Καπου με ζεστη το χειμωνα ...???

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Και μακριά να είναι δεν πειράζει (πολύ) γιατί τα ταξί τους είναι πολύ οικονομικα. Με τις θάλασσες θα απογοητευτείς λιγάκι....
 

vaios

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
eyjafjallajokull
Θα ήθελα να μαθω ποσο θα κοστίσει μία εκδρομή πάνω από τα βασικά, έχω ακούσει πως όπου πας πληρώνεις ακριβά και τελικά θα σου έρθει πάνω από τα διπλάσια του βασικού.
 

fotini1

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Γεια σας παιδια και ευχαριστω για την αποδοχή!
φετος, πρωτη φορα στη ζωη μου θα ειχα χρονο να κανω ενα ταξιδι για 1,5/2 μηνες, νοεμβρη/δεκεμβρη, ΑΛΛΑ δεν ξερω που.
Δλδ ειμαστε δυο ατομα γυρω στα 50 δλδ οχι τοσο νεοι για τρελες περιπετειες. αναζητω μια χωρα ασφαλή, ζεστή και οχι τρελα ακριβή, να μπορω να τη γυρισω π.χ. με δικο μου αυτοκινητο. ε, γεροι ανθρωποι και κουρασμενοι θελουμε και τις ανεσεις μας
ιδέες;

φωτεινη
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Γεια σας παιδια και ευχαριστω για την αποδοχή!
φετος, πρωτη φορα στη ζωη μου θα ειχα χρονο να κανω ενα ταξιδι για 1,5/2 μηνες, νοεμβρη/δεκεμβρη, ΑΛΛΑ δεν ξερω που.
Δλδ ειμαστε δυο ατομα γυρω στα 50 δλδ οχι τοσο νεοι για τρελες περιπετειες. αναζητω μια χωρα ασφαλή, ζεστή και οχι τρελα ακριβή, να μπορω να τη γυρισω π.χ. με δικο μου αυτοκινητο. ε, γεροι ανθρωποι και κουρασμενοι θελουμε και τις ανεσεις μας
ιδέες;

φωτεινη
Μια ιδέα είναι ένα οδικό ταξίδι που θα ξεκινάει από τις χώρες της πρώην Γιουγκοσλαβίας στις ακτές τις Αδριατικής και θα συνεχίζει Ιταλία, από το βορά μέχρι τη Σικελία.
 

kasiotis

Member
Μηνύματα
116
Likes
164
Ταξίδι-Όνειρο
Roadtrip στις Η.Π.Α.
Γεια σας παιδια και ευχαριστω για την αποδοχή!
φετος, πρωτη φορα στη ζωη μου θα ειχα χρονο να κανω ενα ταξιδι για 1,5/2 μηνες, νοεμβρη/δεκεμβρη, ΑΛΛΑ δεν ξερω που.
Δλδ ειμαστε δυο ατομα γυρω στα 50 δλδ οχι τοσο νεοι για τρελες περιπετειες. αναζητω μια χωρα ασφαλή, ζεστή και οχι τρελα ακριβή, να μπορω να τη γυρισω π.χ. με δικο μου αυτοκινητο. ε, γεροι ανθρωποι και κουρασμενοι θελουμε και τις ανεσεις μας
ιδέες;

φωτεινη
Εντός ή εκτός Ευρώπης?

Θα πρότεινα Ισπανία, ειδικά νότια θα είναι εξαιρετική εποχή.

Και αν θέλετε περνάτε και Μαρόκο με το Ferry για κάτι εκτός Ευρώπης και πιο εξωτικό.
 

fotini1

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Μια ιδέα είναι ένα οδικό ταξίδι που θα ξεκινάει από τις χώρες της πρώην Γιουγκοσλαβίας στις ακτές τις Αδριατικής και θα συνεχίζει Ιταλία, από το βορά μέχρι τη Σικελία.

τελεια ιδεα αλλα δεν καλυπτει τον παραγοντα ζεστη. ο καιρος σε αυτες τις χωρες ειναι οπως εδω λιγο πιο κρυο, δλδ ηπιοσ χειμωνασ αλλα οχι καλοκαιρι...
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
τελεια ιδεα αλλα δεν καλυπτει τον παραγοντα ζεστη. ο καιρος σε αυτες τις χωρες ειναι οπως εδω λιγο πιο κρυο, δλδ ηπιοσ χειμωνασ αλλα οχι καλοκαιρι...
Δώσε μας περισσότερα στοιχεία για να ήμαστε πιο συγκεκριμένοι στις προτάσεις μας
 

fotini1

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
περιοδος νοεμβριος δεκεμβριος, ευκολη χωρα χωρις να πρεπει να προσεχεις συνεχεια για την ασφαλεια σου, να κανει και ζεστη, καλοκαιρι, χωρις υγρασια, κατσαριδες, αρουραιους κλπ και κατα το δυνατον οικονομικη...
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
περιοδος νοεμβριος δεκεμβριος, ευκολη χωρα χωρις να πρεπει να προσεχεις συνεχεια για την ασφαλεια σου, να κανει και ζεστη, καλοκαιρι, χωρις υγρασια, κατσαριδες, αρουραιους κλπ και κατα το δυνατον οικονομικη...
Κύπρος μαλτα Αίγυπτος γκραν καναρια
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Νοέμβρη Δεκέμβρη, διάρκεια 1,5 με 2 μήνες, δικό σας αμάξι να εχει καλοκαίρι και να είναι και οικονομικά. Λόγω εποχής αποκλείουμε το βόρειο ημισφαίριο.
 

fotini1

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
...και πανω που ειπα μεξικο να παμε τελικα (Μαγιασ ριβιερα, τουλουμ, πλαζα δελ καρμεν κλπ), μπαινω υπεξ και βλεπω την επικινδυνοτητα και φτου και απο την αρχη...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
...και πανω που ειπα μεξικο να παμε τελικα (Μαγιασ ριβιερα, τουλουμ, πλαζα δελ καρμεν κλπ), μπαινω υπεξ και βλεπω την επικινδυνοτητα και φτου και απο την αρχη...
Τι γράφει για επικινδυνότητα;' Αλλαξε κάτι το τελευταίο διάστημα;Δεν νομίζω..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom