η high season του ιουλιου-αυγουστου εχει τις ιδιες τιμες με την αντιστοιχη των χριστουγεννων και του

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
Θελω να ταξιδεψω στη νεα υορκη με γκρουπ αλλα επειδη δεν εχουν βγει ακομα προγραμματα για ιουλιο-αυγουστο θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε αν οι τιμες ειναι περιπου ιδιες σε ολες τις υψηλες περιοδους μεσα στο χρονο ή αλλαζουν αναλογα με την περιοδο? δλδ οι τιμες για τα χριστουγεννα κ το πασχα θα ειναι ιδιες με το καλοκαιρι για τη συγκεκριμενη πολη ή επειδη ειναι καλοκαιρι θα ανεβουν πολυ παραπανω απο τα χριστουγεννα κ το πασχα? ευχαριστω πολυ!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Σκεφτηκες καλα τη λυση του γκρουπ? Η ΝΥ δεν ειναι δυσκολος προορισμος, μεμονωμενα μπορεις να πετυχεις χαμηλοτερο κοστος.
Αν αποφασισεις για μεμονωμενο ταξιδι,εχεις το χρονο να βρεις κατι πολυ φτηνοτερο απο τα πρακτορεια για ταξιδι με επιστροφη μεχρι τις 22.12.
Ιουλιο-Αυγουστο με το συνδυασμο ζεστης - υγρασιας μπορει να σου φανει κολαση.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
Πιστευω ότι για τη Νεα Υορκη η high season ειναι τα Χριστούγεννα. Το καλοκαιρι είναι αλλοι οι δημοφιλείς προορισμοί. Πάντως κι εγω συμφωνω να πας καλυτερα μονη σου !
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Ιουλιο-Αυγουστο με το συνδυασμο ζεστης - υγρασιας μπορει να σου φανει κολαση.
Αστα αυτα με την ζεστη ...... μια φορα ετυχε. Συμφωνω εχει υγρασια , αλλα ειναι αρκετα ανεκτη.
Μονη δυσφορια που μπορει να νιωσεις ειναι στους σταθμους του μετρο , αλλα για λιγο
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Και εγώ με την σειρά μου θα σου πρότεινα να πας μεμονωμένα!Αν καταφέρνεις να "διαβάζεις" τους χάρτες είναι μία πολύ εύκολη πόλη και δεν θα δυσκολευτείς να γυρίσεις όσα θες να δεις!Άσε που για ότι αξιοθέατο θα θες να δεις είναι και εξυπηρετικότατοι και στην reception του ξενοδοχείου να σε κατατοπίσουν!Και η πόλη είναι και πολύ ασφαλής....Αν όμως θες να πας με group σου προτείνω να ρίξεις μία μάτια στο versus travel(ρώτα να σου πουν πότε θα βγάλουν τιμές,κάποιες φορές βγάζουν και προσφορές με κάποια μειωμένη τιμή αν το κλείσεις π.χ. μέχρι την τάδε ημερομηνία)όπου δεν εχω προσωπική εμπειρία αλλά από πολλά άτομα έχω ακούσει τα καλύτερα!Καλό σου ταξίδι αν με το καλό πας και είμαι σίγουρη θα περάσεις τέλεια! ;-)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Παντως γενικα τα πρακτορεια βαρανε τους προορισμους τις περιοδους οπου ο ταξιδιωτης θα παρει την αδεια του κ κυκλοφορει ο κοσμος ..δηλ καλοκαιρι-Χριστ-Πασχα.
Θα συμφωνησω κ γω με τους προλαλησαντες οτι ευκολα τριγυρνας στην πολη..οντως κ μας η ρεσεψιον του χοτελ μας βοηθησε πολυ και εχε υποψη σου οτι τα πρακτορεια με τα οργανωμενα γκρουπ ουτως ή αλλως αφηνουν πολλες μερες ελευθερες να περιπλανηθεις στην πολη,οποτε ουσιαστικα παλι μονος σου εισαι.
 

vasilisdespoina

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Οι γονείς μου πριν ένα χρόνο ταξίδεψαν με οργανωμένο γκρουπ στη Ν. Υόρκη και αυτό τελικά που κατάλαβαν είναι ότι μπορείς άνετα να τη γυρίσεις και μόνο σου. Ειδικά το Μανχάταν είναι πολύ καλά ρυμοτομημένο και με τη βοήθεια ενός χάρτη πηγαίνεις όπου θέλεις. Όσο για το γκρουπ, το καλό που σου προσφέρουν είναι ενδεχόμενες εκδρομές σε κοντινές πόλεις.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.993
Likes
12.059
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Οι γονείς μου πριν ένα χρόνο ταξίδεψαν με οργανωμένο γκρουπ στη Ν. Υόρκη και αυτό τελικά που κατάλαβαν είναι ότι μπορείς άνετα να τη γυρίσεις και μόνο σου. Ειδικά το Μανχάταν είναι πολύ καλά ρυμοτομημένο και με τη βοήθεια ενός χάρτη πηγαίνεις όπου θέλεις. Όσο για το γκρουπ, το καλό που σου προσφέρουν είναι ενδεχόμενες εκδρομές σε κοντινές πόλεις.

Για να καταλαβω, οι γονεις του Βασιλη ή οι γονεις της Δεσποινας;
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
101
Likes
12
Καλησπέρα.
Μετά 2 αναβολές για το μήλο, όπου και θα πηγαίναμε μόνοι μας (2 ζευγάρια), τελικά μας βόλεψε το 9-ήμερο 10/7-19/7, με απευθείας πτήσεις με Ellinair (φτάνει 12:00 το πρωί, φεύγει 23:00 από εκεί, έχει 2 βαλίτσες /άτομο) με οργανωμένο γκούπ.

Οι τιμές αρκετά καλές για τις παροχές,πτήσεις,ξενοδοχείο. Ερωτήσεις:

1. Μέσα Ιουλίου πως είναι ο καιρός? Είναι υποφερτός (Ζέστη/Υγρασία) ή θα τα δούμε όλα?
2. Η Ellinair ξέρει κανείς να μας πει κριτικές?
3. Υπάρχουν 4 πρακτορεία με το ίδιο πρόγραμμα και σχεδόν ίδιες τιμές. Παίζει ρόλο τελικά αφού και οι 4 έχουν το ίδιο πρόγραμμα, ίδιο ξεναγό κ.λ.π. Για την ιστορία είναι το Joy tours, Ginis, Manessis & Versus. Κανένα σχόλιο ή κάποια ιδιαίτερη επιλογή?

4. Ελπίζω με την τρίτη να πάμε τελικά. Κάθε άλλη βοήθεια, Δεκτή!!
Thanks.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom