αλλαγη σε εισητηριο

elli_sugar

Member
Μηνύματα
22
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Γρανάδα...ξανα :-)
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
συγνωμη ρε παιδια,αλλα δεν βρηκα πουθενα τις πληροφοριες που ηθελα γι αυτο ξανα-ποσταρω... Πριν 2 μηνες εκλεισε η αδερφη μου εισητηριο με την Aegean για Βαρκελωνη(για τον Οκτωβρη). Χθες μαθαμε οτι δεν μπορει τελικα να παρει αδεια απο την δουλεια της κ ετσι δεν θα ταξιδεψει.. Σκεφτηκα κ εγω,να κανουμε μια αλλαγη κ να ερθει ο αδερφος μου.παει λοιπον στο τουριστικο γραφειο να αλλαξει τα στοιχεια κ της ειπαν κατα λεξη "ααα,κοπελια..ή πετας,ή το πετας!" ~ευγεναστατοι~ να σημειωσω οτι δεν το κλεισαμε με καποια προσφορα,αλλα τελος παντων. ναι ειναι κατηγορια saver,αλλα δεν γινεται να ταξιδεψει με αυτο ατομο α' βαθμου συγγενειας? μου φαινεται τελειως παραλογο.. ξερει κανενας τι μπορει να γινει? (ρωταω γιατι η τυπισσα στο τουριστικο ειναι τοσο ασχετη που της ειπε οτι δεν μπορει να παρει πισω ουτε καποια χρηματα απο την αξια του εισητηριου,φορους δηλ. κατι που δεν υσχιει)
Το χασαμε το κορμι πατριωτη ή οχι?:roll:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
δυστυχως το χασατε :(
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
ναι ειναι κατηγορια saver,αλλα δεν γινεται να ταξιδεψει με αυτο ατομο α' βαθμου συγγενειας? μου φαινεται τελειως παραλογο..
Να μη σου φαίνεται παράλογο, τα εισιτήρια είναι ονομαστικά.
Αν δεν πιστεύετε το πρακτορείο τηλεφωνήστε στην aegean και δώστε τον κωδικό του εισιτηρίου και θα σας πουν.
 

elli_sugar

Member
Μηνύματα
22
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Γρανάδα...ξανα :-)
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
φακ!δεν υπαρχει ουτε το παραμικρο παραθυρακι?εχουμε ενα μηνα ακομα,αν μπορουμε να κανουμε κατι,πειτε μου!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Συμφωνα με την πολιτικη της Aegean-ανεξαρτητως αν ειναι προσφορα η οχι- στην κατηγορια saver οι αλλαγες δεν επιτρεπονται και ουτε επιστροφες χρηματων γινονται.
Για να μπορει καποιος να το ρευστοποιησει με καποιο κοστος θα πρεπει να ειναι στην κατηγορια flex δηλαδη στην υψηλοτερη κατηγορια ακριβως πριν την business.
Σε καμμια ομως αεροπορικη εταιρεια και σε κανενα ειδος ναυλου δεν γινεται αλλαγη εις οφελος συγγενους οιουδηποτε βαθμου, οσο τρελλο και αν σου φαινεται.
Συμπερασματικα, η υπαλληλος του τουριστικου πρακτορειου ειχε απολυτο δικιο: η πετας η το πετας.
 

elli_sugar

Member
Μηνύματα
22
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Γρανάδα...ξανα :-)
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
:( ευχαριστω για τις απαντησεις σας... τι να πω...? αν δεν παθεις,δεν θα μαθεις...
υγ.αυτο με τις κατηγοριες το εμαθα το πρωι,αλλα πουθενα δεν ειδα τπτ για μεταβιβαση εισητηριου..γι αυτο ειχα μια ελπιδα.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Χμμμ... παλια που εδιναν τυπωμενα εισητηρια το εγραφαν στα ψιλα γραμματα. Τωρα υποθετω οτι θα υπαρχει οταν προβαινεις στην ιντερνετικη κρατηση. Εκει που σου λεει αν διαβασες τους ορους και κλικαρεις ναι χωρις να εχεις διαβασει τιποτε πριν προβεις στην αγορα δινοντας τα στοιχεια της πιστωτικης σου καρτας.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
παντως αν δεν κανω λαθος παιρνετε πισω τους φορους!;)
 

Marizaki

Member
Μηνύματα
154
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
UK again..
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλια ;!
Σε όποια κατηγορία εισητηρίου και να έισαι παίρνεις πίσω τους φόρους...όμως η aegean έχει ακυρωτικό πρόστιμο 15 ευρώ!..Σε πολλές περιπτώσεις λοιπόν παίρνιες ελάχιστα πίσω!! ¨Ονομα πάντως δεν αλλάζεις σε καμία περίπτωση. Να φανταστείτε..μία φορά που έκανα ανάποδη κράτηση για τη μητέρα μου και εμένα- εκείνη για Θεσ/νίκη, εγώ για Ηράκλειο την ίδια μέρα (το διαπίστωσα φυσικα..στο Check-in (πρώτη πετούσα εγώ)..μου είπαν πως κανονικά πρέι να ακυρώσουν και τα δύο εισητήρια και να βγάλουμε δύο καινουρια!!!!! Ευτυχως έπεσα σε καλόυς ανθρώπους..κατάλαβαν ότι ήταν ένα λάθος βιασίνης και μου άλλαξαν τα ονόματα!!!!
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Συμφωνώ και γω πως το όνομα δεν αλλάζει σε καμία περίπτωση. Προχθές συγκεκριμένα ρωτήσαμε την aegean γι' αυτό ακριβώς το θέμα και μας έδωσε χυλόπιτα.Εξάλλου το σύστημα αυτό βοηθά στο να κερδίζουν χρήματα οι εταιρείες, ειδικά με τα φθηνά εισιτήρια, που τα ξαναπουλάνε στην τριπλάσια τιμή, εάν κάνεις την ακύρωση πριν την πτήση.
 

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
την επαθα και εγω ετσι με cyprus airways.
το μονο που μπορεις να κανεις, (δεν ξέρω και αν η aegean μπορει να το κανει αυτο), ειναι να σου δώσει η εταιρία κάτι σαν voucher ωστε να μπορει να το χρησιμοποιησει η αδερφή σου μόνο εντος 1 χρόνου απο τότε που έκοψες το εισητήριο.
 

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
την έπαθα και εγώ ετσι με cyprus airways.
το μόνο που μπορεις να κάνεις, (δεν ξέρω και αν η aegean μπορει να το κανει αυτο), ειναι να σου δώσει η εταιρία κάτι σαν voucher ωστε να μπορει να το χρησιμοποιησει η αδερφή σου μόνο εντος 1 χρόνου απο τότε που έκοψες το εισητήριο.
προσπάθησε να παρεις το vouche..τουλάχιστον
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.746
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom