Γενικά Χριστουγεννιάτικες διακοπές εντός Ευρώπης!!!

anthi&giorgos

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους!!! είμαι νέο μέλος και χαίρομαι πολύ που ανακάλυψα αυτό το σαιτ!!!
Χρειάζομαι βοήθημα από τους πιο έμπειρους στο εξής :
ψάχνω για 5ημερες διακοπές εντός ευρώπης για χριστούγεννα ή πρωτοχρονιά με την κοπέλα μου!! Από αθήνα με αεροπλάνο!!
Έχουμε παει ρώμη,βουδαπέστη, βιέννη και ψάχνω τώρα για κάτι διαφορετικό -όχι δηλαδή το κλασικό : ποτάμι και κλασικα ευρωπαικα κτήρια!!! νομίζω με καταλαβαίνετε !
από οικονομικής άποψης κάτι μεσαίο (από 500 μέχρι 800€ το άτομο συνολικά)!!!
Περιμένω καμιά ιδέα!!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!:clap:
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
ψάχνω για 5ημερες διακοπές εντός ευρώπης για χριστούγεννα ή πρωτοχρονιά
όχι δηλαδή το κλασικό : ποτάμι και κλασικα ευρωπαικα κτήρια!!! νομίζω με καταλαβαίνετε !
Εγώ δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις, ψάχνεις κάτι που να μη θυμίζει Ευρώπη;
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Απο Ευρωπη χωρις ποταμι και χωρις ευρωπαικα κτιρια μονο ενα πραγμα μου ερχεται ΑΘΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:D:haha:
 

Head_cf

Member
Μηνύματα
122
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει....
Πορτογαλία πήγα πέρυσι τα Χριστούγεννα για 10 μέρες ,από Λισσαβώνα μέχρι Πόρτο με αυτοκίνητο.. Πολύ ωραία ήταν αν και βέβαια ήμουν πολύ τυχερός γιατί έβρεξε ελάχιστα...Αν και η Λισσαβώνα ακόμα και με βροχή στις παλιές γειτονίες και στoyς πλακόστρωτους δρόμους είναι πολύ όμορφη…
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Αφού θες να ξεφύγεις από το συνηθισμένο όπως λές, αν και κάθε ευρωπαϊκή ακόμα πρωτεύουσα, έχει την γοητεία και τη διαφορετικότητά της, θα σου πρότεινα επαρχιακή Ισπανία. Έχει γραφτεί από τους γνώστες και σε άλλα ποστ για ιδανικές χριστουγεννιάτικες διακοπές, χωρίς το "τούλι" ίσως των πρωτευουσών.
Αν πάλι θες κάτι πιο εύκολα προσβάσιμο, μιας και είναι 5 οι μέρες κι εγώ θα έλεγα Κωνσταντινούπολη όπου είναι αρκετά οικονομικός προορισμός.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πήγαινε Βαρσοβία-Κρακοβία... το ποτάμι δεν το γλιτώνεις, ούτε το κρύο, αλλά εκτός από τα συνηθισμένα δυτικοευρωπαικά κτήρια, θα μπορέσεις να θαυμάσεις δείγματα αρχιτεκτονικής αισθητικής σοσιαλιστικού ρεαλισμού... και από τιμές, πολύ χαμηλότερες της Ευρώπης...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.368
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom