Alitalia Alitalia - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
φαινεται οτι εγκαταλειπεται οριστικα καθε προθεση να γινει το Flying blue της AF το Frequent flyer προγραμμα της εταιρειας. χωρις να αποκλειεται τπτ για το μελλον. ετοιμαζεται το Mille Miglia 2013-2018. τα ιαχυοντα μιλια μαλλον θα μεταφερθουν. ανακοινωσεις προσεχως..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
οριστικα Fortaleza απο Δεκεμβριο..
πωλησεις επομενη εβδομαδα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Άλλο TAM (Βραζιλία), κι άλλο TAP Air Portugal, στην οποία αφορά το άρθρο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
taver said:
Άλλο TAM (Βραζιλία), κι άλλο TAP Air Portugal, στην οποία αφορά το άρθρο.
ενα γραμμα εκανα λαθος αλλα μετα δεν διορθωνοταν...σωστα ΤΑΡ.
και η TAM αυτονομη δεν υπαρχει πια..και τα δυο σηματα παντως φαινεται αποχαιρετουν μαζι την αστροσυμμαχια...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Manage κράτηση Alitalia από που κάνω;
Όπως ας πούμε στη Lufthansa που δίνεις κωδικό κράτησης και όνομα και βλέπεις τις πτήσεις σου...
Ευχαριστώ

edit: Βρήκα αυτό https://mm.alitalia.com/en_en/BOOKING/Apvsearch.aspx αλλά δε δουλεύει. Υπάρχει κάτι άλλο;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Manage κράτηση Alitalia από που κάνω;
Όπως ας πούμε στη Lufthansa που δίνεις κωδικό κράτησης και όνομα και βλέπεις τις πτήσεις σου...
Ευχαριστώ

edit: Βρήκα αυτό https://mm.alitalia.com/en_en/BOOKING/Apvsearch.aspx αλλά δε δουλεύει. Υπάρχει κάτι άλλο;
αυτο το λινκ που τωρα ειδα, οντως δεν δουλευει. στο ιταλικό σαιτ όπως και στη σελίδα mille miglia δουλευει κανονικά.
https://mm.alitalia.com/IT_IT/booking/apvsearch.aspx
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Όντως αυτό δουλεύει. Ευχαριστώ.
 

guiness70

Member
Μηνύματα
40
Likes
0
Καλησπερα

Εχω ρωτησει και αλλη φορα για τα μιλια που δινει η alitalia αλλα δεν καταφερα ποτε να καταλαβω πως ακριβως δουλευει το συστημα και τωρα με αυτο της ανταλλαγης μιλιων με τα e coupon μπερδευτηκα και αλλο.

- Πως μπορω να μεταφερω τα λιγα μιλια που εχω απο την airfrance στην Alitalia ωσε να παρω ενα award ticket για να μην αγορασω τα λιγα μιλια που μου λειπουν;
-Μπορω να παρω και αλλο ατομο μαζι μου και πως το ζηταω αυτο;
-Μηπως συμφερει καλυτερα να ανταλλαξω τα μιλια μου με τα e coupon ωστε να μην εχω περιορισμο στο ποτε θα αγορασω το εισιτηριο μιας και ποτε η ημερομηνια που θα ταξιδεψω δεν ειναι στανταρ. Ετσι ομως χανω καποια μιλια απο τη στρογγυλοποιηση

Αν καποιος δεν βαριεται να μου τα εξηγησει αναλυτικα, οπως κανουν στα μικρα παιδια γιατι ετσι νιωθω μιας και οσες φορες και αν διαβασα τους κανονισμους παντα υπαρχει κατι που δεν καταλαβαινω και απο το τηλεφωνο ειναι δυσκολο να τους παρω και να μιλησω πολλη ωρα.

Ευχαριστω εκ των προτερων οποιον μπει στον κοπο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.656
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom