Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Οταν εκλεισες τα εισιτηρια παρατηρησες στο πλαι να στο γραφει;γιατι εγω ειχα κλεισει εισιτηρια προ κορονοιου και τ αλλαξα 2η φορα μετα την αποφαση τους να τα κανουν ολα φλεξ και μου εχουν δωσει φρι βαλιτσα...λογικα πρεπει να ισχυει ακομα παντως λογω της καταστασης...
Και εμένα Flex είναι, και λέει μια αποσκευή έως 8kg η ένα προσωπικό αντικείμενο στην καμπίνα και μια Free βαλίτσα έως 23kg. Άρα η free πάει κάτω κανονικά. Αυτό δεν καταλαβαίνετε κ εσείς?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Και εμένα Flex είναι, και λέει μια αποσκευή έως 8kg η ένα προσωπικό αντικείμενο στην καμπίνα και μια Free βαλίτσα έως 23kg. Άρα η free πάει κάτω κανονικά. Αυτό δεν καταλαβαίνετε κ εσείς?
Ναι ακριβως!
 

KatrinPs

Member
Μηνύματα
27
Likes
6
Καλησπέρα. Πειράζει αν το μήκος της χειραποσκευής (βαλίτσα καμπίνας) ξεπερνάει κατά 2 εκατοστά τα επιτρεπόμενα όρια;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Ακομα και για 2 εκατοστά ε; οπότε πρέπει να αγοράσω νέα βαλίτσα
Αν δεν θέλεις να ρισκάρεις θα πρέπει.Ακόμη και κάποιος να πει ότι δεν είχε πρόβλημα δεν σημαίνει ότι το ίδιο θα ισχύσει και για σένα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Καλησπέρα. Πειράζει αν το μήκος της χειραποσκευής (βαλίτσα καμπίνας) ξεπερνάει κατά 2 εκατοστά τα επιτρεπόμενα όρια;
Έτσι και αλλιώς τώρα με τους καινούριους κανονισμούς δεν θα σε αφήσουν να την έχεις την βαλίτσα μαζί σου μέσα στο αεροπλάνο. Μόνο ένα προσωπικό αντικείμενο ή τσάντα λαπτοπ. Τις χειραποσκευές ανεξαρτήτως διαστάσεων τις παίρνουν μέσα.

Επομένως, άσε την χειραποσκευή και πάρε μια βαλίτσα μέχρι 23kg μαζί σου που συμπεριλαμβάνεται στο εισιτήριο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έτσι και αλλιώς τώρα με τους καινούριους κανονισμούς...Τις χειραποσκευές ανεξαρτήτως διαστάσεων τις παίρνουν μέσα.
Σορυ αυτο που το λεει? Στα σαιτ τους λενε η 1 προσ. αντικειμενο η 1 χειραποσκευη. Αν εχω 1 χειραποσκευη εντος οριων βασει ποιου κανονισμου δεν θα μπει στην καμπινα? Κ καιγομαι γιατι εχω λαπτοπ, ευθραυστα κλπ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.715
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom