Παλαιστίνη Ισραήλ αγιοι τοποι

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
πληροφοριες τι θα δω..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
@thespyros Πρόσεξε μην κολλήσεις το σύνδρομο της Ιερουσαλήμ κατά την επίσκεψή σου στους Άγιους Τόπους... καλό ταξίδι!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τελικα Σπυρο κατεληξες?
Ρωμη,Βρυξελλες ή Ιερουσαλημ ...τι σου αρεσει περισσοτερο?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.419
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Σιγά μην πάει
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όταν κάποιος δεν μπαίνει καν στον κόπο να διατυπώσει το ερώτημά του, χωρίς καν να έχει ψάξει για παρόμοια θέματα κλπ, εγώ γιατί πρέπει να μπω στον κόπο να του απαντήσω?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.419
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
O Thespyros θα σκεφτεί το ενδεχόμενο να πάει στους Αγιους Τόπους μόνο αν συνδεθούν με Easy Jet από SKG
 

Spirosssss

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
French Polynesia
Καλησπέρα παιδιά και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού (ό,τι έμεινε) να έχουμε. Σας γράφω από την Βαρσοβία όπου εδώ δεν έκανε σχεδόν καθόλου καλοκαίρι, αλλά ακόμα ελπίζουμε. Στο δια ταύτα όμως μιας και εγώ μάλλον δεν είμαι τόσο λακωνικός όσο ο συνονόματος που άνοιξε το παρών thread.
Σαν δείγμα ευγνωμοσύνης στους γονείς μου λοιπόν, που με μόρφωσαν και ήταν ανοιχτόμυαλοι αρκετά ώστε να με αφήσουν να φύγω εξωτερικό για κάτι καλύτερο, θέλω να τους κάνω δώρο το ταξίδι της ζωής τους (κυρίως της μητέρας που είναι πιο πολύ της εκκλησίας). Έχω μάθει λοιπόν ότι η τοπική ενορία οργανώνει 7-ήμερο ταξίδι στους Αγίους Τόπους συμπεριλαμβανομένης και επίσκεψης στο Σινά + τους δημοφιλείς προορισμούς. Δυστυχώς δν ξέρω άλλες λεπτομέρειες για ποιότητα διαμονής, ακριβές πρόγραμμα επισκέψεων κλπ. Το κόστος του ταξιδιού ειναι 1000? ανά άτομο. Θεωρείτε οτι είναι προτιμότερο ένα τέτοιο ταξίδι (αναλογιζόμενοι και την ίσως μεγαλύτερη ασφάλεια που θα προσφέρει ένα εκκλησιαστικό γκρουπ επισκεπτών) ή θα ήταν καλύτερο να προσπαθήσω να οργανώσω κάτι από μόνος μου για τους δυο τους? Θα ήθελα να δουν όσο πιο πολλά γίνεται με την απαραίτητη ασφάλεια και ποιότητα υπηρεσιών. Από το φόρουμ είδα οτι υπάρχει ένα γραφείο που εξειδικεύεται στα θρησκευτικά ταξίδια. Μήπως θα ήταν κατί καλύτερο από εκεί στην ίδια κατηγορία διάρκειας/χρημάτων?

Οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί αφάνταστα.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
1.588
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Κατ΄ αρχήν μπράβο για την σκέψη σου. Τα ταξίδια αυτά που διοργανώνουν οι ενορίες αφ΄ ενός έχουν πλουσιότατο πρόγραμμα (μέχρι κόπωσης) αφʼ ετέρου είναι ότι πιο οικονομικό μπορεί να βρεθεί για την ίδια πάντοτε στάθμη παροχών. Ακόμη οι γονείς σου θα έχουν και παρέα στο ταξίδι με συνομηλίκους τους. Θα πρότεινα τον συγκεκριμένο τρόπο.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Συμφωνω απολυτα με ΜcElk.Με παρεα θα περασουν καλυτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.301
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom