Γενικά Ψαχνουμε ενα ησυχο νησι...

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
γεια σας! εγω κ η παρεα μου-5 κοριτσια γυρω στα 20- θελουμε να παμε σε ενα ησυχο νησακι το καλοκαιρι, μη κοσμοπολιτικο και με χαλαρο κλιμα...ειχαμε επισκεφτει περυσι την αμοργο και τα κουφονησια και μας αρεσαν πολυ! αρχικα σκεφτηκαμε ικαρια αλλα δεν εχει συγκοινωνιες κ δεν ειναι κ μικρο μερος για να το κοβεις με τα ποδια. καποιο μικρο νησακι με νεολαια σε στυλ αμοργου? που να μην απαιτει μεταφορικο μεσο για να κυκλοφορεις? οι φουρνοι, η κυθνος και η σικινος τι λενε σα νησια?
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Οι Σεϋχέλλες, που σχεδίαζες, ακυρώθηκαν τελικά?
Στο δια ταύτα τώρα κοίτα τη Σύμη, αν δε θες κοσμοπολίτικα νησιά!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Δες και τη Τζια, έχει ωραιότατες παραλίες και ωραία μπαράκια για το βράδυ.
Η Κύθνος μου φάνηκε κάπως οικογενειακή, δεν θα τη συνιστούσα για παρέα κοριτσιών.
Η Σύμη που προτείνει ο Alex είναι υπέροχη, αλλά είναι μακρυά και στοιχίζει αρκετά η μετάβαση.
 

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
Οι Σεϋχέλλες, που σχεδίαζες, ακυρώθηκαν τελικά?
Στο δια ταύτα τώρα κοίτα τη Σύμη, αν δε θες κοσμοπολίτικα νησιά!
οι σευχελλες μετατιθενται για τον επομενο χειμωνα γιατι το δικο μας καλοκαιρι δεν ενδεικνυται για εκει. συμη εχουν παει ηδη 2 φιλες μου οποτε οχι καποια αλλη προταση? σκεφτηκαμε και αστυπαλαια, κυθηρα, αναφη ή αστυπαλαια τι θα λεγατε για αυτα?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κιμωλος.
Αλλά αν στα είκοσι ζητάς τέτοιο νησί στα πενήντα τι θα ζητάς;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Δονούσα, δεν χρειάζεται μεταφορικό και έχει νεολαία
Αστυπάλαια, κάπως θα βρείτε να τη γυρίσετε, αλλά δεν ξέρω τι παίζει με συγκοινωνίες,
Φολέγανδρο, αν και εγώ τι θεωρώ υπερεκτιμημένη και μαζεύει κόσμο πια.

Η Κίμωλος που φάνηκε πολύ υποτονική για νέους.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Η Σίκινος είναι κούκλα, δεν χρειάζεται μεταφορικό μέσο, έχει ενα λεωφορείο που κάνει όλες τις διαδρομές. Δυο τρία μπαράκια στην Χώρα, ένα στα Αλοπρονοια, μερικές ταβέρνες, μια παραλία στα Αλοπρόνοια που συγκεντρωνει τη μαριδα του νησιου, ακόμη μια που σε πηγαίνει το λεωφορείο, ο Αγιος Γεωργιος και τελειώσαμε από παραλίες. ΄Και ένα πολύ ωραίο οινοποιείο που το παίζει και μπαρακι με εντυπωσιακότατη δύση: από αυτές που θέλεις να χειροκροτήσεις μετά.
Τώρα αν αυτο σου φτάνει...τι να πω...Εμένα μου άρεσε, αλλά εχουν περάσει απειρα χρόνια από τότε που ήμουν είκοσι χρονών. Στην τελική πάλι αν δεν σας αρέσει, δίπλα είναι και η Ιος και η Σαντορίνη...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
γεια σας! εγω κ η παρεα μου-5 κοριτσια γυρω στα 20- θελουμε να παμε σε ενα ησυχο νησακι το καλοκαιρι, μη κοσμοπολιτικο και με χαλαρο κλιμα...ειχαμε επισκεφτει περυσι την αμοργο και τα κουφονησια και μας αρεσαν πολυ! αρχικα σκεφτηκαμε ικαρια αλλα δεν εχει συγκοινωνιες κ δεν ειναι κ μικρο μερος για να το κοβεις με τα ποδια. καποιο μικρο νησακι με νεολαια σε στυλ αμοργου? που να μην απαιτει μεταφορικο μεσο για να κυκλοφορεις? οι φουρνοι, η κυθνος και η σικινος τι λενε σα νησια?

Να είναι ήσυχο,να το κόβεις με τα πόδια και με χαλαρό κλίμα...δες για Ψαρά,αν δε σε πειράζει που είναι μακριά.Είναι ένας οικισμός,οπότε το κόβεις με τα πόδια,έχει καθαρά,διάφανα νερά, 2-3 μπαρακια και 2-3 ταβερνούλες. Συμπαθητικό νησάκι αλλά για λίγες μέρες.
 

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
ευχαριστω πολυ για τις προτασεις! συμη και φολεγανδρο εχουν παει καποιες απο την παρεα. γενικα θελουμε αναφη,σικινο ή αστυπαλαια εκει βλεπω να καταληγουμε. ομως ειδα οτι κανει το πλοιο γυρω στις 10 ωρες. ξερετε αν υπαρχουν εξπρες δρομολογια που να κανουν πχ 6 ωρες? μερικες απο την παρεα δε θελουν να δωσουν τοσα χρηματα για αεροπλανο.
 

sakaflias_4

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Τσεκαρε και τη Σκύρο..με πολύ φτηνή μεταβαση απο Αθηνα με Aegean!!!
Mikρό και όμορφο νησάκι με πολύ καλό φαγητό και μια χαρα διασκέδαση το καλοκαίρι...
 

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
δυστυχως κ σκυρο εχουν παει 2 κοπελες ηδη! καταληξαμε στην αστυπαλαια με αεροπλανο! ολοι μας λενε να μεινουμε στη χωρα ομως βρηκαμε ενα πολυ ωραιο ξενοδοχειο διπλα στην παραλια του περα γιαλου. λετε να βολευει να το κοβεις με τα ποδια το βραδυ ως τη χωρα για διασκεδαση ή εχει κακους δρομους? γενικα τι αποσταση υπαρχει αναμεσα στον περα γιαλο και τη χωρα?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom