μεγάλη αναμονή στην ανταποκριση και αεροπορικες εταιριες

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
γεια σας!να σας ρωτησω βρε παιδια, οταν ταξιδευουμε με connection το οποιο ειναι πανω απο 7-8 ωρες τι γινεται?υπαρχουν εταιριες που να σου δινουν δωρεαν διανυκτερευση η ενα mini tour στην πολη ανταποκρισης η ακομη και τζαμπα φαγητο στο αεροδρομιο?δεν μιλαω για περιπτωσεις καθυστερησης της πτησης η ακυρωσης.οποια γνωμη και βοηθεια ευπροσδεκτη! ευχαριστω.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ναι υπάρχουν και τέτοιες εταιρίες (αλλά είναι η εξαίρεση στον κανόνα). Ρώτα πιο συγκεκριμένα αν θες πιο συγκεκριμένη απάντηση....
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
ευχαριστω πολυ! οταν λες συγκεκριμενα εννοεις να σου δωσω ονομα αεροπορικης η παραδειγμα δρομολογιου?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αεροπορική, αεροδρόμιο, ώρα άφιξης, ώρα αναχώρησης κατ' ελάχιστο. (αν το αεροδρόμιο είναι δυτικότερα της Αθήνας, μην ελπίζεις σε τίποτα απολύτως).
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Taver, ξέρεις αν ισχύει κάτι ανάλογο για Gulf Air και 11 ώρες layover? Είναι αρκετά ανατολικά ή όχι?
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
φαντάζομαι ότι ειναι μονο για επιβάτες business class και άνω σωστά?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Taver, ξέρεις αν ισχύει κάτι ανάλογο για Gulf Air και 11 ώρες layover? Είναι αρκετά ανατολικά ή όχι?
Δεν ξέρω, αλλά υπάρχουν άνθρωποι στο forum που ξέρουν. Δώσε τους λίγο χρόνο και θα απαντήσουν....
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ταξίδι-Όνειρο
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
λοιπον σας εχω παραδειγμα..κοιταξτε:

αθηνα-κάιρο
13:30-15:30

κάιρο-μπανγκοκ
23:40-13:25

αεροπορικη εταιρια egyptair και layover 8h 10m

παιζει να προσφερουν το λιγοτερο φαγητο στο αεροδρομιο η κανα τουρ στις πυραμιδες? εσας σας εχει τυχει απο εταιρια παρομοια μεταχειρηση?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
λοιπον σας εχω παραδειγμα..κοιταξτε:

αθηνα-κάιρο
13:30-15:30

κάιρο-μπανγκοκ
23:40-13:25

αεροπορικη εταιρια egyptair και layover 8h 10m

παιζει να προσφερουν το λιγοτερο φαγητο στο αεροδρομιο η κανα τουρ στις πυραμιδες? εσας σας εχει τυχει απο εταιρια παρομοια μεταχειρηση?
Ρίξε μια ματιά σ' αυτό.
Cairo stopover programme on Egypt Air? - FlyerTalk Forums
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μπορείς να το κανονίσεις και μόνος σου αν και την ώρα που φτάνεις και δεδομένου ότι οι πυραμίδες είναι αντιδιαμετρικά από το αεροδρόμιο ως προς το κέντρο του Καιρου, δεν ξέρω αν προλαβαίνεις τον αρχαιολογικό χώρο ανοικτό.
ϊσως μόνογια το sound and light
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μπορείς να το κανονίσεις και μόνος σου αν και την ώρα που φτάνεις και δεδομένου ότι οι πυραμίδες είναι αντιδιαμετρικά από το αεροδρόμιο ως προς το κέντρο του Καιρου, δεν ξέρω αν προλαβαίνεις τον αρχαιολογικό χώρο ανοικτό.
Δεν τον προλαβαίνει, κλείνει 15:30 αν θυμάμαι καλά. Αλλά έτσι κι αλλιώς, θέλει βίζα για να βγεί μόνος του από το αεροδρόμιο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom