ασφαλεια στη νεα υορκη?

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
επειδη φευγω σε 3 μερες για νεα υορκη και εχοντας ψαξει αρκετα σχετικα με την πολη εκτος απο την ασφαλεια θα ηθελα να ρωτησω..μια γνωστη μας που εχει μεγαλωσει εκει μας ειπε οτι μετα τις 8 το βραδυ δε μπορεις να κυκλοφορησεις μονος σου ( θα ειμαι εγω κ μια φιλη μου 21 ετων ειμαστε) και να αποφευγουμε το μετρο γιατι υπαρχει μεγαλος κινδυνος κλοπης. εσεις τι πιστευετε? δεν εχω προβλημα να παρω ταξι απλως δεν ξερω ποσο χρεωνουν ας πουμε για μια διαδρομη 20 λεπτων και κατα ποσο αξιζει οντως , δηλαδη αν υπαρχει οντως τοσο μεγαλος κινδυνος με το μετρο. τα ταξι ειναι πολυ ακριβα? σας ευχαριστω
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν ξέρω ποιος σου είπε ότι μετά τις 8 δε μπορείς να κυκλοφορείς, αλλά πρόκειται για εφεύρεση. Μια χαρά κυκλοφορείς, η Νέα Υόρκη μετά την εκκαθάριση του Τζουλιάνι πρέπει να είναι από τις ασφαλέστερες πόλεις στον κόσμο. Αναφέρομαι φυσικά στο Μανχάταν ε; στα προάστια μια παραπάνω προσοχή τη θέλει.

Για το μετρό που ρωτάς, πού θες να κυκλοφορείς; μέσα στο Μανχάταν ξαναλέω ότι δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ το παραμικρό. Αν όμως μένεις σε προάστιο και θες το βράδυ να γυρνάς από το νησί με το μετρό, θέλει προσοχή, ανάλογα και την περιοχή όμως.

Πέσμας σε ποια περιοχή θα μένεις.
 

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
Δεν ξέρω ποιος σου είπε ότι μετά τις 8 δε μπορείς να κυκλοφορείς, αλλά πρόκειται για εφεύρεση. Μια χαρά κυκλοφορείς, η Νέα Υόρκη μετά την εκκαθάριση του Τζουλιάνι πρέπει να είναι από τις ασφαλέστερες πόλεις στον κόσμο. Αναφέρομαι φυσικά στο Μανχάταν ε; στα προάστια μια παραπάνω προσοχή τη θέλει.

Για το μετρό που ρωτάς, πού θες να κυκλοφορείς; μέσα στο Μανχάταν ξαναλέω ότι δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ το παραμικρό. Αν όμως μένεις σε προάστιο και θες το βράδυ να γυρνάς από το νησί με το μετρό, θέλει προσοχή, ανάλογα και την περιοχή όμως.

Πέσμας σε ποια περιοχή θα μένεις.
στο μανχαταν θα μενω!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
E τότε τι ταξί χρειάζεσαι; το Μανχάταν είναι για να το περπατάς όσο αντέχεις, μέχρι να πέσεις ξερός από την κούραση :D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το ταξί στη ΝΥ, αν θες να το πάρεις (& είσαι διατεθειμένη να το πληρώσεις), θα το κάνεις για άνεση και ευκολία. Δεν υπάρχει θέμα ασφάλειας. Μόνο πολύ αργά τη νύχτα (μετά τις 1-2 πμ), στο subway θα κυκλοφορούν γραφικές φάτσες - αλλά κι εκεί δεν υπάρχει κίνδυνος (παραπάνω από όσο π.χ. στην Αθήνα).
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Κάλημερα παιδία σχετικά με την ασφάλεια,τον σεπτέμβριο θα είμαι ΝΥ και θα μείνω long island σκοπεύω να μετακινούμε με μετρό λέτε να έχω πρόβλημα?
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Κάλημερα παιδία σχετικά με την ασφάλεια,τον σεπτέμβριο θα είμαι ΝΥ και θα μείνω long island σκοπεύω να μετακινούμε με μετρό λέτε να έχω πρόβλημα?
Η απαντηση σου ειναι απο πανω απο την ερωτηση σου.
 

stef212000

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
εκει παιδια η αστυνομια δεν αστειευεται!!!εγω μονος πηγα στο μανχαταν και μια χαρα κυκλοφορουσα μεχρι οτι ωρα ηθελα!!πολυ ασφαλης πολη!!!απο αθηνα πολυ πιο ασφαλης παντως!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom