Μύκονος δωματιο προς ενοικιαση..ΜΥΚΟΝΟΣ

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
ξερεις κανεις κανα δωματιο να νοικιασουμε για λιγες μερες στην χωρα της Μυκονου..

αν ξερεις καποιος κατι καθαρο και οικονομικο - οσο γινετε, Μυκονος ειναι αυτη - ...

δεν θα εχουμε αυτοκινητο, οποτε ειναι σημαντικο να ειναι κατι κεντρικο..

ευχαριστω πολυ..:D:D

ειναι λιγο επειγον, βιαζομαστε να το κλεισουμε γιατι ως γνωστον στον νησι γινεται πανικος, οποιος προλαβει...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Λοιπόν υποθέτω εννοείς ξενοδοχείο, οπότε έχουμε και λέμε:

Zorzis Hotel (ZORZIS HOTEL MYKONOS) Από ?80 το δίκλινο

Hotel Carbonaki (22890 24124, CARBONAKI HOTEL) Από ?80 το δίκλινο

Terra Maria Hotel (22890 24212, TERRA MARIA HOTEL in Mykonos - available soon...) Από ?80 το δίκλινο

Hotel Philippi (Τηλ. 22890 22294) Από ?60 το δίκλινο

Τώρα αν εννοείς σπίτι, και δεν κατάλαβα... τις συγγνώμες μου για το off-topic, και καλά να περάσεις!!
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Ξέρω ενοικιαζόμενα δωμάτια κοντά στο γιαλό (στην παραλία της χώρας), όπως κοιτάς τη θάλασσα στη δεξιά πλευρά. Αν σε ενδιαφέρει πες μου
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
το Hotel Carbonaki πέρα απο την τοποθεσία του κατα τα άλλα είναι λίγο άθλιο, καλύτερα να αποφεύγεται
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
ξερεις κανεις κανα δωματιο να νοικιασουμε για λιγες μερες στην χωρα της Μυκονου..

αν ξερεις καποιος κατι καθαρο και οικονομικο - οσο γινετε, Μυκονος ειναι αυτη - ...

δεν θα εχουμε αυτοκινητο, οποτε ειναι σημαντικο να ειναι κατι κεντρικο..

ευχαριστω πολυ..:D:D

ειναι λιγο επειγον, βιαζομαστε να το κλεισουμε γιατι ως γνωστον στον νησι γινεται πανικος, οποιος προλαβει...
neraida
:shock::shock:τι έγινε βρε παιδάκι μου με μας τέτοια ταύτιση παράλληλες ζωές ..αχ:( μονο που η δικιά μου η ζωή αριθμεί κάποια καλοκαίρια παραπάνω απο τη δική σου Είχα και γω σκοπό να κάνω ακριβώς την ίδια ερώτηση γιατί θέλω τρελά να πάω Μύκονο φέτος!!!Στο τσακ με πρόλαβες Είναι καταπληκτική Η Μύκονος μου αρέσει πολύ αν και έχω καποια χρόνια να την επισκεφτώ
Θα περάσεις τέλεια
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Ξέρω ενοικιαζόμενα δωμάτια κοντά στο γιαλό (στην παραλία της χώρας), όπως κοιτάς τη θάλασσα στη δεξιά πλευρά. Αν σε ενδιαφέρει πες μου
εμένα πάντως με ενδιαφέρει αν μπορείς να μου πεις ...θέλω να πηγαίνω με τα πόδια στη χώρα..βολεύει;
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
το Hotel Carbonaki πέρα απο την τοποθεσία του κατα τα άλλα είναι λίγο άθλιο, καλύτερα να αποφεύγεται
δηλαδή οταν λες άθλιο τι εννοείς;γιατι στις φωτο δείχνει ωραιότατο!
Πάντως δεν νομίζω οτι για Ιούλιο υπάρχει πρόβλημα για να κλείσει κανείς δωμάτιο πας και βρίσκεις εκεί Οταν κατεβαίνεις στο λιμάνι σε περικυκλώνουν μιλιούνια για δωμάτιο Υπάρχουν πολλά δεν υπάρχει πρόβλημα νομίζω πως και τον Αυγουστο να πας παλι θα βρείς
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
τι να πω βρε Μιραντα!! εχω ανατριχιασει!! πολυ παραλληλες ζωες!!:D:D
μηπως θα πας και Αργεντινη σε λιγες μερες??

παντως και ραντεβου να μην δωσουμε ποτε, θα σε πετυχω καπου μπροστα μου (μονο που δεν ξερω πως εισαι)... ;)

σκεφτεσαι να πας Μυκονο χωρις να κλεισεις απο πριν καπου? πολυ παρακινδυνευμενο μου φαινεται.. οτι θα βρεις θα βρεις καπου, αλλα που θα καταληξεις αγνωστο!!

παντως εμεις Μυκονο θα παμε 23 -26 ιουλιου, οποιος ειναι εκει meet me!!
και μετα ΣΑΜΟ!!!
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
τι να πω βρε Μιραντα!! εχω ανατριχιασει!! πολυ παραλληλες ζωες!!:D:D
μηπως θα πας και Αργεντινη σε λιγες μερες??

παντως και ραντεβου να μην δωσουμε ποτε, θα σε πετυχω καπου μπροστα μου (μονο που δεν ξερω πως εισαι)... ;)

σκεφτεσαι να πας Μυκονο χωρις να κλεισεις απο πριν καπου? πολυ παρακινδυνευμενο μου φαινεται.. οτι θα βρεις θα βρεις καπου, αλλα που θα καταληξεις αγνωστο!!

παντως εμεις Μυκονο θα παμε 23 -26 ιουλιου, οποιος ειναι εκει meet me!!
και μετα ΣΑΜΟ!!!
Δυστηχώς στην Αργεντινή δεν θα πάω αν και πολύ θα το θελα Ελπίζω όμως να μου κάτσει η Μύκονος και ναι εγώ μάλλον δεν θα κλείσω απο πριν ποτε στο παρελθόν δεν ειχα τον Ιούλιο πρόβλημα με τη Μύκονο και πέρσι που πήγε ένα ζευγάρι φίλων μου βρήκαν μια χαρά δεν υπάρχει πια το πρόβλημα που υπήρχε κάποτε γιατί έχουν χτιστεί χιλιάδες και είναι δύσκολα να γεμίσουν
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Το θέμα είναι ότι είναι δύσκολο να βρεις κάτι στο κέντρο και μάλιστα σε καλή τιμή.

Επίσης νομίζω πως όπου και να μείνεις στην Μύκονο, ένα μηχανάκι θα το χρειαστείς για τις μετακινήσεις σου, ώστε και στις παραλίες να μπορέσεις να πας αλλά και σε περίπτωση που είναι λίγο παραέξω το ξενοδοχείο σου να μπορέσεις να πηγαίνεις μέχρι κάποιο σημείο να το παρκάρεις και να συνεχίσεις τις βόλτες σου.

Δυστυχώς Νεραϊδούλα, όπως σου είπα και σε pm, δεν έχω να σου συστήσω κάτι συγκεκριμένο αφού συνήθως ήμουν φιλοξενούμενος στην Μύκονο. Μόνο μία φορά έμεινα σε ξενοδοχείο, πάνω από την πλατεία της Μαντούς Μαυρογένους, αλλά η τιμή του για το 2κλινο ήταν κάπου στα 100 Ευρώ. Δεν θυμάμαι και πως το λένε ακριβώς... (κάτι σε ανδρικό όνομα). Ήταν αρκετά μικρό και όχι κάτι ιδιαίτερο.
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
thanks cakenet, αλλα μηχανακι δεν παιζει, δεν οδηγαω μηχανακι και δεν θα μου αρεσε ποτε να το κανω..
τα περισσοτερα στην Μυκονο τελικα ειναι ετσι, ακριβα και τιποτα το ιδιαιτερο, εκμεταλλευονται την ζητηση που υπαρχει και χτυπανε κατι τιμες..
φιλοξενια η καλυτερη λυση..
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Μiranta, σου έστειλα μήνυμα για τα δωμάτια.

Όσον αφορά τις μετακινήσεις, σίγουρα το μεταφορικό μέσο είναι πάντα πιο βολικό από τις συγκοινωνίες. Όμως για τον Αύγουστο, επειδή γίνεται χαμός από κίνηση και υπάρχει πρόβλημα parking (!!!), αν κάποιος μένει στη Χώρα ή κοντά, καλύτερα ίσως με τα πόδια και λεωφορείο. Τα δρομολόγια των λεωφορείων είναι πολύ τακτικά το καλοκαίρι.

Γενικά πάντως, καλύτερη εποχή για τη Μύκονο δεν είναι 20/7-20/8, αλλά φυσικά εξαρτάται απ'το τι θέλει να κάνει ο καθένας. Τις υπόλοιπες εποχές, το νησί είναι πανέμορφο και η ατμόσφαιρα διαφορετική. Ειδικά Ιούνιο και Σεπτέμβριο, ο καιρός είναι ακόμη καλύτερος για μπάνιο απ'ότι Ιούλιο-Αύγουστο και έχει πολύ λιγότερο κόσμο (μμμ... λες να πάω τώρα; πες πες, μου έβαλα ιδέες!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom