Ιαπωνία βιζα.τελωνειο.

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ονειρεμένο Ταξίδι
greenland-φεροε-svalbard
δεν μπορω να στριμωξω καπου τις ερωτησεις μου και ανοιγω αυτο το θεματακι γιατι λογω απειριας προβληματιζομαι κ ειστε καλυτεροι κ γρηγοροτεροι απο το g@@gle!:p

η βιζα ακολουθει το διαβατηριο σωστα;δεν εχει σημασια για παραδειγμα αν παρω μια πτηση για ιαπωνια απο μια χωρα π.χ. αμερικη λεεεεμε τωρα που οι πολιτες της χρειαζονται βιζα για να πανε ιαπωνια.

δεν χρειαζομαι καμια επαφη με την πρεσβεια μιας κ δε χρειαζομαστε βιζα για ιαπωνια...απλως πανω στο αεροπλανο θα μας δωσουν αιτησεις να συμπληρωσουμε;

διαβατηριο σε ισχυ τουλαχιστον 6 μηνες ακομη.

κ οσον αφορα το τελωνειο επειδη θελουμε να παρουμε οτι ηλεκτρονικο γκατζετακι υπαρχει ακομη κ τα νεον του τοκυο :haha: τα δηλωνουμε ολα;πληρωνουμε φορο για ολα ή μεχρι για παραδειγμα 300 ευρω ειμαστε οκ?

οι κοσμογυρισμενοι διαφωτιστε μας παιδια ευχαριστω!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.340
Likes
14.203
Οι κανόνες για την βίζα είναι σύμφωνα με το διαβατήριο/υπηκοότητα,όχι από που πας.Αν πας από Αμερική και είσαι νόμιμα εκεί δεν σημαίνει ότι πρέπει να βγάλεις βίζα για Ιαπωνία.
Δεν ξέρω το όριο στο τελωνείο.΄Αν θα γίνει έλεγχος ή όχι είναι θέμα τύχης.Σε πρόσφατη επιστροφή μου από ΗΠΑ(μέσω Κων/λης) δεν είδα να σταμάτησαν κανέναν από την πτήση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.820
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom