αναβαση στο κιλιμαντζαρο

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
γεια χαρα σε ολους.
μηπως γνωριζει κανεις καμια πληροφορια για αναβαση στο κιλιμαντζαρο?κανενα πρακτορειο που να διοργανωνει εκδρομη?
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Αν ξέρει κάποιος και κανένα ελληνικό, ας το προσθέσει παρακαλώ. Θέλουν να πάνε οι γονείς μου... και να μπορούν να συνεννοηθούν!
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Mην τους αφήσεις να πάνε μόνοι.
Πήγαινε ως διερμηνέας...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Σαν να έχεις δίκιο.
Που να τους αφήνω μόνους στις ξενιτιές.
Χρειάζονται νέο αίμα :D
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Σαν να έχεις δίκιο.
Που να τους αφήνω μόνους στις ξενιτιές.
Χρειάζονται νέο αίμα :D
και γω ερχομαι για διερμηνεας αν θελετε. Δεν θα σας ενοχλω, σε μια γωνιτσα θα καθομαι....:D
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Γιατί ξύνετε πληγές, ρε παιδιά???? Το '95 ξεκίνησα να το ψάχνω, κι ακόμα να βγει αληθινό...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν ξέρει κάποιος και κανένα ελληνικό, ας το προσθέσει παρακαλώ. Θέλουν να πάνε οι γονείς μου... και να μπορούν να συνεννοηθούν!
Είναι εξαιρετικά επίπονη αναβαση. ο 70-80% όσων φτάνουν στην περιοχή και την αποπειρώνται αποτυγχάνει και γυρνάει πίσω προτού φτάσει στην κορυφή - οι ορειβατικές αποστολές φτάνουν εκεί με ένα μικρό μόνο ποσοστό των μελών με τα οποία ξεκίνησαν.

Ξανσκέψου το πριν τους στείλεις...

ΥΓ: Εγώ ούτε κατά διάνοια δε θα το δοκίμαζα, τις πληροφορίες τις έχω επειδή τις επόμενες μέρες θα το αποπειραθεί ένας καλός μου φίλος.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
  • Οι δικοί μου γονείς δεν περιμένουν να τους στείλω εγώ κάπου, ξεσηκώνονται από μοναχοί τους
  • Είναι (ιδίως ο πατέρας), extreme τύποι, με τις ορειβασίες τους, τα ράφτινγκ τους, χειμερινοί κολυμβητές και τα ρέστα. Δεν τους φοβάμαι
  • Ακόμα κι έτσι ναναι, σημασία δεν έχει η κορυφή αλλά το ταξίδι.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Εξαρτάται...Υπάρχουν έξι διαφορετικές διαδρομές, με διαφορετικούς βαθμούς δυσκολίας. Η Μarangu, για παράδειγμα, θεωρείται η ευκολότερη, γι αυτό και είναι γνωστή ως 'Coca Cola route'. Η Μachame ή η Shira είναι πολύ πιο δύσκολες. Πάντως η διάρκεια όλων κυμαίνεται από 5 έως 6 μέρες.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Έχω δει ντοκυμαντέρ με την ανάβαση, όπου μία ομάδα τουριστών κατάφερε να φτάσει στη κορυφή συνοδευόμενη φυσικά από τους ντόπιους οδηγούς. Στην ομάδα ήταν και ένα κοριτσάκι και μία ηλικιωμένη σχετικά κυρία, τρανή απόδειξη πως γίνεται και παραγίνεται...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Αν ξέρει κάποιος και κανένα ελληνικό, ας το προσθέσει παρακαλώ. Θέλουν να πάνε οι γονείς μου... και να μπορούν να συνεννοηθούν!
νομιζω οτι το city travell απο Αθηνα και ο Κανον απο θεσσαλονικη...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom