Ζάκυνθος καλημερα,για ΖΑΚΥΝΘΟ για οικογενειακές διακοπές που να μείνω?

ioannamark

Member
Μηνύματα
38
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
γερμανία-βαυαρία
καλημέρα
έχω καιρό να γράψω γιατί γέννησα το Σεπτέμβριο,η μικρή τώρα 9.5 μηνών και γιαυτό δε ξαναταξιδεψα και δε ξαναγραψα.Μικρές διαδρομές κάναμε.Αθήνα ή Πάτρα
Σκεφτόμαστε να πάμε Ζακυνθο
Που θα με συμβουλεύατε να μείνω?Σε ποιο ξενοδοχείο?Μέρος?Καποιο ξενοδοχείο που να εχει παροχές για μωρά?
Επίσης ζεστές θάλασσες που έχει?
Βασικά θα ηθελα κάτι all exclusive ή αν εχει καποιος κατι άλλο να μας προτεινει
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Miro Zante Royal resort στο Βασιλικο
Park Hotel -Τσιλιβι
Best Western Zante Park-Λαγανας
Captains Commodore Complex-Αργασι
Eleon Grand Resort and Spa-Τραγακι
Miro Zante IMperial Beach Hotel-Βασιλικος
 

notis

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας.Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί με πιέζει ο χρόνος και έχω μπλοκάρει.Έχουμε 2 παιδάκια 5 ετών η κόρη μου και σχεδόν 2 ο γιός μου.Έχουμε αποφασίσει να πάμε στη Ζάκυνθο το Σάββατο 9 Ιουλίου για 12 ημέρες 11 νύχτες μέχρι τις 20 Ιουλίου.Είπαμε να πάμε προς Αλυκές η Βασιλικό μεριά,που είναι φιλικά για τα παιδιά,και επειδή είχαμε επισκεφτεί τις Αλυκές πρόπερσι ενώ μέναμε αλλού,και μας άρεσε πολύ.Η κόρη μου έπαιζε στα ρηχά νερά,και δεν μας προβλημάτισε καθόλου.Βρήκα λοιπόν στο Βασιλικό το Miro Zante Royal Resort & Waterpark 4* με All Inclusive σε καλή τιμή,απλά δεν ξέρω από κάποιο φίλο αν είχε πάει,τι λέει από τα δωμάτια και το φαγητό του.

Στην άλλη ακριβώς μεριά του νησιού φίλος παιδικός δουλεύει ως σεφ στο Mabely Grand Hotel 5*,ο οποίος μας κλείνει για την ίδια περίοδο με ημιδιατροφή ποιό χαμηλή τιμή,αλλά η ποιό κοντινή παραλία είναι στα 8 χλμ,και φυσικά δεν ξέρω κατά πόσο είναι φιλική για τα παιδιά.

Από την μία δηλαδή έχουμε All Inclusive με την θάλασσα δίπλα χωρίς μετακίνηση με αυτοκίνητο,που το βαριέμαι απίστευτα-βάλε βγάλε κλπ,αλλά δεν ξέρω το συγκρότημα τι λέει
Και από την άλλη έχουμε εγγύηση στο φαγητό αλλά βάλε βγάλε και αποστάσεις για παραλίες άγνωστες αν είναι οκ για παιδιά.Θα ήθελα την γνώμη σας και τι θα κάνατε εσείς.

Υ.Γ. η τιμή του πρώτου με All Inclusive είναι στα 1242,00 ευρώ για τις 11 νύχτες
Και του δεύτερου με ημιδιατροφή 80χ10 νύχτες=800 ευρώ.Εδώ χάνουμε και μία διαν/ση γιατί έχει συνέδριο με γιατρούς,και διαθέσιμο δωμάτιο έχει από Κυριακή 10 Ιουλίου.Φιλικά Νότης.Ευχαριστώ πολύ.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Ιoanna από αρκετά άτομα στο φόρουμ εχει προταθεί αυτό το ξενοδοχείο ως ιδανικό για οικογένειες. Είναι σε καλό σημείο στον Βασιλικό.
Αν θες δες το
the bay - hotel & suites in Vassilikos Zante Zakynthos Greece

Noti δεν ξέρω για το mirο αλλά το mabely δεν ειναι σε καθόλου καλή τοποθεσία, ιδίως για σας που έχετε παιδια.
Είσαι μακρια από την πολη και όλες τις παραλίες που είναι ιδανικές για παιδιά.
Είναι παντελώς από την αλλη πλευρά που ψάχνεις.
Αν θες δες και εσύ το παραπανω ξενοδοχειο.
 

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Καλημέρα,

Θα σου πρότινα να μείνεις Αλυκές .Ηρεμη ζωή ότι πρέπει για οικογένεια παραλίες ρηχες ,ότι πρέπει για παιδάκια !
Αλικανάς μακρυά απο Λαγανά που γίνεται της τρελλής κοντά για να πάς να πάρεις καραβάκι από Σχοινάρι για επισκεψη Γαλάζιες σπηλιές και Ναυάγιο.
Αλικανά έχει και τις άμαξες που σε πάνε βόλτα και ειναι πολύ ομορφα :)
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Το Mabely είναι ιδανικό για τα παιδιά αλλά είναι μακρυά από τις κύριες παραλίες, εάν όμως έχετε αυτοκίνητο οι αποστάσεις είναι περίπου 15 λεπτά.Θεωρώ πως αξίζει όμως.Έχει και παιδική πισίνα εάν καποια μερα αποφασίσετε να μην επισκεφθείτε παραλία.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Το Mabely είναι ιδανικό για τα παιδιά αλλά είναι μακρυά από τις κύριες παραλίες, εάν όμως έχετε αυτοκίνητο οι αποστάσεις είναι περίπου 15 λεπτά.Θεωρώ πως αξίζει όμως.Έχει και παιδική πισίνα εάν καποια μερα αποφασίσετε να μην επισκεφθείτε παραλία.

Απλα να διευκρινίσω ότι η ερώτηση που απάντησες τέθηκε το προηγούμενο καλοκαίρι.
Ας είναι μένει η πληροφορία για τους επομένους.
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Σωστά τα λες dik! Ούτε που το πρόσεξα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom