Σαντορίνη διακοπές σαντορίνη με φίλες

fenaki20

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
γεια σας,
σκεφτομαστε με τη παρεα μου (συνολο 3 κοριτσια, 21) να παμε διακοπες σαντορινη φετος. εχουμε ακουσει οτι ειναι πολυ καλα και για παρεες, οχι μονο ζευγαρια. θελουμε σαντορινη επειδη πιστευουμε θα εχει πιο καλο κοσμο (οχι μεθυσμενους να κοιμουνται ανα 10 εκατοστα) αλλα παραλληλα θελουμε να διασκεδασουμε και να βγουμε και να περασουμε καλα. εσεις τι λετε;;
ευχαριστω εκ των προτερων
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Καλημέρα!
Η Σαντορίνη έχει όντως ΚΑΙ έντονη ζωή. Κι εγώ 2 φορές που έχω πάει, με έναν κολλητό ήμουν!
Μεσημέρι έχει beachbar στον Περίβολο, και το βράδυ βόλτες καλντέρα και μετά Tango & Clubs
Πότε λέτε να πάτε?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Χαμός θα γίνεται εκείνες τις μέρες!
Εμείς ακολουθούσαμε (στο περίπου) το εξης καθημερινό πρόγραμμα:
-Καβάλα στην γουρουνίτσα
-τυρόπιτα/καφές
-μπάνιο
-jojo (beach bar)
-γλυκακι να χαλαρώσουμε στην οια
-ξενοδοχείο για μπανάκι
-Βολτάδα και ποτάκια στα Φηρά
-Κλείσιμο βραδυάς με πεινιρλί στην πλατεία
:cool:
 

fenaki20

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
θελω παρα πολυ να παω εγω αλλα οι φιλες μου ειναι αναμεσα σε σαντορινη και ιο αλλα επειδη ζω εξωτερικο εχω βαρεθει να περιτριγυριζομαι απο ξενους! δηλαδη για κοριτσοπαρεα το εγκρινεις?? για διαμονη που ειναι καλυτερα; απο νυχτερινη ζωη πως ειναι;
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
θελω παρα πολυ να παω εγω αλλα οι φιλες μου ειναι αναμεσα σε σαντορινη και ιο αλλα επειδη ζω εξωτερικο εχω βαρεθει να περιτριγυριζομαι απο ξενους! δηλαδη για κοριτσοπαρεα το εγκρινεις?? για διαμονη που ειναι καλυτερα; απο νυχτερινη ζωη πως ειναι;
Για Ίο δεν μπορώ να σου πω, καθώς δεν έχω πάει. Απ' ότι έχω καταλάβει κι εκεί έχει φουλ διασκέδαση, αλλά είναι πιο "χύμα"

Για Σαντορίνη όμως μπορώ να σου πω! Τους τουρίστες όπως μπορείς να φανταστείς δεν θα τους αποφύγεις, και πως θα μπορούσες άλλωστε σε ένα από πιο διάσημα νησιά...
Νυχτερινή ζωή έχει πολύ έντονη στα Φηρά, οπότε εκεί γύρω να μείνετε!
Εξαρτάται από τι ζητάτε..
Θέλετε φθηνά?
Θα έχετε μέσο μεταφοράς?
 

fenaki20

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Μπορουμε να παρουμε αυτοκινητο αλλα θα θελαμε να το αποφυγουμε, για αυτο και κοιταμε για μικρα νησια. Χρειαζεται αυτοκινητο; οικονομικα πως ειναι; ο καφες το ποτο;;
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Μπορουμε να παρουμε αυτοκινητο αλλα θα θελαμε να το αποφυγουμε, για αυτο και κοιταμε για μικρα νησια. Χρειαζεται αυτοκινητο; οικονομικα πως ειναι; ο καφες το ποτο;;
Για μένα ναι χρειάζεται. Όπου και να μεινετε θα χρειαστείτε να μετακινηθείτε, είτε προς κάποια "παραλία", είτε προς Οία κλπ... Από συγκοινωνίες δεν ξέρω τι παίζει.

Δες και εδώ, ψαξε γενικά το φορουμ, έχει "ψωμί"
http://www.travelstories.gr/community/threads/Σαντορίνη-luxury-and-budget-tips.18171/
 

Αεράκι

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μήλος
Ταξίδι-Όνειρο
Salar de Uyuni, Βολιβία
Σαντορίνη έχω πάει, δεν χρειάζεσαι αυτοκίνητο. Κτελ και σε σπάνιες περιπτώσεις ταξί.
Μείνετε στα Φηρά, είχα μείνει σ' ένα υπέροχο μικρό Ξενοδοχείο, Loizos Appartments, μια ανάσα από την μητρόπολη, χωρίς όμως τον θόρυβό της.
Γενικά έχει μαγαζιά με ακριβές τιμές αλλά και με κανονικές/φθηνές..
Πολλά και ωραία μπαράκια.. Να πάτε στην Οία να δείτε το Ηλιοβασίλεμα. Αν έχετε χρόνο πηγαίνετε 3-4 ώρες πριν γιατί γίνεται πραγματικά χαμός. Αν βαριέστε, συνδιάστε το ηλιοβασίλεμα με βραδινό φαγητό σε κάποιο από τα μαγιαζιά πύργους που είναι μέσα στο χωριό ;)
Παραλίες όχι και τόσο καλές, εγώ γενικά δεν ευχαριστήθηκα μπάνιο. Έχει δύο τρείς καλές, αυτές με την μαύρη άμμο κυρίως.. Και αν είστε τυχεροί, και πετύχετε την περίφημη κόκκινη σε καλή μέρα, ίσως μας πείτε και μας για το μεγαλείο της :p
κατά την γνώμη μου, μείνετε Φηρά και περιφερθείτε όσο θέλετε με τις φίλες σου..
Από την άλλη, η Ιος πολύ διαφορετική φάση από την Σαντορίνη. Οι περισσότεροι σερνόνται από το ένα παγκάκι στο άλλο :p Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι ωραίο νησί!
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Εγώ που πήγα Ιο πριν 2 καλοκαίρια (στα 19), πέρασα τέλεια!!
Και σαν ανθρωπος ειμαι της μερας, δεν διασκεδαζω σε κλαμπακια δηλαδη (για να καταλάβεις στην αθήνα που μένω, δεν έχω πάει ποτέ σε κλάμπ!!!)... Αλλά αυτό το μέρος το αγάπησα!! Θα πας εκεί και θα δεις στο 90% μόνο νέους (μέχρι 30 το μέγιστο), και τουρίστες!! Αν και έχει γίνει πολύ δημοφιλής και στους έλληνες.. Αν θες λιγότερους τουρίστες και περισσότερους Έλληνες θα πας διακοπές Αύγουστο!! Γενικά η Ίος είναι το νησί των νέων, της διασκέδασης και του φλερτ..
Σαντορίνη θα πάω και εγώ φέτος! Είχα ξαναπάει αλλά μικρή (γύρω στα 12).. Φανταστικό νησί.. Απ'ότι θυμάμαι και έχω καταλάβει, πιο σικ με πιο "καλό κόσμο".. αν και το 85% των ξεσαλωμένων της Ίου περνά πρώτα από Σαντορίνη.. :xalara: Νομίζω είναι πιο ρομαντικό μέρος, για πιο χαλαρές καταστάσεις...
Εν κατακλείδι , αν θέλετε να ξεδώσετε με τις φίλες σου και να είστε κάθε μέρα, όλη μέρα σαν να είσαστε σε ένα τεράστιο πάρτυ - Ίος..
Αν θέλετε χαλαρές διακοπές, πιο light διασκέδαση αλλά υπέροχα τοπία- Σαντορίνη... (όχι οτι η Ίος δεν είναι μία κούκλα!!!) Ελπίζω να βοήθησα!!! :surf1:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
1.Κατερινα καλως ηρθες στην παρεα μας και ευχομαι να περασεις πολυ ομορφα στην Σαντορινη...ειναι υπεροχα.
2.Θα ηθελα,μια μικρη χαρη....αν μπορεις μειωσε τις γραμμες της υπογραφης σου,η περιορισου σε ενα ρητο...γιατι οι απαντησεις σου θα πιανουν μιση σελιδα.. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.110
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom