Λευκορωσία Ρωσία Χρειαζεται visa για Λευκορωσια ερχομενος απο Ρωσια;

passa

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Καλησπερα σε ολα τα μελη! Φευγω τον Ιανουαριο για Ρωσια εχοντας παρει visa και θα παω και 5 ημερες στο Μινσκ(Λευκορωσια) με λεωφορειο απο Μοσχα. Οι φιλοι που θα με φιλοξενησουν μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται visa για την Λευκορωσια εφοσον εχω για την Ρωσια και προερχομενος απο Μοσχα. Το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρος αν ισχυει αυτο και απο την στιγμη που δεν υπαρχει προξενειο της Λευκορωσιας στην Ελλαδα δεν ξερω τι να κανω. Σημειωτεον οτι ρωτησα στο ρωσικο προξενειο που πηγα για να βγαλω την visa και αυτοι δεν ηξεραν σε αυτη την περιπτωση τι ισχυει και τι οχι. Υ.Γ. Η visa που εβγαλα για την Ρωσια ειναι διπλης εισοδου για αυτο ακριβως τον λογο. Αν γνωριζει καποιος/α για αυτην την περιπτωση ευχαριστω εκ των προτερων γιατι δεν θελω να βρεθω προ αναπαντεχων εκπληξεων!
 

vivyen

Member
Μηνύματα
96
Likes
51
Ναι, θα χρειαστείς βίζα. Το βρήκα εδώ
http://www.embassybel.ru/one-window/frequent-questions/group2/71/
και πάνω είναι ερώτηση *αν ένας αλλοδαπός έχει βίζα ή άδεια διαμονης στη Ρωσία, χρειάζεται βίζα για Λευκορωσία?*
Η απάντηση *ναι*.
Χωρίς βίζα πάνε μόνο οι έχοντες υπηκοότητα, ρώσικη ή λευκορωσικη.
Διάβασα ότι οι πολίτες άπό χώρες που δεν υπάρχει το προξενείο Λευκρωσ., μπορούν να βγάλουν βίζα στο αεροδρόμιο στο Μινσκ, αλλά αυτή που σας κάνου πρόσκληση πρέπει από πριν να κάνουν ενέργειες, ώστε να μπορεί να εκδοθεί η βίζα.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom