Μαλαισία βαλιτσες και φυγαμε*

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua

Σα σημερα,πριν ενα χρονο.....ραντευου στο γρηγορη του ελ βενιζελος 12.30,οι φιλοι εχουν μολις πριν μιση ωρα προσγειωθει απο την πτηση Χανια-Αθηνα εμεις ειμαστε ηδη αθηνα εδω και 2 μερες για κατι τελευταια εγγραφα.σε 2 ωρες πεταμε...γρηγορα check in και παμε για καφε.γελια φωνες φωτογραφιες και κοιτα να δεις πως αρχισαν ολα,μια καλογραμμενη ιστορια για τα μαγικα perhentian,μια κριση των 30,ενα ξημερωμα στη βεραντα μετα απο τρελο clubing και οχι τοσο νηφαλιοι μια προταση γαμου.
Περνωντας απο το βιβλιοπωλειο μετα τον ελεγχο τρωω φλασια,πωπωωω δεν εχω παρει ενα βιβλιο πως θα περασουν 5 μερες σ ενα νησι που δεν εχεις τιποτα να κανεις περα απο ηλιοθεραπεια???μμμ ''βαλιτσες και φυγαμε'' διαβαζω το οπισθοφυλλο....μα αυτο το βιβλιο ειναι σα να χει γραφτει για μας με ελαχιστες παραλαγες,
Το δικο μας απισθοφυλλο θα μας περιεγραφε ως εξης''μια τρελη παραια,ενας εξωτικος προορισμος, 12 αεροπλανα,μια μακιγιερ μια φωτογραφος ενα ερωτευμενο ζευγαρι που πηρε τη μεγαλη αποφαση.....,ενα εξτρα ταξιδι εκπληξη,1,5 μηνας προετοιμασια,με πρεσβειες,υπουργεια εξωτερικων,περιφεριαρχες,ενα λουλουδι απο τη χαβαη ενα φορεμα απο το hong kong,ενας fb φιλος απο την kuala lumbur,χιλιαδες emails....πυραμιδες,μια αλεργια,ζουγκλες,καταδυσεις,καρχαριες,παρκα ατελειωτης εξωτικης ομορφιας,γαλαζιες θαλασσες,φοινικες,τοπικες αγορες,δυδιμοι πυργοι και πολλα πολλα αλλα ερχοντε στις οθονες σας προσεχως.......


**ειπα να ξεκινησω κι εγω την πρωτη μου ταξιδιωτικη ιστορια με αφορμη τον ενα χρονο απο τη μερα που ξεκινησε αυτο το ταξιδι ονειρο και στην προσπαθεια να συμβαλουμε ολοι στο να μεινει το καταπληκτικο αυτο ταξιδιωτικο φορουμ.....ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!
παρακαλω την επιεικια σας διοτι δεν το χω και πολυ το συγγαφικο,αλλα θα σας ανταμειψω με υπεροχες φωτος που ελπιζω να βρω το χρονο ν ανεβαζω σιγα σιγα.....

 

Attachments

Last edited by a moderator:

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ωραια! Αυτες τις μερες εχω ριξει πολυ διαβασμα εδω μεσα (μακαρι να εριχνα τοσο και για την εξεταστικη).
Πες μου οτι θα τη συνεχισεις αποψε να παρουμε μια γευση :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Σα σημερα,πριν ενα χρονο.....ραντευου στο γρηγορη του ελ βενιζελος 12.30,οι φιλοι εχουν μολις πριν μιση ωρα προσγειωθει απο την πτηση Χανια-Αθηνα εμεις ειμαστε ηδη αθηνα εδω και 2 μερες για κατι τελευταια εγγραφα.σε 2 ωρες πεταμε...γρηγορα check in και παμε για καφε.γελια φωνες φωτογραφιες και κοιτα να δεις πως αρχισαν ολα,μια καλογραμμενη ιστορια για τα μαγικα perhentian,μια κριση των 30,ενα ξημερωμα στη βεραντα μετα απο τρελο clubing και οχι τοσο νηφαλιοι μια προταση γαμου.
Περνωντας απο το βιβλιοπωλειο μετα τον ελεγχο τρωω φλασια,πωπωωω δεν εχω παρει ενα βιβλιο πως θα περασουν 5 μερες σ ενα νησι που δεν εχεις τιποτα να κανεις περα απο ηλιοθεραπεια???μμμ ''βαλιτσες και φυγαμε'' διαβαζω το οπισθοφυλλο....μα αυτο το βιβλιο ειναι σα να χει γραφτει για μας με ελαχιστες παραλαγες,
Το δικο μας απισθοφυλλο θα μας περιεγραφε ως εξης''μια τρελη παραια,ενας εξωτικος προορισμος, 12 αεροπλανα,μια μακιγιερ μια φωτογραφος ενα ερωτευμενο ζευγαρι που πηρε τη μεγαλη αποφαση.....,ενα εξτρα ταξιδι εκπληξη,1,5 μηνας προετοιμασια,με πρεσβειες,υπουργεια εξωτερικων,περιφεριαρχες,ενα λουλουδι απο τη χαβαη ενα φορεμα απο το hong kong,ενας fb φιλος απο την kuala lumbur,χιλιαδες emails....πυραμιδες,μια αλεργια,ζουγκλες,καταδυσεις,καρχαριες,παρκα ατελειωτης εξωτικης ομορφιας,γαλαζιες θαλασσες,φοινικες,τοπικες αγορες,δυδιμοι πυργοι και πολλα πολλα αλλα ερχοντε στις οθονες σας προσεχως.......


**ειπα να ξεκινησω κι εγω την πρωτη μου ταξιδιωτικη ιστορια με αφορμη τον ενα χρονο απο τη μερα που ξεκινησε αυτο το ταξιδι ονειρο και στην προσπαθεια να συμβαλουμε ολοι στο να μεινει το καταπληκτικο αυτο ταξιδιωτικο φορουμ.....ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!
παρακαλω την επιεικια σας διοτι δεν το χω και πολυ το συγγαφικο,αλλα θα σας ανταμειψω με υπεροχες φωτος που ελπιζω να βρω το χρονο ν ανεβαζω σιγα σιγα.....


Τουναντιον αυτο το brainstormng σου στην αρχη μου αρεσε πολυ.
Επισης σε εχω κοψει οτι εισαι του εξωτικου και αυτο μου αρεσει πολυ.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.472
Likes
7.933
Η εισαγωγή σου μας βάζει σε περιέργεια! Για πάμε...
Υ.Γ. Εσύ ποιά είσαι? Η μακιγιεζ, η φωτογράφος ή αυτή με την πρόταση γάμου??? :roll:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
4-10 λοιπον και ξεκιναει το ταξιδι στ ονειρο,πρωτη φορα φετος μπηκε το φθινοπωρο και εμας λιγο μας ενοιαζε γιατι εχουμε ακομα πολλα μπανια να κανουμε.κατα τις 2 μπαινουμε στο αεροπλανο της αιγυπτιακης γραμμης και πρωτη σταση καιρο,ωρες αναμονης πολλες....γυρω στις 9.ειχαμε φροντισει ομως να ζητησουμε οπως δικαιουμαστε μετακινησεις διατροφη και ξενοδοχειο η καποια βολτα στην πολη η ξεναγηση!βιζα δεν ειναι απαραιτητη αν βγαινεις για λιγες ωρες απο το αεροδρομιο,φροντιζει γι αυτο η ιδια η αεροπορικη οπως φροντισε σε λιγη ωρα να μας συνοδευσει μια καλονη αιγυπτια στο βανακι που μας περιμενε ο my friend mohamed ali. τι προτοτυπο ονομα για αιγυπτιο!ειχα στα σχεδια να παω τους φιλους και καλεσμενους μου στο νησι ζαμελεκ για χαλαρη βολτα αφου νομιζω για λιγες ωρες ειναι οτι πιο ομορφο για να δει καποιος στην πρωτευουσα της αιγυπτου μιας και ειχε αρχισει να σκοτεινιαζει για γκιζα.αλλα ο my friend, ο οποιος οταν ακουγε my friend μου τονιζε MOHAMED ALI τοσο επιμονος ηταν στο να τον λεω με το ονομα του που ακομα το θυμαμαι....,προτεινε να μας παει στο sound and light show στις πυραμυδες!οκ λοιπον τα παιδια γουσταραν περισσοτερο πυραμυδες το σημα κατατεθεν της αιγυπτου εξαλου...μιας και ειχαμε αυτη την επιλογη εστω και νυχτα,ξεκιναμε.στο δρομο χαβαλε μουσικη διαπασων γελια και χαρες αλλα συντομα μας κοπηκε η ορεξη ο my friend mohamed ali χτυπιοταν στο τιμονι και κατααγχομενος φωναζε στο κινητο....η αιτια....τρελη κινηση,τρελη ομως στον περιφεριακο 4 λωριδες και δεν κουνιοταν τιποτα,καυσαεριο που δεν μπορεις ν ανασανεις,ενα φορτηγο στη διπλα λωριδα που ποτε ηταν διπλα μας και ποτε λιγα μετρα μπροστα μας,κουβαλουσε δερματα και η μυρωδια ηταν σαν εκατονταδες νεκρα ζωα μαζι,που και που ομως αλλαζε το κλιμα οταν βανακια διπλα μας γεματα ντοπιους μας κοιταζαν μας εκαναν νοηματα μας χαιρετουσαν,μας εκαναν τρακες,και ξεχνιομασταν για λιγο.το προβλημα ομως οχι μονο παρεμεινε αλλα γινοταν και πιο εντονο και τελικα περναει η ωρα και χανουμε το show των 7 που ειχε μεταφραση αγλικα,ο καημενος ο αλι χτυπιοταν κι εβριζε στο κινητο,αλλα σ εμας παντα με χαμογελο ελεγε dont worry my friends....εν τελη μετα απο 2,5 απελπιστικες ωρες μεσα στο καυσαεριο φτανουμε γκιζα και παρακολουθησαμε το show χωρις ακουστικα μιας και ηταν σε γλωσσα που δεν καταλαβαινουμε.το μεγαλειο των πυραμιδων δεν εντυπωσιαζει μιας και καθεσαι μακρια,και οταν δεν εχεις για backround τα χρωματα της ερημου λογω νυχτας δεν το βρηκα και τιποτα το σπουδαιο.ισως και επηρεασμενη απο το αναλογο σοου στον ναο του καρνακ στο λουξορ λιγους μηνες πριν που ηταν κατι το φαντασμαγορικο!τα παιδια λοιπον που δεν ειχαν ξαναπαει κανεις τους αιγυπτο σιχαθηκαν,απελπιστικαν,δεν βρηκαν τιποτα το ενδιαφερων στη διαδρομη μεχρι τη γκιζα και απο τις πυραμιδες δεν εντυπωσιαστικαν...αντε τωρα να τους πεισεις οτι αυτο που ειδαν δεν ειναι η αιγυπτος και οι πυραμιδες τη μερα φαινοντε αλλιως και οτι ενα ταξιδι εκει κατω που θα του αφιερωσεις μερες και διαδρομες μεγαλες θα σου μεινει αξεχαστο σ ολη σου την ταξιδιωτικη καριερα,τελος παντων τους επεισα νομιζω!πεινασαμε τωρα!dont worry my friends'' η ατακα του αλι.παμε σε πολυτελειας ξενοδοχειο κοντα στο αεροδρομιο μπουφες πλουσιος,σκασαμε στο φαι,ο καλος μου ομως αρχισε να μην αισθανεται καλα,ωχ!κοιταζω πισω απ το αυτι που εναι η πρωτη ενδειξη και ειναι φουσκιασμενος και κατακοκκινος μα κι αυτος ο χριστιανος,με αλεργεια στο σουσαμι παει και δοκιμαζει οτι σος βρει που με μαθηματικη ακριβεια θα πεσει πανω σε ταχινι.....αααααχ!κορτιζονες,αδρεναλινες,χαπια ολα στη βαλιτσα.τρεχουμε αεροδρομιο,ωρα μας ητανε ετσι κι αλλιως και αγοραζουμε απο κει χαπια.μια χαρα του κατσε η υπνηλια που φερνουν τα ζιρτεκ με το που μπηκαμε στο αεροπλανο ξεραθηκε και οι 11 ωρες περασαν ως που ν ανοιγοκλεισει τα ματια του!οι υπολοιποι παρακολουθησαμε τους αιγυπτιους να κανουν την προσευχη τους ολοι μαζι που επαιζε στις οθονες πριν την απογειωση,και μετα ξεραθηκαμε κι εμεις ο καθε ενας σε μια διλπη η τριπλη θεση
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Ωραια! Αυτες τις μερες εχω ριξει πολυ διαβασμα εδω μεσα (μακαρι να εριχνα τοσο και για την εξεταστικη).
Πες μου οτι θα τη συνεχισεις αποψε να παρουμε μια γευση :)
H' πηγε για υπνο ή γραφει τη συνεχεια... Αναμεινατε.
manelaki για σενα μικρη συνεχεια της μισης μερας στο καιρο!

Ας εστιάσουμε για αρχή σε αυτό. Λεπτομέρειες?
ε...!!!!απο τωρα????
[/B]

Τουναντιον αυτο το brainstormng σου στην αρχη μου αρεσε πολυ.
Επισης σε εχω κοψει οτι εισαι του εξωτικου και αυτο μου αρεσει πολυ.
και του εξωτικου και του ταξιδι να 'ναι και οπου να 'ναι!!!!
Η εισαγωγή σου μας βάζει σε περιέργεια! Για πάμε...
Υ.Γ. Εσύ ποιά είσαι? Η μακιγιεζ, η φωτογράφος ή αυτή με την πρόταση γάμου??? :roll:

χαχαχα και ξαναλεω....ε....!!!!απο τωρα θελετε να διαβασετε την τελευταια σελιδα του βιβλιου?
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Πω πω!!! Τρελή σαπουνόπερα....Ιντρικες, πάθη, έρωτες, περιπέτειες.... Αυτά είναι!! Ποιό είναι το τέλος? Αν δεν αποκαλύψεις σύντομα θα ξεζουμίσω όλα τα μεσημεριανά στην τηλεόραση μήπως το αποκαλύψουν...:haha:
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
Πω πω!!! Τρελή σαπουνόπερα....Ιντρικες, πάθη, έρωτες, περιπέτειες.... Αυτά είναι!! Ποιό είναι το τέλος? Αν δεν αποκαλύψεις σύντομα θα ξεζουμίσω όλα τα μεσημεριανά στην τηλεόραση μήπως το αποκαλύψουν...:haha:
vitouli αφου ξερεις...απο πρωτο χερι,αλλα χαιρομαι που βαζεις τους αναγνωστες μου σε αγωνια!
.. να παντρευτεί σε αυτό το ταξίδι και πήρε μαζί τη μακιγιέρ και τη φωτογράφο του;
χαχα getxo η μακιγιερ και η φωτογραφος οπως και οι αλλοι καλεσμενοι...ε συνταξιδιωτες ηθελα να πω ειναι οι κολλητοι μας.κατα τ αλλα πολλα love story διαβαζεις η ''μηπως''εδωσα πολλα στοιχεια?ωχ δεν πιστευω να ειμαι προβλεψιμη και να με βαρεθητε ακομα δεν αρχισα
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
vitouli αφου ξερεις...απο πρωτο χερι,αλλα χαιρομαι που βαζεις τους αναγνωστες μου σε αγωνια!


χαχα getxo η μακιγιερ και η φωτογραφος οπως και οι αλλοι καλεσμενοι...ε συνταξιδιωτες ηθελα να πω ειναι οι κολλητοι μας.κατα τ αλλα πολλα love story διαβαζεις η ''μηπως''εδωσα πολλα στοιχεια?ωχ δεν πιστευω να ειμαι προβλεψιμη και να με βαρεθητε ακομα δεν αρχισα
Του αστυνομικου μυθιστορηματος ειμαι φαν. Αναμενω τη συνεχεια και καλη αρχη στις ταξιδιωτικες σου ιστοριες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.687
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom