Λευκάδα διακοπες στη λευκαδα

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
γεια σας....θα ηθελα τα φωτα σας....θελουμε να παμε φετος διακοπες στη λευκαδα με τ φιλο μου (αρχεσ αυγουστου)κ εχω διαβασει τοσο πολλα που εχω μπερδευτει κ δεν ξερω τι να κανω..καταρχην δεν θα εχουμε αμαξι μαζι μας..θελουμε να μεινουμε σε καποια επριοχη με ωραια παραλια και να εχει και νυχτερινη ζωη...οχι πολυ βαβουρα αλλα οχι και ψοφια πραγματα..σκεφτηκα αρχικα να μεινουμε λευκαδα στ πολη και να πηγαινουμε καθε μερα σε παραλιες της δυτικης πλευρας με τ κτελ αλλα μηπως θα ναι κουραστικο? ειδα για αγιο νικητα.καποιοι λενε οτι ειναι ονειρικα καποιοι οτι ειναι πολυ ψοφια τ βραδυ και τσιμπημενες τιμες.αλλοι λενε για νυδρι οτι ειναι ωραια αλλοι χαλια..σασ παρακαλω πολυ βοηθηστε με γιατι θα ξεκινησω να κανω ενα τετοιο ταξιδι απο εβρο και θελω να αξιζει..ευχαριστω εκ των προτερων!!:)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
γεια σας....θα ηθελα τα φωτα σας....θελουμε να παμε φετος διακοπες στη λευκαδα με τ φιλο μου (αρχεσ αυγουστου)κ εχω διαβασει τοσο πολλα που εχω μπερδευτει κ δεν ξερω τι να κανω..καταρχην δεν θα εχουμε αμαξι μαζι μας..θελουμε να μεινουμε σε καποια επριοχη με ωραια παραλια και να εχει και νυχτερινη ζωη...οχι πολυ βαβουρα αλλα οχι και ψοφια πραγματα..σκεφτηκα αρχικα να μεινουμε λευκαδα στ πολη και να πηγαινουμε καθε μερα σε παραλιες της δυτικης πλευρας με τ κτελ αλλα μηπως θα ναι κουραστικο? ειδα για αγιο νικητα.καποιοι λενε οτι ειναι ονειρικα καποιοι οτι ειναι πολυ ψοφια τ βραδυ και τσιμπημενες τιμες.αλλοι λενε για νυδρι οτι ειναι ωραια αλλοι χαλια..σασ παρακαλω πολυ βοηθηστε με γιατι θα ξεκινησω να κανω ενα τετοιο ταξιδι απο εβρο και θελω να αξιζει..ευχαριστω εκ των προτερων!!:)
Εγω είμαι απο αυτούς που λένε ότι το Νυδρί είναι χάλια:D:D:D
Οι ωραίες παραλίες δνε είναι από αυτη την πλευρά και επειδή είχαμε πάει και εμείς χωρις μεταφορικό μέσο παιδευτηκαμε πολύ. Ζωή έχει σχετικά(καμιά σχέση με την πόλη) αλλά δεν μου άρεσε πιο οικογενειακό στυλ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγω είμαι απο αυτούς που λένε ότι το Νυδρί είναι χάλια:D:D:D
εγώ είμαι από τους άλλους. :D
που λένε ότι η πόλη είναι χαλια και το Νυδρί καλό. έχει nightlife νησιού και όχι "Πάτρας"...:haha::haha:
και μένεις με θέα θάλασσα οικονομικά σχετικά..
αν και το κορυφαίο μέρος είναι τα Σύβοτα για να μένεις...
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Ή πράγματι έχεις διαβάσει πολύ και καταμπερδεύτηκες, ή δε διάβασες όσο έπρεπε. :D

Ξεκίνα με αυτό το θέμα:
http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...%F1%DF%F2-%E1%F5%F4%EF%EA%DF%ED%E7%F4%EF.html


Και συνέχισε με τα επόμενα:
Νησιά Ιονίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
αννυ μαλλον διαβασα πολυ και καταμπερδευτηκα..ειμαι απ τουσ ανθρωπους που το ψαχνουν μεχρι τελους....αθλια με λιγα λογια..σας ευχαριστω πολυ παντως για τ βοηθεια σας.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
εγώ είμαι από τους άλλους. :D
που λένε ότι η πόλη είναι χαλια και το Νυδρί καλό. έχει nightlife νησιού και όχι "Πάτρας"...:haha::haha:
και μένεις με θέα θάλασσα οικονομικά σχετικά..
αν και το κορυφαίο μέρος είναι τα Σύβοτα για να μένεις...
Samion ούτε εμένα μου άρεσε ούτε η πόλη, γενικά νομίζω πήγα στην κακή πλευρά της Λευκάδας. Αλλά nightlife νησιου δεν ήταν αυτο στο Νυδρί...μιλάω για το 2003 βεβαια, απλά πλήξαμε!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion ούτε εμένα μου άρεσε ούτε η πόλη, γενικά νομίζω πήγα στην κακή πλευρά της Λευκάδας. Αλλά nightlife νησιου δεν ήταν αυτο στο Νυδρί...μιλάω για το 2003 βεβαια, απλά πλήξαμε!
εγω μιλαω για περσυ με clubs στο κυμα. ονοματα δεν θυμαμαι, αλλα θυμαμαι χαμο, ειδικα στη βορινη πλευρα της πολης, προς την πρωτευουσα..
μα ολοι οι ξένοι εκει είναι..
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
εγω μιλαω για περσυ με clubs στο κυμα. ονοματα δεν θυμαμαι, αλλα θυμαμαι χαμο, ειδικα στη βορινη πλευρα της πολης, προς την πρωτευουσα..
μα ολοι οι ξένοι εκει είναι..
δηλαδη πολυ βαβουρα ε??για αγιο νικητα τι λετε?αξιζει η διαμονη?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
εγω μιλαω για περσυ με clubs στο κυμα. ονοματα δεν θυμαμαι, αλλα θυμαμαι χαμο, ειδικα στη βορινη πλευρα της πολης, προς την πρωτευουσα..
μα ολοι οι ξένοι εκει είναι..
Πρέπει να κάνω ένα update στις πληροφορίες μου:cool:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δηλαδη πολυ βαβουρα ε??για αγιο νικητα τι λετε?αξιζει η διαμονη?
θέλεις νυχτα ναι ή όχι? είπες πριν ότι ειναι ψοφια το βραδυ..νυχτα μονο νυδρι κ πολη. τα υπολοιπα έχουν νυχτα χωριου. ο αγ. νικητας πιο ησυχία ακόμα...
Πρέπει να κάνω ένα update στις πληροφορίες μου:cool:
εμ... η νυχτα σε 10 χρόνια αλλάζει λίγο..εχει κ μεγαλη εποχικότητα...αλλο σεπτ, αλλο αυγουστος πχ..
 

kaithstarla

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
θέλεις νυχτα ναι ή όχι? είπες πριν ότι ειναι ψοφια το βραδυ..νυχτα μονο νυδρι κ πολη. τα υπολοιπα έχουν νυχτα χωριου. ο αγ. νικητας πιο ησυχία ακόμα...

εμ... η νυχτα σε 10 χρόνια αλλάζει λίγο..εχει κ μεγαλη εποχικότητα...αλλο σεπτ, αλλο αυγουστος πχ..
θελω να παω σε κανενα μπαρακι το βραδυ απλα δεν θελω αυτη την τρελα του νησιου...αλλα νομιζω πως με κατατοπισες.αν τα αλλα ειναι τελειως ερημα το βραδυ νομιζω πως δεν αξιζει.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
εμ... η νυχτα σε 10 χρόνια αλλάζει λίγο..εχει κ μεγαλη εποχικότητα...αλλο σεπτ, αλλο αυγουστος πχ..
15Αύγουστο είχα πάει-είχαμε διαβάσει σε ένα τουριστικό οδηγό ότι "στο κοσμοπολίτικο Νυδρί συγκεντρώνονται ορδες τουριστων"-Ε, όταν φτάσαμε και συνειδητοποιησαμε την κατάσταση επαναλαμβάναμε κάθε τρεις και λίγο αυτη την φράση και σκάγαμε στα γέλια!!!!
Πρέπει κάποια στιγμη να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο νησι:)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.462
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom