλου μήκους και ψάχνω ευγενή χορηγό για να την βγάλω σε παραγωγή:D
Αγαπητή κυρία ενδιαφερόμαστε ιδιαιτέρως για το υλικό που διαθέτετε και θα θέλαμε να το χρησιμοποιήσουμε για την επόμενη ταινία μας. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας το συντομότερο δυνατόν.
Με εκτίμηση
Walt Disney
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.025
Likes
12.128
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μερικές αντιπροσωπευτικές όμως έχω κι εγώ κρεμασμένες στους τοίχους.
Στον τοιχο κρεμαω αυτες απο τα κεντρα στους γαμους. Τις αγοραζω που τις αγοραζω, ειμαι και ωραιο παιδι... ε, να μην παν χαμενες...
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Στον τοιχο κρεμαω αυτες απο τα κεντρα στους γαμους. Τις αγοραζω που τις αγοραζω, ειμαι και ωραιο παιδι... ε, να μην παν χαμενες...


Μπα αυτές τις βαριέμαι! Εκτός και αν έχουν φόντο κανένα αξιοθέατο:bleh::bleh:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
on/off topic.....η μόνη μου ένσταση για το αποτέλεσμα του blurb είναι η κόλληση στη ράχη που με ανησυχεί.Ίσως να φταίει ότι τύπωσα μικρό album γιατί ήθελα να τεστάρω πρώτα το αποτέλεσμα,αλλά πάλι δεν νομίζω,είναι λίγο ευαίσθητο.
Εμάς τα περισσότερα έχουν πολλές σελίδες (ιδίως αυτό της Ισπανίας και της Γερμανίας) και μέχρι στιγμής δεν έχουμε κανένα πρόβλημα με τη ράχη και τις κολλήσεις. Ακόμα και με αυτό της Πορτογαλίας που είναι πιο μικρό. Βέβαια, η χρήση που του κάνουμε είναι μικρή. Δεν το ξεφυλλίζουμε κάθε τρεις και λίγο.
Επίσης, επιλέγουμε το σκληρό εξώφυλλο σε όλα. Δεν ξέρω αν οι άλλοι τύποι έχουν διαφορά σε αυτό το θέμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.335
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom