κάνετε spor στους προορισμούς που ταξιδεύετε??

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
το θέμα αυτό μου ήρθε βλέποντας ένα ντοκιμοντέρ στην Ε3.
σε κάθε προορισμό ,εκτός απο τα μνημεία -ναούς -παγόδες -ιστορικά και αρχαία ευρήματα ,υπάρχει και η αλλη πλευρά .μου αρέσει να ψάχνω τι έχει να προσφέρει η κάθε χώρα ,να συμετέχω σε αυτό για να νιώσω την μαγεία της στιγμής ,που ίσως να μην μπορώ να απολαύσω στην χώρα μου για διάφορους λόγους .
και παμε λοιπόν .τι δεν θα ξεχάσω ποτέ .
rafting στον ποταμό agung στο μπαλί .τζιμάνια οι οδηγοί,διασκέδαση ,αδρεναλίνη στο φούλ .
baboo rafting στην βόρεια ταυλάνδη στο ciang mai -chang rai. δηλαδή σε μια σχεδία με μπαμπου καλάμια ,να κωπηλατείς ορθιος με ένα μεγάλο καλάμι ,να αποφεύγεις κακοτοπιές ,και να διασχίζεις ολο το ποτάμι like that .
elephant ride .επίσης στην ταυλάνδη ,ανεβοκατέβασμα σε λόφους και ποτάμια πανω στον θεικό ελέφαντα ,ενοώ δικό σου ,που ακολουθεί ένα άλλο τζιμάνι οδηγό ...για γιούχου ..ατέλειωτη πλάκα και δέος μέχρι να μάθεις να ισοροπείς στο περίεργο κάθισμα .
το καλύτερο και καθαρότερο snokerring μερικά μίλια παραέξω στο σαρμ-ελ σέιχ .περισσότερα κοράλια και ειδη ψαριών δεν έχω δεί πουθενά .
ιστιοπλοια καλά δεν ορκίζομαι ,μπέρδευα τα πανιά στην μαδαγασκάρη ,και δυσκόλευα το έργο του δασκάλου ...ατέλειωτη εμπειρία...
αερόστατο στο μεξικο στην παραλία κανκούν ...εκεί τα ειδα ...όλα ...και απο ψηλά .
τρέκινγκ στην σουμάτρα ,και πολλα άλλα ,που σε κάνουν να ξεφεύγεις απο τα τετριμένα ,και να ξεκουράζεσαι με τον δικό σου τρόπο. τώρα που μπορούμε παιδιά !!!!!!!!:p
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
δυστυχως οι προορισμοι μου μεχρι στιγμης,δεν μου εχουν επιτρεψει να κανω σπορ και μαλιστα τοσο εξτριμ οσα τα δικα σας.παντως το καλυτερο πρεπει να ταν το αεροστατο ή οχι?
 

tina

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ ελπιζω!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρικη
Α παπα....!!!! Ουτε να το σκεφτεσαι!!!! Ουτε στην Ντισνευ Λαντ δεν μπηκα σε παιχνιδια (με εξαιρεση καποια για μωρα)!!!!!!!!!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Στον ποταμό Dunajec, σύνορο Πολωνίας-Σλοβακίας, βόλτα με σχεδίες (Είδος rafting) για περίπου 3 ώρες. καταπληκτική εμπειρία και χωρίς ρίσκο (για σένα tina). Οι Πολωνικές και οι Σλοβάκικες σχεδίες δίπλα δίπλα. Στη φωτό μια Σλοβάκικη σχεδία
 

Attachments

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δε νομιζω να ειναι sports ολα αυτα..μαλλον δραστηριοτητες και οι περισσοτερες ηπιες.

Elephant ride εκανα κι εγω στην Ταυλανδη - επιβαλλεται νομιζω

Bamboo rafting στο Μεξικο - αλλα το ονειρο μου ειναι στη Τζαμαικα στο δρομο της μπανανας.

Snorkel με καρχαριες στο Μπελιζ και δεν εχω λογια για τους υφαλους!

Zipline στο Μπελιζ - αυτο ηταν λιγο πιο extreme για μενα

Οσο για το Κανκουν το ειδα στην απογειωση του αεροπλανου και ηταν φανταστικο για το λιγο που κρατησε. Φανταζομαι τι ειδες απο το αεροστατο.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Εγώ θα ήθελα να ακολουθώ όλα τα μεγάλα τουρνουά τέννις ανά την υφήλιο & φυσικά να παίζω παράλληλα.....Γενάρη Αυστραλία, Μάρτη Μαϊάμι & Καλιφόρνια, άνοιξη Ευρώπη (Μονακό, Ρώμη, Βαρκελώνη, Αμβούργο), τώρα Λονδίνο, καλοκαίρι Καναδά και ΗΠΑ, Φθινόπωρο καμιά Σαγκάι κτλ κτλ...ζωάρα!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Η πιο ενδιαφερουσα αθλητικη δραστηριοτητα που εκανα ηταν στην Αιγυπτο και αφορουσε ιππασια, ξεκινωντας αποτις πυραμιδες και τη Σφιγγα και καταληγωντας στη Σακαρα, αν θυμαμαι καλα, μεσα απο την ερημο. Ηταν εξαιρετικο γιατι προχωρουσες μεσα στην Σαχαρα μονος βλεπωντας και αλλες μικροτερες και οχι τοσο διασημες πυραμιδες στη μεση του πουθενα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Η πιο ενδιαφερουσα αθλητικη δραστηριοτητα που εκανα ηταν στην Αιγυπτο και αφορουσε ιππασια, ξεκινωντας αποτις πυραμιδες και τη Σφιγγα και καταληγωντας στη Σακαρα, αν θυμαμαι καλα, μεσα απο την ερημο. Ηταν εξαιρετικο γιατι προχωρουσες μεσα στην Σαχαρα μονος βλεπωντας και αλλες μικροτερες και οχι τοσο διασημες πυραμιδες στη μεση του πουθενα.
ναι πρέπει να ήταν τέλειο !!!!!!! ειδικά το ηλιοβασίλεμα !!!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Δε νομιζω να ειναι sports ολα αυτα..μαλλον δραστηριοτητες και οι περισσοτερες ηπιες.

Elephant ride εκανα κι εγω στην Ταυλανδη - επιβαλλεται νομιζω

Bamboo rafting στο Μεξικο - αλλα το ονειρο μου ειναι στη Τζαμαικα στο δρομο της μπανανας.

Snorkel με καρχαριες στο Μπελιζ και δεν εχω λογια για τους υφαλους!

Zipline στο Μπελιζ - αυτο ηταν λιγο πιο extreme για μενα

Οσο για το Κανκουν το ειδα στην απογειωση του αεροπλανου και ηταν φανταστικο για το λιγο που κρατησε. Φανταζομαι τι ειδες απο το αεροστατο.
Ζιpline ??? βοήθησέ με να καταλάβω δεν το έχω ξανακούσει ....πές μου .:rolleyes:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Στον ποταμό Dunajec, σύνορο Πολωνίας-Σλοβακίας, βόλτα με σχεδίες (Είδος rafting) για περίπου 3 ώρες. καταπληκτική εμπειρία και χωρίς ρίσκο (για σένα tina). Οι Πολωνικές και οι Σλοβάκικες σχεδίες δίπλα δίπλα. Στη φωτό μια Σλοβάκικη σχεδία
τέλεια η φωτό . μα δεν έχει πολύ πλάκα ???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom