εξωτικο ταξιδι τον Αυγουστο

mdrand

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
θα ήθελα να πάω κάπου εξωτικα τον Αυγουστο, τι μου προτείνετε?

ευχαριστω
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
θα ήθελα να πάω κάπου εξωτικα τον Αυγουστο, τι μου προτείνετε?

ευχαριστω
Μάλλον θα πρέπει να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη για να μπορέσουν να σε βοηθήσουν οι ειδικοί στα εξωτιά ταξίδια. Θέλεις να την αράξεις σε μια παραλία και να μην το κουνάς από εκεί, π.χ. μαλδίβες ή θα ήθελες να το συνδυάσεις και με εκδρομές ποικίλου ενδιαφέροντος π.χ. μπαλί. Πόσες ημέρες (διανυκτερεύσεις) διαθέτεις; Και από budget. A και φυσικά καλώς ήρθες στην παρέα μας.:clap::clap::clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλώς ήρθατε !!
αναφέρατε ήπειρο ...ειμαστε μπροστά στην μηχανή αναζήτησης ..over!!!
 

mdrand

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σας ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις!! Λοιπόν πέρσι πήγα Μπαλί και ξετρελάθηκα!! Τώρα θα ήθελα κάτι για 3 βδομάδες του Αυγούστου και να συνδυάσω κυρίως εξωτικές παραλίες με λίγη περιπέτεια. Ταυλάνδη είναι η πρώτη μου επιλογή από KO Samui πλευρα γιατι εχω ακούσει πως δεν βρεχει τόσο εκεί. Ειναι αληθεία αυτο??? δεν θέλω να φυγω από τον ομορφο ηλιο της ελλαδας και να παω στις βροχες!!

Γενικα τι αλλο μου προτεινετε για την περιοδο αυτη ειμαι ανοιχτη σε ενναλακτικες προτασεις...σκεφτομαι για 2-3 εβδομαδες και το budget μου ειναι στα 2000-2500 το ατομο.

Εχω ψάξει ηδη για costa rica που εχω και γνωστους, kai για μεξικο αλλα και παλι ο καιρος με προβληματιζει λιγο

Καλως σας βρήκα και ευχαριστω για την βοηθεια
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δυστυχώς έχω ταξιδέψει μόνο Ευρώπη και εγώ δε μπορώ να σε βοηθήσω. Μην ανησυχείς πάντως, οι ειδικοί θα εμφανιστούν και θα σου δώσουν βοήθεια.
Να σε ρωτήσω εγώ κάτι; Μπαλί πήγες Αύγουστο; Και αν ναι πως ήταν ο καιρός και οι παραλίες; Ρωτάω γιατί υπάρχουν πιθανότητες να πάω φέτος τον Αύγουστο. Αν θες φτιάξε και τον χάρτη σου να ξέρουμε που έχεις ταξιδέψει.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπαλί έχω πάει εγώ Αύγουστο, μια χαρά ήταν ο καιρός, είχε και τις βροχούλες του αλλά πολύ σποραδικές.

Αφού Ασία πήγες γιατί δεν πας από την άλλη μεριά προς Μεξικό, Καραϊβική, κλπ; με λίγο ψάξιμο ίσως καταφέρεις να βρεις κάτι μέσα στο budget σου.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μπαλί έχω πάει εγώ Αύγουστο, μια χαρά ήταν ο καιρός, είχε και τις βροχούλες του αλλά πολύ σποραδικές.

Ευχαριστώ αφεντικό, διότι το είχα μια έννοια, καθώς μόνο Αύγουστο δυστυχώς μπορώ να κάνω ένα τόσο μεγάλο ταξίδι. Ελπίζω να τα καταφέρω φέτος.
 

sotomayor

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΚΑΛΗΔΟΝΙΑ
θα ήθελα να πάω κάπου εξωτικα τον Αυγουστο, τι μου προτείνετε?

ευχαριστω
Πάρα πολύ ωραία είναι στη Βενεζουέλα, -ή μάλλον τέλεια!!- αλλά είναι λίγο δύσκολο να πας μόνη σου ενώ με πρακτορείο Ελληνικό, πχ. versus, είναι αρκετά ακριβά.
Πολύ καλά και πολύ φθηνά είναι στον Αγ. Δομήνικο. (Μπορείς να το συνδυάσεις και με Miami!!) H Κούβα πολύ χειρότερη (προσωπική άποψη αλλά και πολλών άλλων)
Εγώ πάω Κένυα στις 29-6-09 για 18 διανυκτερεύσεις. Συνδυάζω 4 μέρες σαφάρι και 14 παραλία στον Ινδικό ωκεανό. Όταν γυρίσω θα σου πω περισσότερες λεπτομέρειες!
ΥΓ: Αν αποφαίσεις να πας προς Αμερική ή Καραιβική ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κλείσεις με Αγγλικά πρακτορεία γιατί είναι πάμθηνα σε σχέση με οποιαδήποτε άλλη Ευρωπαική χώρα. Εγώ πήγα "προς τα κει" 5-6 φορές, όλες μέσω Αγγλίας. Και Κένυα έτσι έκλεισα με 1360 το άτομο! Αν θες περισσότερες λεπτομέρεις, πες.
Καλά ταξίδια σε όλους!!
 

mdrand

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες! Νομίζω πως τελικά τείνω προς Ταυλάνδη οπότε.....ποιος ξέρει να μου δώσει κάποιες συμβουλές για το μέρος?? Με ποια αεροπορική να κλείσω για πιο φθηνά? Αξίζει να παω και για λίγες μέρες Μαλαισία μιας και θα είμαι εκει κοντα? Είναι επικύνδυνη η Μαλαισία?

Ευχαριστω!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες! Νομίζω πως τελικά τείνω προς Ταυλάνδη οπότε.....ποιος ξέρει να μου δώσει κάποιες συμβουλές για το μέρος?? Με ποια αεροπορική να κλείσω για πιο φθηνά? Αξίζει να παω και για λίγες μέρες Μαλαισία μιας και θα είμαι εκει κοντα? Είναι επικύνδυνη η Μαλαισία?

Ευχαριστω!
Ξεκίνα τη μελέτη από τις ταξιδιωτικές ιστορίες του φόρουμ, θα βρεις πληροφορίες που σε ενδιαφέρουν.....

Εγώ έκανα το ταξίδι που έχεις στο μυαλό σου το καλοκαίρι του 2008. Περισσότερα εδώ:

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...E5%F3%FD-%EA%E1%E9-%EC%DC%E3%E9%F3%F3%E1.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...azing-perhentian-other-malaysian-stories.html

Φυσικά στη διάθεσή σου για περισσότερες πληροφορίες...
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες! Νομίζω πως τελικά τείνω προς Ταυλάνδη οπότε.....ποιος ξέρει να μου δώσει κάποιες συμβουλές για το μέρος?? Με ποια αεροπορική να κλείσω για πιο φθηνά? Αξίζει να παω και για λίγες μέρες Μαλαισία μιας και θα είμαι εκει κοντα? Είναι επικύνδυνη η Μαλαισία?

Ευχαριστω!
καλημερα!!!!λοιπον μαλαισια πηγα πριν απο 3 χρονια...ηταν απλα τελεια!!πηγαμε οργανωμενο βεβαια αλλα για την κουαλα λουμπουρ δεν χρειαζεται.χρειαστηκε στο βορνεο που πηγαμε που ηταν και κει πολυ ωραια!!οχι δεν ειναι επικυνδινη...ειναι ξεμυαλιστρα!!!το τι πολυκαταστηματα και κακο εχει δε λεγεται!αξιζει να παει κανεις!και φυσικα οι διδυμοι πυργοι!:Dπου ανεβηκαμε κιολας(θελει ειδικη διαδικασια βεβαια!)
απο ταυλανδη εχω παει μπανκογκ και ηταν και εκει πολυ ωραια..αλλο πραγμα βεβαια..κ βεβαια μαλλον με την thai θα πεταξεις..και μεσα σολα αυτα προλαβαινεις να βαλεις καποιες μερες πουκετ,κο σαμουι ή λανγκουι που ξερω οτι ολα ειναι φανταστικα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom