Γενικά δωμάτιο πάνω στο κύμα

sir-elric

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Αναζητειται ξενοδοχειο,ενοικιαζομενα,πανδοχειο,hostel που ανοιγοντας την πορτα του δωματιου να βουτας στην θαλλασα. αδιαφορο το μερος και να μην ειναι καμια καμπανα σε κανα 7στερο.

εχει κανας καλος χριστιανος εχει βρει τπτ?
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
ελα ρε , ειναι το Samui στο Αιγαίο;:D
 

konstantinaki86

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
καλησπέρα! Φέτος θέλω διακοπές σε κάποιο νησί των Κυκλάδων και ψάχνω ένα δωμάτιο που να είναι ακριβώς δίπλα στη θάλασσα!!! Έχω πάει στη Μήλο στο Ostraco Houses, Pachena, Milos - About the Ostraco houses όπου πέρασα απίστευτα και ψάχνω κάτι ανάλογο!!!! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ?????
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Κάτι αντίστοιχο είχα κι εγώ στη Σίφνο www.sifnosisland.gr/villaglaros

Ισως βεβαια να είναι λίγο μεγάλο αυτό το σπίτι για σας, είναι όμως σε ένα πολύ ήσυχο σημείο στο Πλατύ Γιαλό κοντά στο παλιό Ξενία.

Για πιο οικονομικά, εκεί δίπλα είναι το πολύ συμπαθητικό www.ageliki-sifnos.com με δική του αυλή και ωραίες ξαπλώστρες.

Ο Πλατύς Γιαλός προσφέρεται γι αυτό που ψάχνεις. Έχει κτίσματα ακριβώς πάνω στην άμμο και ο δρόμος είναι πίσω τους σε αντίθεση με άλλα μέρη όπου έχεις θάλασσα, δρόμο και μετά κτίσματα. Σχεδόν όλα είναι πανσιόν, πανσιόν με εστιατόριο ή καφέ. Άρα όλα είναι δίπλα σου. Επίσης υπάρχουν και κάποιες άλλες πανσιόν που είναι πίσω από το δρόμο πολύ καλές αλλά δεν έχουν αυτή την αμεσότητα με τη θάλασσα. Αυτά σου τα λέω σε περίπτωση που θελήσεις να ψάξεις και λίγο για να βρείς αυτό που σου ταιριάζει. Για οτιδήποτε θελήσεις, ρώτα με.:)

Υ.Γ. σε αυτό στη Μήλο, είχε κάτι εκεί κοντά για φαγητό ή έπρεπε να πηγαίνεις κάπου αλλού;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.999
Για πιο οικονομικά, εκεί δίπλα είναι το πολύ συμπαθητικό www.ageliki-sifnos.com με δική του αυλή και ωραίες ξαπλώστρες.
Έχω μείνει μια φορά σε αυτό που προτείνεις. Είναι πράγματι πάνω στη θάλασσα, αλλά τα δωμάτια κατά τη γνώμη μου είναι κάπως υπερτιμημένα (κυρίως πληρώνεις την εγγύτητα στη θάλασσα). Ο κήπος είναι όλα τα λεφτά.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Να διευκρινήσω ότι στο ageliki δεν έχω μείνει, μόνο το έχω δει και εκτίμησα και το σημείο στην άκρη της παραλίας.

Πολύ ωραίο πάντος το θέμα που ξεκίνησε η Κωνσταντίνα :clap:
 

konstantinaki86

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Ζέτα το δωμάτιο που έμεινα στη Μύλο είναι σε έναν μικρό οικισμό την Πάχαινα. Εχεί μόνο μικρά σπιτάκια. Για καφέ, φαγητό και τα υπόλοιπα πηγαίνεις ή Πολλώνια που είναι γύρω στα 5 λεπτά με τη μηχανή και για βραδάκι πηγαίνεις στη Χώρα που είναι λιγότερο από 10 λεπτά! Απίστευτο νησί...
Πολύ ωραίες οι ιδέες για Σίφνο!!!
Σαν νησί σας άρεσε? Παραλίες βόλτες χαλαρές και λοιπά???
 

life

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Στη Σίφνο,πάνω στο κύμα,μειναμε στο Αγλαΐα στουντιος,στις καμάρες,έχει εξέδρα για να βουτηξεις,δε μπορώ να βάλω Λίνk..ζητώ συγνώμη.στο γκουγκλ θα το βρείτε εύκολα,αν κι εγώ θεωρώ πως τότε ήταν ακριβό.
Ωραίο θέμα,πάντως.μπράβο!ωραια θαταν να υπαρχουνκι άλλες προτάσεις,όχι μόνο για Κυκλάδες!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom