Σερβία Ψώνια στο Βελιγράδι

michael24gr

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Καλησπέρα στην παρέα. 4 Μαρτίου πάω για διακοπές στο Βελιγράδι και θα με ενδιέφερε να μου προτείνεται κάποια μέρη για αγορές διάφορων ειδών από ρουχισμό μέχρι σουβενίρ. Δεν είναι ότι πάω να γυρίσω με γεμάτες τις βαλίτσες, αλλά δυο τρια πραγματάκια θέλω να τα πάρω και θα προτιμούσα τοπικά καταταστήματα.

Επίσης έχω ακούσει καλά λόγια για το εμπορικό κέντρο που έχουν εκεί.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.267
Likes
7.838
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
...και εγώ επίσης,15 Μαρτίου !
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.855
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εχουν δυο τρια εμπορικα, το πιο κεντρικο ειναι το Usce. 10+ φορες στην Σερβια, ποτε δεν πηρα κατι απο θεμα ρουχισμου, δεν νομιζω οτι αξιζει κιολας. Οι Σερβοι ερχονται Αθηνα και Θεσσαλονικη και ψωνιζουν (τουλαχιστον ατομα που γνωριζω).

Απο σουβενιρ κλπ βρισκεις παντου, Knez Mikhailova, Kalemegdan και μέσα στα εμπορικα. Εγω θα προτεινα πανω στο Kalemegdan να ψωνισετε σουβενιρ. Απο παλια Γιουγκοσλαβικα σουβενιρ μεχρι τωρινα κασκολ ομαδων, μαγνητακια κλπ..
 

michael24gr

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Από είδη ποτού,φαγητού, μέλι κάτι τέτοιο έχουν που να αξίζει να το φέρεις πίσω ενδεχομένως και για δώρο?
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.267
Likes
7.838
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Πήγαμε ,ήρθαμε......:) ολα καλα σε ενα φαναταστικο Βελιγραδι με ευκαιρίες ακομη για ψωνια σε τοπικα είδη ειτε ρουχοπαπουστια ειτε τροφιμα οπως αναφερει και ο Μιχαλης απο πανω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.122
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom