• Εκπομπή Travelstories!! Δείτε το 3ο επεισόδιο εδώ

Αυστραλία βιζα για εργασια και σπουδες στην αυστραλια

Eutixia

New Member
Για σας θα ηθελα να μαθω την διαδικασια για να βγαλω βιζα για την αυστραλια και τι χαρτια χρειαζομαι και ποιο ειναι το κοστος. Ειμαι νοσηλευτρια και θελω να παω στην αυστραλια γαι σπουδες και εργασια ταυτοχρονα δεν εχω κανεναν εκει ελπιζω να μην ειναι εμποδιο. Αν καποιος ξερει κατι να επικοινωνήσει μαζι μου. Ευχαριστω :)

olympicbird

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ
Αγαπητή φίλη..

Αν διαβάσεις το άρθρο μου ( στην αρχή αυτής της συζήτησης) ίσως σε βοηθήσει ελπίζοντας να μην απογοητευθείς. Ομως.. στα τυπικά πρώτα, ΔΕΝ έχει κάνει η Ελλάδα.. Και ΜΟΝΟ η Ελλάδα σύμβαση με την Αυστραλία για working holiday visas για νέους μέχρι 30,.. αν δεν κάνω λάθος, ετών..
Αν θέλεις να πας για σπουδές age care στην Αυστραλία είναι εύκολο και για να μην περιμένεις πολύ το κάνεις αφότου έρθεις με τουριστική βίζα. Διάβασε σε παρακαλώ το άρθρο μου για να καταλάβεις τι πρέπει να γνωρίζεις.
Οι σπουδές σου θα κοστίσουν γύρω στα 7000-10000 αναλογα το κολέγιο και τα χρονια (επιπεδο certificate (i-ii-ii) etc. Ως φοιτήτρια μπορείς να εργαστείς μέχρι 20ωρες/εβδομάδα.
Για να μπεις στο κολέγιο χρειάζεσε επίπεδο εξετάσεων αγγλικών IELTS me 5.5 τουλάχιστον.
Για περισσότερα, αν μπορώ να ενημερώσω γράψε μου με σκαιπ ή απο εδώ, και μόλις βρώ χρόνο και διαφορά ώρας :) θα απαντήσω. http://www.travelstories.gr/community/threads/Οδηγός-μιας-ξενιτιάς-›-Απροσάρμοστη-Αυστραλία.48678/

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.534
Μέλη
35.363
Νεότερο μέλος
DimitraMnk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom