• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για το μήνα Ιανουάριο 2019 !!

Aegean Airlines Χειραποσκευές Aegean

GTS

Member
Οι πάντες έχουν προσωπικό αντικείμενο μαζί με τη χειραποσκευή σύμφωνα με την εμπειρία μου.

MVSylvia

Member
Οι πάντες έχουν προσωπικό αντικείμενο μαζί με τη χειραποσκευή σύμφωνα με την εμπειρία μου.
Μονο μια φορα μου εχει τυχει να γινει ελεγχος προσωπικου αντικειμενου κ χειραποσκευης σε σχεση με τον τυπου του εισητηριου και μετρημα/ζυγισμα επισης της χειραποσκευης. Αλλα μονο μια φορα σε παρα πολλες πτησεις κ δικες μου κ φιλων μου.

Danae-Coffee

Member
Επόμενο Ταξίδι
Βοστόνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη - Ιαπωνία
Ωχ, από Θεσσαλονίκη φεύγω με Aegean!! 😂

Δεν μπορούσα να διαγράψω το μήνυμα πριν, αλλά είδα στα ψίλα γράμματα του εισιτηρίου της swiss ότι ισχύει η πολιτική αποσκευών της swiss ΑΡΑ μάλλον θα πρέπει να κρύψω την τσάντα μες τη χειραποσκευή για την 1η πτήση. 😅

DimitraPan

New Member
Καλημέρα παιδιά! Έκανα το λάθος και έχω κλείσει Go Light ναύλο για εξωτερικό και τώρα προβληματίζομαι με τη 1 και μοναδική χειραποσκευή των 8 κιλών. Αν έχω πάνω μου μια φωτογραφική DSLR χωρίς τσάντα θα μου ζητήσουν να την βάλω μέσα στη χειραποσκευή; Πιο πολύ με προβληματίζει η επιστροφή μήπως ψωνίσω τίποτα και ξεφύγει το βάρος, στο πήγαινε δεν θα πάρω και πολλά.

maria91

Member
Καλημέρα παιδιά! Έκανα το λάθος και έχω κλείσει Go Light ναύλο για εξωτερικό και τώρα προβληματίζομαι με τη 1 και μοναδική χειραποσκευή των 8 κιλών. Αν έχω πάνω μου μια φωτογραφική DSLR χωρίς τσάντα θα μου ζητήσουν να την βάλω μέσα στη χειραποσκευή; Πιο πολύ με προβληματίζει η επιστροφή μήπως ψωνίσω τίποτα και ξεφύγει το βάρος, στο πήγαινε δεν θα πάρω και πολλά.
Στο γυρνα βαλε αποσκευη στο εισιτηριο σου..η φωτογραφικη μπορει να ναι ανα χειρας κ δε σου λενε κατι,οσες φορες εχω ταξιδεψει εγω δε υπηρχε προβλημα...βεβαια μπορει να πεσεις κ σε βλαμμενο υπαλληλο,ποτε δε ξερεις!

psilos3

Member
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αν έχω πάνω μου μια φωτογραφική DSLR χωρίς τσάντα θα μου ζητήσουν να την βάλω μέσα στη χειραποσκευή;
Δε μου χουν ζητήσει ποτέ και σε καμία εταιρεία να βάλω την DSLR μέσα στη χειραποσκευή, ακόμα και σε low cost που πετάω μ' ένα σακιδιάκι. Θα μου έκανε τρομερή εντύπωση, όχι βέβαια ότι δε μπορεί να συμβεί, μιας κι έχουν το δικαίωμα.
Πιο πολύ με προβληματίζει η επιστροφή μήπως ψωνίσω τίποτα και ξεφύγει το βάρος, στο πήγαινε δεν θα πάρω και πολλά.
Αν ψωνίσεις από το αεροδρόμιο κράτα τα σε ξεχωριστή σακούλα, δεν υπάρχει πρόβλημα. Ειδάλλως φρόντισε να έχεις λίγοτερο βάρος στο πήγαινε ή να μπορείς να ελαφρύνεις το χώρο σου αν χρειαστεί στην επιστροφή με κάποια ρούχα που μπορείς να φορέσεις επιτόπου.

kostasblue

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Καλησπέρα και χρονια πολλα σε ολους!
Ερωτηση: 6 με 8 Ιανουαριου ταξιδευουμε με aegean απο Αθηνα προς Μπολόνια οικογενειακος..
Το ενα εισιτηριο (flex) ανηκει σε νήπιο κατω των 3 ετων... θα ηθελα να ρωτησω εαν δικαιουται αποσκευη καμπινας 8kg..

Viaggi

Member
Καλησπέρα και χρονια πολλα σε ολους!
Ερωτηση: 6 με 8 Ιανουαριου ταξιδευουμε με aegean απο Αθηνα προς Μπολόνια οικογενειακος..
Το ενα εισιτηριο (flex) ανηκει σε νήπιο κατω των 3 ετων... θα ηθελα να ρωτησω εαν δικαιουται αποσκευη καμπινας 8kg..
https://el.aegeanair.com/travel-info/travelling-with-aegean/for-families/planning-your-trip/

knightwish

Member
Δεν είναι κατάσταση αυτή με την aegean και το μονοπώλιο στα γερμανικά αεροδρόμια.Δεν γίνεται να σκάμε 50 ευρα στο έτσι επειδη η χειραποσκευή έιναι 8.1 ή 8.2.Ντροπή τους.Καλύτερα transit απο εδώ και πέρα με άλλη εταιρία.

maria84

Member
Δεν είναι κατάσταση αυτή με την aegean και το μονοπώλιο στα γερμανικά αεροδρόμια.Δεν γίνεται να σκάμε 50 ευρα στο έτσι επειδη η χειραποσκευή έιναι 8.1 ή 8.2.Ντροπή τους.Καλύτερα transit απο εδώ και πέρα με άλλη εταιρία.
Σε έβαλαν να πληρώσεις για 100γραμ.παραπάνω απο το οριο στην χειραποσκευή;;

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.765
Μέλη
37.753
Νεότερο μέλος
nourbg

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα