• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Αύγουστο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Ιταλία Χριστούγεννα στη Ρώμη...

black21

Member
καλησπέρα σας...

Ετοιμάζω ταξίδι για Ρώμη από 26 Δεκεμβρίου έως 1 Ιανουαρίου.
Εδώ και μέρες ψάχνω για ξενοδοχείο κοντά στο κέντρο και έως 100 ? η βραδιά (δίκλινο).
Δεν βρίσκω κάτι ικανοποιητικό... :(

Καμιά πρόταση... καμιά ιδέα...

Πολύ απλά ψαξε σε ξενοδοχειο μακρία απο το κέντρο που να βρίσκεται κοντα σε σταση μετρο. υπαρχουνε αρκετα posts για Ρώμη. κοιταξετ τα λιγο και θα σε βοηθήσουνε.

Grand Hotel Palazzo Carpegna ..δες αυτό...ειχα μεινει τα προπερσινα χριστουγεννα...
ειναι λιγο εξω αλλα κοντα σε σταση μετρο...

Zeta

Member

afroditi

Member
γεια σε όλους!:D κατ'αρχήν να συστηθώ! με λένε αφροδίτη είμαι 25χρονών και λατρεύω τα ταξίδια! φέτος θα πάω ρώμη, συγκεκριμένα 20 - 26 και περιμένω πως και πως! κλείσαμε ξενοδοχείο στην πλάζα μπολόνια γιατι στο κέντρο κέντρο ήταν αρκετά ακριβά! αλλά έχει μετρό εκεί στην πλατεία οπότε στο τσακ μπαμ θα είμαι σε όλα τα αξιοθέατα! πείτε μου τη γνώμη σας, πιστεύετε αξίζει η ρώμη τα χριστούγεννα?

γεια σε όλους!:D κατ'αρχήν να συστηθώ! με λένε αφροδίτη είμαι 25χρονών και λατρεύω τα ταξίδια! φέτος θα πάω ρώμη, συγκεκριμένα 20 - 26 και περιμένω πως και πως! κλείσαμε ξενοδοχείο στην πλάζα μπολόνια γιατι στο κέντρο κέντρο ήταν αρκετά ακριβά! αλλά έχει μετρό εκεί στην πλατεία οπότε στο τσακ μπαμ θα είμαι σε όλα τα αξιοθέατα! πείτε μου τη γνώμη σας, πιστεύετε αξίζει η ρώμη τα χριστούγεννα?
Κατ΄αρχάς καλώς ήρθες και καλά ταξίδια!
Πριν καιρό σε παρόμοια ερώτηση είχα πεί ότι καλύτερα στη Ρώμη να πάει κανείς άνοιξη..για να απολαύσει και τα πάρκα που έχει ....αλλά αυτό τελικά ισχύει λίγο πολύ για όλες τις ''γοητευτικές''πόλεις που έχουν πάρκα,λόφους κλπ.
Μια που έχω πρόσφατη την εμπειρία της Ρώμης σου λέω ότι ναιιιιιι αξίζει με χίλια:haha:,είναι τέτοια η γοητεία και η μαγεία αυτής της πόλης που με οποιεσδήποτε καιρικές συνθήκες και άσχετα με γιορτές η μή(προσωπικά δεν έχω βρεθεί εκεί χριστούγεννα)θα περάσεις τέλεια!!

Dafni

Member
καλωσήρθες κι από μένα Αφροδίτη....Η Ρώμη είναι καταπληκτικός προορισμός όποτε και να πας αυτό είναι σίγουρο Για ανήμερα των χριστουγέννων αλλά και για τις 26/12 που είναι αργία για την Ιταλία θα σου πρότεινα να έχεις κανονίσει κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα και να δεις τι μπορείς να επισκεφθείς ή ακόμα και να προγραμματίσεις κάπου ένα χριστουγεννιάτικο δείπνο γιατί και τα καταστήματα είναι κλειστα αλλά και πολλά εστιατόρια(καθώς και την παραμονή ).
Στην Ιταλία τα χριστούγεννα είναι οικογενειακή γιορτή και ειδικά αυτές τις δυο μέρες ίσως απογοητευτείς λίγο από την ερημιά που θα συναντήσεις γιατί όλος ο κόσμος είναι σπίτι του.Για το λόγο αυτό σου προτείνω να βγάλεις συγκεκριμένο πρόγραμμα......κατά τα άλλα
δεν το συζητάμε.....

Samion

Member
αξίζει η ρώμη τα χριστούγεννα?
benvenuta. και βέβαια αξίζει με σωστό προγραμματισμό όπως είπε η Dafni.
κάνε την αναζήτησή σου και στο φόρουμ και εδώ:
στο σαιτ του δήμου θα ανακοινωθούν τα σχετικά events:
Comune di Roma | Sito Istituzionale
χριστουγεννιατικες αγορες:
Mercatini di Natale 2009 a Roma e nel Lazio | The Eyes

interted

Member
Da giovedì 26 novembre 2009 a mercoledì 6 gennaio 2010; "Mercato di Natale"; Piazza Navona, Roma: A dicembre, in piazza Navona, si svolge il tradizionale mercato di Natale dove si possono acquistare addobbi per l’albero. Il mercatino è rivolto soprattutto ai bambini, che vengono accolti da Babbo Natale e dalla Befana.

το οποίο σημαίνει?

Samion

Member
Da giovedì 26 novembre 2009 a mercoledì 6 gennaio 2010; "Mercato di Natale"; Piazza Navona, Roma: A dicembre, in piazza Navona, si svolge il tradizionale mercato di Natale dove si possono acquistare addobbi per l’albero. Il mercatino è rivolto soprattutto ai bambini, che vengono accolti da Babbo Natale e dalla Befana.

το οποίο σημαίνει?
δεν καταλαβα, μεταφραση θέλεις?
OTENET Systran Plus

interted

Member
ενταξει απλά το συστράν βγάζει και άκυρα. αν καταλαβα καλά είναι κάθε μέρα αυτή η χριστουγεννιάτικη αγορά?

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.247
Μέλη
34.993
Νεότερο μέλος
KONNANTINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom