Ιορδανία δρομολόγια λεωφορείων Ιορδανια

Doulinho

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχουν καπου αναρτημενα δρομολογια απο bus για τις πολεις της ιορδανιας. εχω ερθει σε επικοινωνια με https://www.jtt.com.jo/en αλλα επιλεγουν να μην μου απαντησουν. δεν ενδιαφερομαι για τουρ ή κατι σε πακετο, οπως αναφερουν διαφορα σαιτ. αλλα για απλη μετακινηση πχ απο ακαμπα για γουαντι ραμ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχουν καπου αναρτημενα δρομολογια απο bus για τις πολεις της ιορδανιας. εχω ερθει σε επικοινωνια με https://www.jtt.com.jo/en αλλα επιλεγουν να μην μου απαντησουν. δεν ενδιαφερομαι για τουρ ή κατι σε πακετο, οπως αναφερουν διαφορα σαιτ. αλλα για απλη μετακινηση πχ απο ακαμπα για γουαντι ραμ.
Δες εδώ.
Γενικά δεν είναι πολύ βολικές οι δημόσιες συγκοινωνίες τουςo_O
 

Doulinho

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
εχεις δικιο δλδ απο ακαμπα για wadi rum που θελω εγω, δεν υπαρχει δρομολογιο..εξαιρετικα, σαν αμερικανικη ταινια με γκαφες θα ειναι η μετακινησεις μου εκει..
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
εχεις δικιο δλδ απο ακαμπα για wadi rum που θελω εγω, δεν υπαρχει δρομολογιο..εξαιρετικα, σαν αμερικανικη ταινια με γκαφες θα ειναι η μετακινησεις μου εκει..
Ρώτα εκεί που θα μένεις, ίσως υπάρχει κάποιο mini van ή κάτι τέτοιο εκτός από Jett, αλλά δεν είμαι σίγουρη.
 

nineta

Member
Μηνύματα
19
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
μάλι
εχεις δικιο δλδ απο ακαμπα για wadi rum που θελω εγω, δεν υπαρχει δρομολογιο..εξαιρετικα, σαν αμερικανικη ταινια με γκαφες θα ειναι η μετακινησεις μου εκει..
ψάχνοντας απάντηση στο ίδιο ερώτημα, πέτυχα κάποια μπλογκ που γράφουν οτι υπάρχει ένα λεωφορείο που η ώρα αναχώρησης για wadi rum είναι στη μια το μεσημέρι(τύπου μινι-μπας που όμως περιμένεις πρώτα να γεμίσει..)..αλλά δε μου φάνηκε πολύ αξιόπιστη πληροφορία..άσε που είναι κάπως περασμένη ώρα.. αυτό που μπορείς να κάνεις είναι, είτε να ψαχτείς με πρακτορείο/το μέρος που θα κοιμηθείς(αν κοιμηθείς στην πόλη), ή να βγεις σε κάποιο κομβικό σημείο και να κάνεις ώτοστοπ..συνηθίζεται αρκετά, και κόσμος που έχει πάει υποστηρίζει οτι είναι ασφαλές. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom