Ισπανία εκμάθηση ισπανικών στην ισπανία

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Εγω θα σου πρωτεινα αυτο
Escuelas Oficiales de Idiomas en Espaρa. Carmen Vera Pιrez (EOI de Hellνn)

ειναι πιο ανωτερο και το διπλωμα του ή η ταξης που θα περνας ειναι oficial και με τη σφραγιδα της ισπανιας. Εχει ιδια δυναμη με το DELE και μαθαινεις σωστα castellano.
Α, και η τιμη ειναι συμβολικη,μονο τα βιβλια πληρωνεις
(ετσι ηταν το '04)

Σου πρωτεινο αυτη γιατι και εγω στην αρχη ειχα παει σε ιδιωτικη αλλα δεν ελεγε κατι,πεταμα χρηματων ηταν
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Δεν χρειαζεται να με ευχαριστησεις και το ξερεις.
Αντε να πας με το καλο και καλο κουραγιο!!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.877
Likes
14.380
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
το ειχα ψαξει κι εγω και πιστευω ειναι οικονομικος προορισμος η ισπανια για εκμαθηση ισπανικων
ποσο καιρο θα μπορουσες να διαθεσεις?
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Το καλυτερο βεβαια για να μαθεις γρηγορα ειανι εκτος απο το σχολειο να βρεις και μια δουλιτσα.
Ετσι και θα βγαζεις χρηματα αλλα και θα κανεις τρελει εξασκησει.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
ξέρει κανείς πληροφορίες ή έχει συμμετέχει ποτέ σε κάτι τέτοιο ? Spanish Abroad, Inc. ~ Spanish Language Schools ~ Learn Spanish ~ Spanish Immersion
Επειδη σημερα εχω προβλημα με πολυ αργη συνδεση και δεν ανοιγει και το link για ποσο καιρο ενδιεφερεσαι ;

Ειχα παει πολυ παλια για 1 μηνα εντατικα σε ενα πανεπιστημιο στο Βορρα .. αν σε ενδιαφερουν λεπτομερειες πες μου να σου γραψω αναλυτικα .....
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Επειδη σημερα εχω προβλημα με πολυ αργη συνδεση και δεν ανοιγει και το link για ποσο καιρο ενδιεφερεσαι ;

Ειχα παει πολυ παλια για 1 μηνα εντατικα σε ενα πανεπιστημιο στο Βορρα .. αν σε ενδιαφερουν λεπτομερειες πες μου να σου γραψω αναλυτικα .....
Ναι καλέ γράψε, τι ρωτάς;!!:D
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Λοιπον πηγα προ αμνημονευτων χρονων αλλά υποθετω οτι τα ίδια ισχυουν και τωρα .
Τοτε υπηρχαν στην Αθηνα 2 φροντιστηρια για Ισπανικα.
Η εκανες μαθηματα στην Ισπανική Πρεσβεια στη Σκουφα με λιγα χρηματα αλλά με περιορισμενες θεσεις ή στη Παντου ιδιωτικα παλι στη Σκουφα.
Εγω ειχα τελειωσει 2 χρονιες στη πρεσβεια οταν εμαθα οτι η Παντου κανει "εκδρομη" για Ιουλιο ή Αυγουστο με εντατικα μαθηματα στο Σανταντερ στη Βορεια Ισπανια.
Πηγα ,ειπα ψεματα οτι δεν ξερω Ισπανικα αλλά οτι θα γραφτω στη σχολη της οταν γυριζαμε και με εβαλε σε ενα γκρουπακι 13 ατομων για όλο τον Αυγουστο.
Πληρωσαμε όλα τα χρηματα και μας εκλεισε στεγη και διατροφη μεσα στο Πανεπιστημιο , σε μονοκλινα (πολυ μικρα ) δωματιακια με κοινο μπανιο σε καθε οροφο. Εκει μας περασαν απο τεστ γνωσεων στη γλωσσα και μας εβαλαν στην αναλογη ταξη .
ειχε 4 ωρες μαθημα το πρωι και το απογευμα προαιρετικα ομιλιες και ταινιες για εξασκηση.
Περασα τέλεια αλλά δεν εμαθα τιποτα !! Ειμαστε 550 σπουδαστες και μεταξυ μας μιλουσαμε Αγγλικα ή Γαλλικα γιατι τα Ισπανικα μας ηταν υποτυπωδη οποτε εξασκηση μηδεν . Τα βραδυα βγαιναμε και μπεκροπιναμε και το πρωι αργουσα στα μαθηματα .
Μόνο τα Γιαπωνεζακια διαβαζαν όλη την ώρα άντε και κανενας Γερμανός .
Οι παλιες καραβανες που ειχαν ξαναπαει δεν εμεναν στους κοιτωνες ουτε ετρωγαν μεσα στο πανεπιστημιο αλλά ειχαν εγκαιρα νοικιασει σε σπιτια ντοπιων με φαγητο ή χωρις .Αυτοι κατι εμαθαν γιατι αναγκαστικα μιλουσαν Ισπανικα στα σπιτια γιατι ειδικα εκεινα τα χρονια αν δεν μιλουσες τη γλωσσα τους κινδυνευες να μεινεις νηστικος !! Ως γνωστον οι Ισπανοι γρι απο άλλες γλωσσες και επιπλεον οι Βορειοι ηταν πολυ κλειστοι για να πιασεις κουβεντα και να κανεις λιγο πρακτική.
Αυτα θυμαμαι και οτι ειδα πολλες καλες παραστασεις γιατι ειχαν "Πολιτιστικο Αυγουστο " με αποκορυφωμα την Alicia Alonso με τα μπαλετα της Κουβας .
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
4 ωρες μαθημα το πρωι και το απογευμα προαιρετικα ομιλιες και ταινιες για εξασκηση.
ειδα πολλες καλες παραστασεις γιατι ειχαν "Πολιτιστικο Αυγουστο " με αποκορυφωμα την Alicia Alonso με τα μπαλετα της Κουβας

Περασα τέλεια αλλά δεν εμαθα τιποτα !!
.
Βρε Κικι το παιδι ειπε οτι θελει να μαθει Ισπανικα και οχι να παει διακοπες στην Ισπανια :bleh::bleh::bleh:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Βρε Κικι το παιδι ειπε οτι θελει να μαθει Ισπανικα και οχι να παει διακοπες στην Ισπανια :bleh::bleh::bleh:

και εγω για να μαθω Ισπανικά νομιζα οτι πήγα ,
αλλά με παρεσυραν .... κακες συναναστροφες !!!

αγαπητε fitziano που ειναι τα smilies μου ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom