Αστυπάλαια Σέριφος αστυπαλαια ή σεριφος?

helenasp

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
για 6-7 μερες αρχες ιουλίου τι θα προτείνατε?ειμαι αναμεσα σε αστυπαλαια και σεριφο.πως είναι η κατασταση των δρόμων στα δυο νησια?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
για 6-7 μερες αρχες ιουλίου τι θα προτείνατε?ειμαι αναμεσα σε αστυπαλαια και σεριφο.πως είναι η κατασταση των δρόμων στα δυο νησια?
Στην Αστυπάλαια έχω πάει πριν αρκετά χρόνια, δεν ξέρω αν βελτιώθηκε η κατάσταση στους δρόμους, αλλά τότε στο μεγαλύτερο μέρος του νησιού οι δρόμοι ήταν τραγικοι. Εμένα προσωπικά, αν εξαιρέσεις την Χωρα της Αστυπάλαιας κ ειδικά το κάστρο που είναι σαν να βγήκε από πίνακα, το υπόλοιπο νησί δεν με μάγεψε όσο πίστευα και όσο είχα ακούσει. Οι παραλίες δεν ήταν κάτι το ιδιαιτερο σε γενικές γραμμές.
Η Σέριφος από την άλλη είναι πολύ πιο κοντά, έχει καλό οδικό δίκτυο και και αρκετές ωραίες παραλίες. Για τους προαναφερθέντες λόγους, οι τιμές έχουν αρχισει να αυξάνονται κάπως τα τελευταία χρόνια.
Για μένα από τα δύο νησιά πιο όμορφη και ιδιαιτερη είναι η Σέριφος.
 

helenasp

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
ευχαριστω για τις πληροφοριες.απο ότι διαβασε μεταφερθηκε το λιμανι της αστυπαλαιας?ειναι 10 χλμ μακρια από την χωρα?αυτο δυσκολευει τα πραγματα
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.318
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν είναι και τα νησια με τη καλύτερη συγκοινωνία, αν αυτό είναι που ρωτάς.
Απο κει και πέρα είναι θέμα γούστου. Σαφώς και η Σέριφος υπερτερεί σε παραλίες, αλλά είναι και ξεκάθαρα πιο ακριβή.
Απο ομορφιά και τα δυο νησιά έχουν να προσφέρουν πολλά.
Ειδικά η χώρα της Αστυπάλαιας..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom