λεωνιδιο

tzitziki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
αυστραλια
ειμαστε εταξυ ευβοιας ακι λεωνιδιου για καθ.δευτερα(βασικα καπου που αν μην γινεται χαμος)
λεωνιδιο βρηκα αυτον τον ξενωνα
Agroktima

αλλα θαθελα να μαθω αν ειναι ομορφος προορισμος,αν εχει δυνατοτητα αλλων εξορμησεων,'η αν εχετε καποια αλλη εναλλακτικη προταση διαμονης
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
αλλα θαθελα να μαθω αν ειναι ομορφος προορισμος,αν εχει δυνατοτητα αλλων εξορμησεων,'η αν εχετε καποια αλλη εναλλακτικη προταση διαμονης
Ειναι ομορφος προορισμος και μπορεις να επισκευτης και την γνωστη μονη της Έλωνας!
Θα την δεις στην φωτο παρακατω.
 

Attachments

tzitziki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
αυστραλια
εχεις παει???εχει κοσμο χειμωνα προς ανοιξη??ταβερνες καφε α νοικτα???
 

fotiny80

Member
Μηνύματα
60
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εχεις παει???εχει κοσμο χειμωνα προς ανοιξη??ταβερνες καφε α νοικτα???
Είχαμε πάει με τον σύζυγο πέρισυ περί τα μέσα Νοεμβρίου για επίσκεψη βασικά (μέναμε Πόρτο Χέλι και ξεκινήσαμε για να φτάσουμε Μονεμβασιά αλλά δεν μας βγήκε, κουραστήκαμε). Πήγαμε στην παραλία που είναι εκεί δίπλα (Πλάκα) για φαγητό και παρόλο για την εποχή τα τουριστικά λεωφορεία ήταν αρκετά (είναι βλέπεις τα αρχαία τριγύρω Μυκήνες-Επίδαυρος κλπ. γιατί όπου και αν πηγαίναμε τους ίδιους βλέπαμε).
Πάντως έτσι όπως το είδα το Λεωνίδιο μου έκανε όμορφη εντύπωση και οι κάτοικοί του επίσης ωραίοι άνθρωποι.
Άποψή μου: αν θέλεις να το ζήσεις στην αυθεντικότητά του με λογική κίνηση, χωρίς ορδές τουριστών είναι καλή περίοδος...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Να σιγουρευτείς οτι η θέρμανση στο κατάλυμμα που θα μείνετε δε θα είναι από air condition γιατί ξηραίνει πολύ την ατμόσφαιρα και πιθανόν να σας ενοχλήσει
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
εχεις παει???εχει κοσμο χειμωνα προς ανοιξη??ταβερνες καφε α νοικτα???
Εχω παει Ιουλιο οπου ηταν πραγματικα ομορφα! Σημερα ομως θα συναντησω ενα φιλο που ειναι απο Λεωνιδια και θα μαθω ολες τις πληροφοριες που χρειαζεσαι! ;)
 

tzitziki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
αυστραλια
super!!!σας ευχαριστγω ολους πολυ,θα αναμενω και τις νεες ινφο,επισης αν μπορεις πλιζ να ρωτησεις αν το αγροκτημα ειναι καλο,ή υπαρχει καλυτερη προταση διαμονης!!
και απλι σας ευχαριστω ολους..ειναι τοσες λιγε ς πια οι μερες αδειας που εχουμε,και αρκετα στενα τα οικονομικα,για να μην το ψαχνουμε!!
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
super!!!σας ευχαριστγω ολους πολυ,θα αναμενω και τις νεες ινφο,επισης αν μπορεις πλιζ να ρωτησεις αν το αγροκτημα ειναι καλο,ή υπαρχει καλυτερη προταση διαμονης!!
και απλι σας ευχαριστω ολους..ειναι τοσες λιγε ς πια οι μερες αδειας που εχουμε,και αρκετα στενα τα οικονομικα,για να μην το ψαχνουμε!!
Λοιπον υπαρχουν και ταβερνες και καφε. Η προταση του φιλου ειναι μια ταβερνα στην οποια κανεις παραγγελια τι θες να φας και στο ετοιμαζουν (π.χ κοκορα κρασατο)!!! Επισης εαν ενδιαφερεσαι για διαμονη μου λες να σου δωσω τηλεφωνο απο γνωστη που εχει δωματια εκει. Εαν σε ενδιαφερει λοιπον σου στελνω με πμ τηλεφωνο ταβερνας και δωματιου και κανεις τις συνενοησεις και θα μαθεις και περεταιρω πραγματα που εγω δεν ξερω. ;)
 

tzitziki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
αυστραλια
Λοιπον υπαρχουν και ταβερνες και καφε. Η προταση του φιλου ειναι μια ταβερνα στην οποια κανεις παραγγελια τι θες να φας και στο ετοιμαζουν (π.χ κοκορα κρασατο)!!! Επισης εαν ενδιαφερεσαι για διαμονη μου λες να σου δωσω τηλεφωνο απο γνωστη που εχει δωματια εκει. Εαν σε ενδιαφερει λοιπον σου στελνω με πμ τηλεφωνο ταβερνας και δωματιου και κανεις τις συνενοησεις και θα μαθεις και περεταιρω πραγματα που εγω δεν ξερω. ;)
καταρχας σε ευχαριστω πολυ!!αν θες σ τειλε μου πμ,θα το εκτιμουσα,αλλα για τα δωματια εχεις καποιο λινκ???κλινω προς το αγροκτημα,αλλα αν υπαρχει και αλλη εναλλακτικη,θα την εξετασω,απλα αθθελα αν δω φωτος;)
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.772
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
καταρχας σε ευχαριστω πολυ!!αν θες σ τειλε μου πμ,θα το εκτιμουσα,αλλα για τα δωματια εχεις καποιο λινκ???κλινω προς το αγροκτημα,αλλα αν υπαρχει και αλλη εναλλακτικη,θα την εξετασω,απλα αθθελα αν δω φωτος;)
Χαρα μου εφοσον μπορω να βοηθησω!! Διοτι απο οτι καταλαβαινω αυτος ειναι και ενας απο τους σκοπους αυτου του φορουμ, δηλαδη να βοηθαμε ο ενας τον αλλο στο να περασει ευχαριστα σε καποιον προορισμο χωρις δυσαρεστες εκπληξεις. ;)
Το απογευμα θα σου στειλω το πμ με τις πληροφοριες. Δυστηχως δεν εχω φωτο αλλα αφου θα μιλησεις μπορει να εχουν να σου στειλουν.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
πρεπει να διευκρινησουμε στους επισκεπτες του λεωνιδιου, οτι υπαρχει η κωμοπολη και το επινιο της περι τα 4 χιλιομετρα.εκει θα βρειτε ταβερνες μεσα στη θαλασσα και αρκετα οικονομικες. μηναμελησετε να γευτειτε μελιτζανες....
 

tzitziki

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
αυστραλια
μανολιsm τα πηρα ατ μηνυματα σ ευχαριστω πολυ,κι εσενα ακι τους υπολοιπους!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom