διήμερη καλοκαιρινή απόδραση

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Καλημέρα σε όλους! Δεν μου αρέσει να ανοίγω καινούριο θέμα για κάτι που ίσως έχει ειπωθεί πολλές φορές στο φόρουμ, αλλά ψάχνω απάντηση στο ερώτημά μου και έχω κολλήσει..

Ελλείψει αδείας και χρημάτων, ποιον προορισμό έχετε να προτείνετε με ωραίες παραλίες που να απέχει περίπου 3-4 ώρες από την Αθήνα; Δυστυχώς αυτό το καλοκαίρι θα μπορώ να λείψω μόνο Σαββατοκύριακα, κάτι που σημαίνει ότι θα μπορώ να φύγω Παρασκευή απόγευμα και να γυρίσω Κυριακή βράδυ. Θα ήθελα να πάω κάπου που να με κάνει να νιώσω ότι ήρθε το καλοκαίρι, αλλά οι μόνοι προορισμοί που μου έρχονται στο μυαλό είναι τα νησιά του Αργοσαρωνικού..

Εκτός από Ναύπλιο και γενκότερα παράλια Αργολίδας και Αρκαδίας, τι άλλο θα μπορούσατε να μου προτείνετε;
Η Ελαφόνησος είναι πολύ μακριά για μόνο ένα ΣΚ;
Ευχαριστώ πολύ :) :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.993
Likes
12.058
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Για Ελαφονησο απο Αθηνα θες κανα 5ωρο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
Μην κολλάς μόνο στον Αργοσαρωνικό. Δες και Κύθνο και Τζια, είναι πολύ κοντά από Λαύριο. Προτιμώ τη Τζια, η Κύθνος είναι κάπως βαρετή.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις..Οπότε Ελαφόνησο μάλλον την αποκλείουμε..Τζια έχω πάει, Κύθνο δηλαδή προλαβαίνεις να τη δεις (τα βασικά τουλάχιστον) σε ένα ΣΚ;
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Αν και εμένα η Κύθνος μου φάνηκε αρκετά βαρετή, αν είναι μόνο για ένα σκ, καλά είναι. Οι οικισμοί δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο, αλλά έχει πολλές καθαρές παραλίες. Το μπανάκι θα ευχαριστηθείς πιστεύω. Δες φωτο στο google και διάλεξε ποιες σου αρέσουν περισσότερο. Καλά να περάσεις. :)
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Σκύρο λέμεεεε :cool:
Με 40 ευρώ αεροπορικά είναι ιδανικό για ΠΣΚ!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Νομιζω πως δεν εχει πτηση παρασκευη. Μονο σαββατο κυριακη δευτερα. Αλλα οπως και να εχει ενα τριημερο το χτυπας στη σκυρο.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Επίσης μπορείς να πας για ελεύθερο καμπινγκ στην Ν.Εύβοια!
Γούστα είναι αυτά βέβαια
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις! Θα τις λάβω όλες υπόψη μου για να αποφασίσω..Άτιμη κενωνία, φέτος δεν έχει άδεια :eek: :confused:
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις! Θα τις λάβω όλες υπόψη μου για να αποφασίσω..Άτιμη κενωνία, φέτος δεν έχει άδεια :eek: :confused:
Ατιμη κενωνια, φετος δεν εχουμε χρημα :confused:
 

daydreamer

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Εγώ θα πρότεινα Λακωνία αλλά όχι Ελαφόνησο. Το Γύθειο π.χ. είναι 3 ώρες με το αυτοκίνητο.
Επίσης τα παράλια της Μεσσηνίας είναι περίπου τις ίδιες ώρες απλά εκεί πρέπει να προσθέσεις κι άλλα διόδια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom