ηθικο διλημμα....βοηθηστε

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
καλημερα....τα τελευταια χρονια ειμαι φανατικη οπαδος των ταξιδιων...τα βλεπω σαν εμπειρια ζωης και με τον αντρα μου εχουμε την ιδια φιλοσοφια...και ονειρο μας ειναι να καταφερουμε να γυρισουμε ολο τον κοσμο...εδω κι εξι μηνες ηρθε στη ζωη μας η μικρη ζουζουνα μας και μας εφερε τα πανω κατω!!!φυσικα ειναι η πρωτη προτεραιοτητα στη ζωη μας..ομως δε θελω να σταματησουμε εντελως την παλια αγαπημενη μας συνηθεια!!!ειχαμε σχεδον αποφασισει να παμε μια βδομαδα Σκωτια και να την αφησω στη μαμα μου(την οποια δεν βλεπει γιατι μενουμε μακρυα)...ομως ακουσα στην tv καποιον που ελεγε να μην απομακρυνομαστε απο τα παιδια μας τουλαχιστον πριν κλεισουν χρονο...και μ'εβαλε σε σκεψεις...τι να κανω;;;;;;;
να παω το ταξιδι μου ακολουθωντας τα πιστευω μου ή να το θυσιασω για να μην αναστατωθει η μπουμπου μου;;;
ειμαι πολυ ακαρδη μανα;;;βοηθηστε με ....πρεπει να νιωθω τυψεις που θελω να την αφησω για μια βδομαδα;;;:roll:
περιμενω την γνωμη σας...ευχαριστω,φιλακια!!
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
κανεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
κριμα...κι εγω χαρηκα με αυτο το site αλλα........ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!!!!!!
 

sistar

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
καραιβικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
για να μην στεναχωριεσαι.......ειναι δυσκολο να παρεις και την μικρη μαζι;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.284
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
ομως ακουσα στην tv καποιον που ελεγε να μην απομακρυνομαστε απο τα παιδια μας τουλαχιστον πριν κλεισουν χρονο...και μ'εβαλε σε σκεψεις...τι να κανω;;;;;;;

Να κλείσεις την τηλεόραση.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μετα απο μια εγκυμοσυνη δικαιουσαι να πας μια εβδομαδα καπου. Μονο αρχισε να φερνεις σε επαφη τη μικρη με τη γιαγια της απο λιγο πιο νωρις: Μην την αφησεις εκει τελευταια ωρα και στιγμη και τρομαξει το παιδι.
Υ.Γ. Εγω αφησα τη δικια μου στη μητερα μου που εμενε στην Αθηνα (εγω Θεσσαλονικη) 9 μηνων και την ξαναβρηκα 10 μηνων, για να παω σε μερη εξωτικα και μια χαρα ηταν ολα. Τωρα ειναι σχεδον εικοσι χρονων και σε πληροφορω οτι τραυμα εγκαταλειψης δεν το εχει.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
κανεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
κριμα...κι εγω χαρηκα με αυτο το site αλλα........ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!!!!!!

ίσως δεν σου απαντήθηκε αμέσως γιατί ένα όμοιο θέμα συζητιέται ταυτόχρονα

σιγουρέψου ότι η μάνα σου μπορεί να το κρατήσει και να το περιποιηθεί ιδίως
αν αρρωστήσει (εύχομαι να μη συμβεί).

πολλές φορές οι μανάδες μας ξεχνάνε την δική τους εμπειρία με τα μωρά
και τώρα τις κουράζουν..
 

Μαρ

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπουενος Αιρες
κλεισε την τηλεοραση εγω αφησα τον γιο μου τεσσαρων μηνων στην μαμα μου για ταξιδι δεκα ημερων στην γερμανια και ο μικρος μολις ειχε αναρρωσει απο κοκκυτη τωρα ειναι εικοσι χρονων χωρις ψυχολογικα προβληματα.Εαν αυτο δεν σου φτανει οταν διοριστηκα στην εκπαιδευση αφησα τα δυο παιδια μου πεντε χρονων και τριων μηνων στην μαμα μου και στον ανδρα μου για ενα χρονο κανεις τους δεν επαθε τιποτα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.623
Likes
50.284
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
ίσως δεν σου απαντήθηκε αμέσως γιατί ένα όμοιο θέμα συζητιέται ταυτόχρονα
Επίσης, τα τόπικ στο social forum έχουν τη μικρότερη επισκεψιμότητα από όλα, αφού δεν εμφανίζονται στα "αδιάβαστα μηνύματα".
 

coconut

Member
Μηνύματα
167
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Θιβετ
Διαβασα το μηνυμα σου πριν λιγο και πιστεψε με ετσι ακριβως ενιωσα κι εγω πριν περιπου 10 χρονια.Καναμε σχεδια τοτε με τον αντρα μου να παμε στο Θιβετ οταν προεκυψε η εγκυμοσυμοσυνη του γιου μου.
Μεγαλη χαρα απο τη μια, ανησυχια απο την αλλη!
Μηπως τελειωσανε για μας πια τα ταξιδια;Ειμαστε ενα ζευγαρι τρελαμενο με τα ταξιδια.Δεν μπορουμε να φανταστουμε τη ζωη μας αλλιως.
Οταν λεω ταξιδια εννοω διμηνες περιηγησεις και οχι λιγες μερες τουρισμο.Τρια χρονια μετα γεννησα την κορη μου.Παιρναμε τα παιδια μας απο μωρα και καναμε ελευθερο καμπιγκ και εκδρομες σε διαφορα μερη της Ελλαδας.
Μεσα μας ομως σιγοκαιγε αυτο το παθος για τα μακρινα ταξιδια.
Οταν η κορη μου εγινε δυο αποφασισαμε οτι πλεον ειμαστε ετοιμοι να αρχισουμε να ξαναταξιδευουμε.Τα πηραμε και πηγαμε για εναμιση μηνα στην Ινδονησια .Περασαμε κι εμεις υπεροχα, αλλα κι εκεινα ζησανε εμπειριες πολυτιμες για τη ζωη τους.
Απο τοτε πηγαινουμε σχεδον καθε χρονο ενα μεγαλο ταξιδι.
Εχουν παρει πλεον κι εκεινα το μικροβιο μας.
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
ευχαριστω πολυ ολους σας!!!!!και σορρυ που γκρινιαξα λιγο....μαλλον ειμαι λιγο ανυπομονη!!!φιλακια
Υ.Γ. Η συμβουλη να κλεισω την tv μαλλον ειναι η πιο σωστη!!!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
σωστα!κλεισε την τηλεοραση!!!!!!κανει κακο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom