Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Από το site της aegean
Μια (1) χειραποσκευή:
  • Διαστάσεων έως και 56cm x 45cm x 25cm (συμπεριλαμβάνονται χειρολαβές, εξωτερικές θήκες και ρόδες)
  • Βάρους έως και 8 κιλών
ΚΑΙ

Ένα (1) προσωπικό αντικείμενο (γυναικεία/αντρική τσάντα ή θήκη φορητού υπολογιστή ή σακίδιο πλάτης μεσαίου μεγέθους), το οποίο πρέπει να χωρά κάτω από το μπροστινό κάθισμα.
 

maria24

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Από το site της aegean
Μια (1) χειραποσκευή:
  • Διαστάσεων έως και 56cm x 45cm x 25cm (συμπεριλαμβάνονται χειρολαβές, εξωτερικές θήκες και ρόδες)
  • Βάρους έως και 8 κιλών
ΚΑΙ

Ένα (1) προσωπικό αντικείμενο (γυναικεία/αντρική τσάντα ή θήκη φορητού υπολογιστή ή σακίδιο πλάτης μεσαίου μεγέθους), το οποίο πρέπει να χωρά κάτω από το μπροστινό κάθισμα.
Ευχαριστω! Άρα απ’ό,τι καταλαβαίνω λογικά δεν θα υπάρξει πρόβλημα και με τις τσάντες
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
στην προχτεσινή μας πτήση από Κατάνια για Αθήνα και ενώ η πτήση ήταν πλήρης, ίσως ήμασταν οι μόνοι (εγώ και η σύζυγος) που μας υποχρέωσε η υπάλληλος στην πύλη επιβίβασης να βάλουμε τις χειραποσκευές μας στο κουτί, ενώ βγάζαν μάτι ότι ήταν πολύ μικρότερες από τις επιτρεπόμενες διαστάσεις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
στην προχτεσινή μας πτήση από Κατάνια για Αθήνα και ενώ η πτήση ήταν πλήρης, ίσως ήμασταν οι μόνοι (εγώ και η σύζυγος) που μας υποχρέωσε η υπάλληλος στην πύλη επιβίβασης να βάλουμε τις χειραποσκευές μας στο κουτί, ενώ βγάζαν μάτι ότι ήταν πολύ μικρότερες από τις επιτρεπόμενες διαστάσεις.
Πιθανως επειδη ηταν πτηση με dash? Σε αυτα δεν ισχυουν οι επιτρεπομενες διαστασεις γιατι απλα δεν χωρουν στα ντουλαπια... Εκει οντως επιμενουν αλλα προς οφελος των επιβατων για να μην ταλαιπωρηθουν στο στενο διαδρομο, στα στενα ντουλαπια κλπ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Το καλοκαιρι ενω περιμενα Dash, πεταξαμε με Airbus. Ημουν υπερβαρη σε σχεση με τα 8 κιλα που επιτρεπει η Aegean και σταθηκα πολυ τυχερη.
 

harilander

Member
Μηνύματα
548
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
χώρα του ποτέ
προτροπή προς όλους
καλό θα ήταν πάντως πριν ταξιδέψουμε να έχουμε πληροφορηθεί με τι τύπου αεροσκάφους θα πετάξουμε γιατί άλλο χώρο έχει το airbus και άλλο το dash ώστε να έχουμε τις αναλογες χειραποσκευές
είναι ταλαιπωρία και καθυστέρηση να βλέπεις να προσπαθούν να χώσουν τεράστιες βαλίτσες σε μικρά αεροπλάνα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
και οι δύο πτήσεις ( προς Παλέρμο και από Κατάνια) έγιναν με Airbus.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
προτροπή προς όλους
καλό θα ήταν πάντως πριν ταξιδέψουμε να έχουμε πληροφορηθεί με τι τύπου αεροσκάφους θα πετάξουμε γιατί άλλο χώρο έχει το airbus και άλλο το dash ώστε να έχουμε τις αναλογες χειραποσκευές
Μηπως υπερβαλλεις? Εκτος οτι αλλαζει ο τυπος του αεροσκάφους ακομα κ την τελευταια στιγμη, ποιος ο λογος αφου στο dash τη δινεις διπλα στη σκαλα, στη βαζουν με τις αποσκευες κ την παιρνεις αμεσως μολις κατεβεις... Χωρις χρεωση εννοειται. Τα λαπτοπ κ ευθραυστα εννοειται οτι προνοουμε σε καθε πτηση να ειναι στη μικροτερη χειραποσκευη που επιτρέπεται.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
προτροπή προς όλους
καλό θα ήταν πάντως πριν ταξιδέψουμε να έχουμε πληροφορηθεί με τι τύπου αεροσκάφους θα πετάξουμε γιατί άλλο χώρο έχει το airbus και άλλο το dash ώστε να έχουμε τις αναλογες χειραποσκευές
είναι ταλαιπωρία και καθυστέρηση να βλέπεις να προσπαθούν να χώσουν τεράστιες βαλίτσες σε μικρά αεροπλάνα.
Να προνοούν οι της εταιρίας να μην αφήνουν τις τεράστιες βαλίτσες. Οι διαστάσεις που επιτρέπονται είναι ενιαίες για όλες τις πτήσεις. Μου έχει τύχει με χειραποσκευή στις επιτρεπτές διαστάσεις να μην κλείνει το ντουλάπι σε μικρό αεροπλάνο. Δεν νομίζω ότι είναι δικιά μου ευθύνη.
 

nebtios

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Καλησπέρα. Εχω κανει μια κρατηση για Καιρο. Αθηνα καιρο με aegean. Εχουμε στο συνολο 4 παραδοτεες αποσκευές. Τωρα αν εχουμε σε μια αντι για 23 κιλα πχ 28 και στην αλλη μας βγει 5 κιλα λιγοτερη ειμαστε οκ? Με αλλα λογια κανουν συμψηφισμο βαρους στις αποσκευες; η πρεπει να ςιναι 23 καθε μια?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπέρα. Εχω κανει μια κρατηση για Καιρο. Αθηνα καιρο με aegean. Εχουμε στο συνολο 4 παραδοτεες αποσκευές. Τωρα αν εχουμε σε μια αντι για 23 κιλα πχ 28 και στην αλλη μας βγει 5 κιλα λιγοτερη ειμαστε οκ? Με αλλα λογια κανουν συμψηφισμο βαρους στις αποσκευες; η πρεπει να ςιναι 23 καθε μια?
Πρεπει να ναι η καθεμια 23 αφου ανα εισιτηριο παει μια βαλιτσα 23κιλα γιατι να κανουν συμψηφισμο?
 

nebtios

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Αν προαθεσω στο εισητηριο μου 3 βαλιτσες θα μπορω να κανω συμψιφισμο δλδ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.578
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom