Θιβέτ Νεπάλ θελω να κανω ορειβασια στο εβερεστ

Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νοτιος πολος
καλησπερα μου αρεσουν τα ακραια αθληματα εχω κανει μονο μια φορα ορειβασια[πεζοπορια] στο kota kinabalu mountain μαλαισσια.θα θελα να ρωτησω ποσα λεφτα χρειαζονται και ποσες μερες επισεις για νανεβοκατεβεις το εβερεστ;επισεις δεν εχω εξοπλισμο...ευχαριστω πολλυ
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
που θες εμεις να ξερουμε δηλαδή ???????

μαθε και πες και σε μας και οταν πας πάρε και τον traveller μαζί σου μπας και γλιτώσουμε απο δάυτον
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλησπέρα.
Αυτό που ζητάς είναι πολύ εξειδικευμένο και αρκετά επικίνδυνο να το κάνεις μόνος σου χωρίς την κατάλληλη προετοιμασία για το υψόμετρο κλπ. Καλύτερα να απευθυνθείς σε ορειβατικούς ομίλους. Υπάρχουν αρκετοί οι οποίοι οργανώνουν τέτοιες αποστολές.
 
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νοτιος πολος
χαχαχαχαχα.ωραιος ο φιλος και ωραια και η φοτο σου.πλακα εχεις χαχαχαχαχα.απλα εχθες συνδεθηκα στο τσατ και ελεγα μπας και κανεις μπορει να με βοηθησει αυτο μοναχα.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
έχουμε ένα πολυταξιδεμένο και αγαπητό μέλος τον traveladict ο οποίος μας περιέγραφε κάποτε(αλήθεια πότε επιτέλους θα μας τελειώσεις εκείνη την...ξεχασμένη ιστορία από τα όρη τ άγρια βουνά;)μια ενδιαφέρουσα ορειβατική ιστορία!
Αν σε πάρει μάτι θα σου δώσει λίγα φώτα:haha:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Πώς τα πετάς έτσι, ρε νικολή???

Ψάξ' το λιγάκι, διάβασε, γίνε πιο συγκεκριμένος, για να μπορέσουμε κι εμείς να σε πάρουμε στα σοβαρά και να σε βοηθήσουμε....

Αν υποθέσουμε ότι μιλάς για την κλασική trekking διαδρομή, Lukla-Everest Base Camp ή Kala Patar, χρειάζεσαι, για να την 'ανεβοκατέβεις', δύο βδομάδες, περιλαμβανομένων δύο ημερών για εγκλιματισμό.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
καλησπερα μου αρεσουν τα ακραια αθληματα εχω κανει μονο μια φορα ορειβασια[πεζοπορια] στο kota kinabalu mountain μαλαισσια.θα θελα να ρωτησω ποσα λεφτα χρειαζονται και ποσες μερες επισεις για νανεβοκατεβεις το εβερεστ;επισεις δεν εχω εξοπλισμο...ευχαριστω πολλυ
Νικολή μου, μην ανησυχείς. Τι εξοπλισμός και κουραφέξαλα για το Έβερεστ. Πήγαινε σε αυτό Σταδίου και Πόπης γωνία και φάε μια μπουγάτσα και για εμάς...η κατάκτηση της κορυφής είναι μόνο μια τυρόπιτα μακριά!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ωχ κι άλλο πυροτέχνημα σήμερα... μήπως έχουμε καμιά γιορτή??
 
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
νοτιος πολος
rosa συγνωμη απλα ειμαι αυθορμητος τυπος....απλα οπως ανεφερα και χθες απο ιντερνετ γενικα δεν εχω ιδεα τωρα αρχιζω σιγα σιγα και μπαινω στο νοημα.gts καλο μαρεσε παρολο που θα προτημουσα μιση τυροπιτα χαχαχα
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Μη περιμένεις τίποτα από συλλόγους.
Οι σύλλογοι έχουν κλίκες και τα πισώπλατα μαχαιρώματα δίνουν και παίρνουν ειδικά για αποστολές του εξωτερικού και ακόμα ειδικότερα για ακριβές αποστολές, που τα μέλη των συλλόγων δεν μπορούν να συμμετάσχουν χωρίς χορηγούς.
Όταν λοιπόν τα χρήματα φτάνουν για να πάνε 5 ορειβάτες για παράδειγμα, το τι μηχανορραφία και δολοπλοκία πέφτει, ούτε που το φαντάζεσαι! Οι μισοί θάβουν τους άλλους μισούς και όλοι γλύφουν για να πάνε δωρεάν. Και φυσικά αν πάει κάποιος καινούργιος, θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι.
Γιαυτό μάζεψε λεφτά και πήγαινε μόνος ή με ιδιωτική αποστολή.
Για να μη κάνω διαφήμιση, αν θέλεις στείλε pm να σου δώσω πληροφορίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.792
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom