Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

dimitriosfl

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπέρα.
Βρίσκω λίγο κουλό που δε διευκρινίζουν στην Aegean το μέγεθος του προσωπικού αντικείμενου.
Έχω δηλαδή μια χειραποσκευή στις διαστάσεις και στο βάρος που λεει για GoLight και για προσωπικό αντικείμενο λέει σακίδιο πλάτης μεσαίου μεγέθους.
To NOD citysafe 15.6" (https://www.e-shop.gr/nod-citysafe-156-black-edition-laptop-backpack-p-PER.506126) με διαστασεις 460 x 320 x 70 mm είναι οκ για προσωπικό αντικείμενο η θα χρεωθώ έξτρα?

Ευχαριστώ.
 
Last edited:

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η λογική είναι να μπορεί το προσωπικό αντικείμενο να χωράει κάτω απ' το μπροστινό κάθισμα.
 

dimitriosfl

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Η λογική είναι να μπορεί το προσωπικό αντικείμενο να χωράει κάτω απ' το μπροστινό κάθισμα.
Θα ήταν ποιο λογικό και απλό για κάποιον που δεν έχει ξαναπετάξει να ξέρει τις επιτρεπόμενες διαστάσεις. Δε μπορώ να ξέρω ποιος είναι ο χώρος κάτω απο το κάθισμα, αν όμως μου έλεγαν πως το προσωπικό αντικείμενο μπορεί να είναι εως πχ 20x10x5cm δε θα υπήρχε πρόβλημα. :(
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.082
Likes
1.950
Θα ήταν ποιο λογικό και απλό για κάποιον που δεν έχει ξαναπετάξει να ξέρει τις επιτρεπόμενες διαστάσεις. Δε μπορώ να ξέρω ποιος είναι ο χώρος κάτω απο το κάθισμα, αν όμως μου έλεγαν πως το προσωπικό αντικείμενο μπορεί να είναι εως πχ 20x10x5cm δε θα υπήρχε πρόβλημα. :(
Αν ειχαν περιορισμο και στα προσωπικα αντικειμενα τοτε θα ακουγαν οτι ελληνικη βρισια υπαρχει!:haha::haha:περα απο την πλακα λογικα χωραει κατω απο το καθισμα,με μπακπακ και μεγαλη γυναικεια τσαντα που χω ταξιδεψει εγω δεν ειχα ποτε θεμα και χωραγε απο κατω!για 15αρι λαπτοπ βλεπω ειναι,εμενα η τσαντα μου χωραγε 17αρι και δεν ειχα θεμα!στη μονη περιπωση που μπορει να σου πουν κατι ειναι μονο αν τα χεις υπερφουσκωσει και τα 2(και χειραποσκευη και τσαντα)σε σημειο που να κανει μπαμ!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.949
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Με αυτο ταξιδευει. Αυθεντικη φωτο της αποσκευης του. Δεν το λες κ μικρο.
(Το πρασινο χαρτακι της εταιρειας φημολογειται οτι για χρονια το κραταει εκει)

View attachment 270973
Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια το @Samion που θυμάται τις βαλίτσες μου. Χθες αφηρημένος έφυγα από το αεροδρόμιο χωρίς να μαζέψω τη βαλίτσα μου από τον ιμάντα, κι ο @Samion που προσειώθηκε μετά από μια ώρα την είδε να περιμένει και μου τη μάζεψε....
 

Lamprini74

Member
Μηνύματα
45
Likes
78
Καλημερα. Εάν ταξιδεύω με airbus της Ολυμπιακης ισχύει η χειραποσκευή διαστάσεων 56Χ45Χ25;
 

Lamprini74

Member
Μηνύματα
45
Likes
78
Προφανως, γιατι απο τη μια βλεπω ΟΑ και απο την αλλη οπως ειπε ο taver η Ολυμπιακη δεν εχει Airbus. Στην ουσια της ερωτησης ωστοσο, θα μπορω να παρω κανονικη χειραποσκευη,(56χ45χ25) ετσι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.124
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom