Χριστούγεννα στην Κρήτη-Λίγη Βοήθεια..

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Γειά σας!Πλέον είμαι μόνιμος κάτοικος Ηρακλείου και θα ήθελα λίγη βοήθεια μιας και λέμε με το αρραβωνιαστικό μου να περάσουμε τα Χριστούγεννα στο νησί. Που θα μας συμβουλεύατε να πάμε για δυο τρεις μέρες (το τριήμερο των Χριστουγέννων ή της Πρωτοχρονιάς) που να είναι γραφικά και όμορφα.Αποκλείονται τα Ανώγεια (έχουμε πάει άπειρες φορές).Ευχαριστώ πολύ.
Υ.Γ Προς χρήστη Ρέθυμνο:είμαι σίγουρη ότι εφόσον το μήνυμα έχει τίτλο που εμπεριέχει τη λέξη Κρήτη το gps σου θα το εντωπίσει με τη μία οπότε περιμένω απαντήση!:D.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Γειά σας!Πλέον είμαι μόνιμος κάτοικος Ηρακλείου και θα ήθελα λίγη βοήθεια μιας και λέμε με το αρραβωνιαστικό μου να περάσουμε τα Χριστούγεννα στο νησί. Που θα μας συμβουλεύατε να πάμε για δυο τρεις μέρες (το τριήμερο των Χριστουγέννων ή της Πρωτοχρονιάς) που να είναι γραφικά και όμορφα.Αποκλείονται τα Ανώγεια (έχουμε πάει άπειρες φορές).Ευχαριστώ πολύ.
Υ.Γ Προς χρήστη Ρέθυμνο:είμαι σίγουρη ότι εφόσον το μήνυμα έχει τίτλο που εμπεριέχει τη λέξη Κρήτη το gps σου θα το εντωπίσει με τη μία οπότε περιμένω απαντήση!:D.

Welcome to Milia Cretan Settlement

Ειναι καταπληκτικα και το φαγητο επισης... η ατμοσφαιρα.... και εχει και κοντινες εξορμησεις...τα Ανωγεια ετσι και αλλιως δεν θα τα συστησω ....
Αν σε ενδιαφερει κανε κρατηση απο τωρα....για να μη σου πω οτι δυσκολα θα βρεις για τις ημερες των Χριστουγεννων
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Υ.Γ Προς χρήστη Ρέθυμνο:είμαι σίγουρη ότι εφόσον το μήνυμα έχει τίτλο που εμπεριέχει τη λέξη Κρήτη το gps σου θα το εντωπίσει με τη μία οπότε περιμένω απαντήση!:D.
Τι ειδους συκοφαντιες ειναι αυτες ????Τετοιες ιδεες σου βαζει ο Kalspiros ???:bleh::bleh: οτι εχω alarm στον υπολογιστη ???


Eleonas Traditional Lodges Ζαρός Ηράκλειο Κρήτη Ελλάδα: Περιγραφή
Για δες και αυτο το λινκ...κλικαρε τις φωτο για μεγεθυνση...παντως φιλοι που εμειναν εκει ηταν σουπερ ευχαριστημενοι....και απο το φαγητο επισης...
Φευγεις απο Ηρακλειο για Μεσσαρα και πριν μπεις στις Μοιρες στριβεις δεξια προς Ζαρό θα δεις πινακιδα...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
που στέλνεις καλέ την κοπελιά χειμώνα καιρό στα βουνά; τα χιόνια τα υπολόγισες;

δεν πάει καλύτερα σε κανένα οτέλ στην Ελούντα; μπορεί νάχει και θερμαινόμενη πισίνα
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Welcome to Milia Cretan Settlement
μπές εδώ,άν προλάβεις να κλείσεις και να γουστάρεις ...
εσύ και η φύση,δεν έχει εδώ μπαράκια ..
άν σου αρέσει ο Παπαδιαμάντης να πάς!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Υπάρχει και το Έναγρον, δεν έχω πάει όσο σπούδαζα και μου χει μείνει αποθημένο!! Αν θες και τηλέφωνο έχω, είναι τέτοιο στυλ, παραδοσιακά, πετρόχτιστα κλπ...
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου...
καλημερα!!

λοιπον, σου εκαναν τις καλυτερες προτασεις για γροτουριστικα στην Κρητη..
και επειδη εχω μεινει σε ολα εκτος απο την Μιλια, εχω να σου πω οτι οπου και να πας ειναι σουπερ!!

μια αλλη προταση ειναι αυτο:
Αγροτουρισμός - Οικολογικό Παραδοσιακό Πάρκο Λάσινθος ? Λασίθι - Κρήτη
και αυτο:
"
και αν ειστε τυχεροι, μπορει να πετυχετε και
χιονια!!!!!!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
καλημερα!!

λοιπον, σου εκαναν τις καλυτερες προτασεις για γροτουριστικα στην Κρητη..
και επειδη εχω μεινει σε ολα εκτος απο την Μιλια, εχω να σου πω οτι οπου και να πας ειναι σουπερ!!

μια αλλη προταση ειναι αυτο:
Αγροτουρισμός - Οικολογικό Παραδοσιακό Πάρκο Λάσινθος ? Λασίθι - Κρήτη
και αυτο:
"
και αν ειστε τυχεροι, μπορει να πετυχετε και
χιονια!!!!!!
εχω μείνει στο Λάσινθο και είναι πραγματικά ωραία.Είχε και χιόνια και ήταν super
 

MIAT

Member
Μηνύματα
416
Likes
1.119
Ονειρεμένο Ταξίδι
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Ευρετήριο Κατηγοριών - Άγροτουριστικά καταλύματα - Προτεινόμενα - Ξενώνες ΘΑΛΟΡΗ

Αλλο ενα λινκ αρκετα ενδιαφερων που και για αυτο το ξενωνα εχω ακουσει τα καλλιτερα....απο τη κολλητη μου φιλη που ειναι απο το χωριο Καπετανιανα συρε...ξεσυρε....στη Μεσσαρα σε τρεχω
Από τη μεσσαρά είμαστε και εμεις καλέ!Ροτάσι αν έχεις υπ όψιν (δύσκολο βέβαια γιατί είναι τεράστιο χωριό:bleh:)!!Οπότε λέμε να την αποφύγουμε!!χιχι!;)
 

bella

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΡΕΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
ΡΟΤΑΣΗ???? Φιλάκια απο Μεσοχωριό!!!!!:clap::clap: Όντως στον Ελαιώνα πρέπει να είναι super!!! Στη Μηλιά είχαν παέι κατι γνωστοί μου και είχαν πεθάνει στο κρύο!! Ούτε καν το τζάκι δεν τους βοήθησε!!! Άστο λοιπον πρός Άνοιξη...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Από τη μεσσαρά είμαστε και εμεις καλέ!Ροτάσι αν έχεις υπ όψιν (δύσκολο βέβαια γιατί είναι τεράστιο χωριό:bleh:)!!Οπότε λέμε να την αποφύγουμε!!χιχι!;)
Απο το Ροτασι είπαμε ??? εγω ανήκω στη περιοχη των Μοιρων απο την αλλη πλευρα....

http://www.kassia.gr/Chania/elia_crete_cha001.html

Για δες και αυτο ???? Και η περιοχη του Βαμου (Αποκορωνας) εχει ενδιαφερων....μισο να ψαξω να δω τι θα βρω...:bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.712
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom